Skocz do zawartości
rajkard

Ruszta- jak ciężkie opasy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

rajkard    0

Witam,

chciałem się zapytać osób które hodują byki na rusztach, jakie ciężkie byki mogą na nich być? Ja u producentów znalazłem że max obciążenie to byki 830 kg, hodując na uwięzi miałem już sztuki tak ok 900 kg, czy ten ruszt to wytrzyma?? Właśnie szykuję się do budowy obory na 200 szt, jestem zdecydowany na ruszt tylko mnie te max obciążenia trochę niepokoją.

Runder    8

Niema się czym przejmować jeżeli wszystko bedzie nowe to te 70 kg nie zrobi wiekszej różnicy. W razie wątpliwości dzwoń do człowieka co ci będzie te ruszty sprzedawał lub mątował on pewnie się na tym zna.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiadomość z agroFakt.pl

michalbili    1

@rajkard ile wyniesie cię budowa tej obory bo ja w przyszłości tez bym chciał taką wybudować i ile masz hektarów?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Myślę nad postawieniem a raczej dostawieniem do starej obory kawałka wiaty/ obory z płyt betonowych(ogrodzeniowych)  na byki. Wszystko bym ocieplił po zewnątrz styropianem (10 cm). Czy byczki wytrzymają tam w zimę? Było by ich tam 5 szt. Może ktoś ma taką wiatę z was i się pochwali doświadczeniami ?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez Rolnik7343
      Witam
      Zastanawiam się nad budową obory na 30-40 sztuk opasów na głębokiej ściółce
      Widzę ze coraz wiecej osób stawia tzw. hale namiotowe dla bydła opasowego co myślicie o takich halach ?
      A wy jakie macie pomysły żeby w miare tanio postawic oborę dla bydła opasowego ? I jakie by były tego koszty ?

Zastanawiam sie nad zrobieniem 3-4 kojców w których by było po 10 szt. opasów + oczywiście korytarz paszowy 2,5-3m szerokości

przejazd miał by być przy ścianie z jednej strony a z drugiej strony 4 kojce jeden obok drugiego co myślicie o takim rozwiązaniu ?
      Jakie wymiary musiała by mieć taka obora ?

• Przez Reko232
      Witam w jakich proporcjach robicie koncentrat 
       Masterbull 36 herba vit de heus z ospą? i czy polecacie ten koncentrat? Pozdrawiam.