Skocz do zawartości
rajkard

Ruszta- jak ciężkie opasy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rajkard    0

Witam,

chciałem się zapytać osób które hodują byki na rusztach, jakie ciężkie byki mogą na nich być? Ja u producentów znalazłem że max obciążenie to byki 830 kg, hodując na uwięzi miałem już sztuki tak ok 900 kg, czy ten ruszt to wytrzyma?? Właśnie szykuję się do budowy obory na 200 szt, jestem zdecydowany na ruszt tylko mnie te max obciążenia trochę niepokoją.

Runder    8

Niema się czym przejmować jeżeli wszystko bedzie nowe to te 70 kg nie zrobi wiekszej różnicy. W razie wątpliwości dzwoń do człowieka co ci będzie te ruszty sprzedawał lub mątował on pewnie się na tym zna.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma problemu z wyszukaniem takich informacji w necie.

Pierwszy link z brzegu http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&ved=0CD8QFjAD&url=http%3A%2F%2Fpaliwa.agrofoto.pl%2Fprodukty%2Fprodukcja-zwierzeca%2Fmechanizacja-produkcji-zwierzecej%2Fruszta%2Fruszty-ruszta-dla-bydla.html&ei=IwlbUd-yBojTtAaH8ICIAQ&usg=AFQjCNF1bG88eLx0zaZIuwxRJ3zoLxBNSA&sig2=CCKlyBvP5qx7S1shQ9es8g&bvm=bv.44697112,d.Yms

Wiadomość z agroFakt.pl

michalbili    1

@rajkard ile wyniesie cię budowa tej obory bo ja w przyszłości tez bym chciał taką wybudować i ile masz hektarów?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fioletowy
      Witam, zwracam się do was z pytaniem. Być może to pytanie przewinęło się już przez to forum 100 razy, ale nie chce mi się szukać podobnego wątku. zamierzam hodować byki mięsne (myślę o ok 50 sztukach) luzem na głębokiej ściółce, jaka rasa byłaby najlepsza dla mnie, będą dostawały sianokiszonkę, siano i kiszonkę z kukurydzy do jedzenia, a trzymane będą w przebudowanej stodole (dwie ściany murowane, dwie drewniane, dach kryty blachą). Myślałem o rasie limousine ale nie jestem pewien. Która rasa będzie rosła w miarę dobrze na takiej diecie, a jednocześnie nie przeszkadzałyby im niskie temperatury? no i dobrze byłoby, gdyby były dość spokojne. wybieg też mam w planach
    • Przez Reko232
      Witam w jakich proporcjach robicie koncentrat 
       Masterbull 36 herba vit de heus z ospą? i czy polecacie ten koncentrat? Pozdrawiam.  
    • Przez DobryxD
      byki by były mięsne  jak cos
      jaka szerokość musi byc wystarczająca dla cielak od 1 miesiąca do roku życia  ??  80 cm wystarczy szerokości stanowiska ?? czy nawet mniejsza 75 cm ??
      a dla byka  od roku życia do 2 lat wystarczy szerokość 110 cm ?
      pomiędzy cielakami i bykami by było przegrody cienkie metalowe
      jak juz był taki temat to przepraszam ,
      czekam na wasze odpowiedzi na temat szerokości stanowisk ile wy macie itp
    • Przez nowak28011997
      Witam, mam zamiar kupić kilka cielaków z okolic Starogardu Gdańskiego. Na olx jest kilkanaście ogloszeń z tamtych okolic. Czy ktoś kupował tam cielaki? Jak ze zdrowotnością, przyrostami? Jakiego pochodzenia są te byczki i jałoweczki?
    • Przez Macias
      witam.Jestem hodowca opasów, mam zamiar zasiać mieszankę traw na siano. Jakie byściemi polecili?