Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

Zdrowe racice = wysoka wydajność. Zaproszenie na czat.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez agrofoto
   yacenty(P)Witamy na czacie z ekspertem Blattin, prosimy o zadawanie pytań
   Blattin(P)Witamy. Zapraszamy do zadawania pytań.
   xsc(Q)ja to sie na mleku wychowałem
   yacenty(A)my też i prosimy o pytania
   Blattin(P)Obecnie celem hodowcy jest utrzymanie wysokoprodukcyjnego stada o dużej wydajności życiowej. Aby osiągnąć ten cel należy spełnić szereg warunków. Jednym z nich są zdrowe racice. W wielu stadach problem kulawizn narasta z roku na rok i nie zawsze jest wynikiem błędnego żywienia. O tym, jak możemy ograniczyć brakowanie krów w stadzie wywołane problemem z nieprawidłową lokomocją i kulawiznami możecie się Państwo dowiedzieć z dzisiejszego czatu.
   tomo12(Q)jak duża jest zależność między racicami a zapładnianiem. mam problemy z zapłodnieniami.
   Blattin(A)Kulejące krowy nie pobierają odpowiedniej ilości suchej masy. Czyli cierpią na duży
   deficyt energetyczny, co powoduje problemy w rozrodzie m. in. afunkcję jajników.
   SzukamMeza(Q)Jak możemy wpłynąć na zdrowie racic?
   Blattin(A)Odpowiedź na pytanie jest bardzo rozległa. Musimy wziąć pod uwagę aspekty środowiskowe, genetyczne oraz żywieniowe.
   SzukamMeza(Q)Jak to wpływa na jakość i ilość mleka?
   Blattin(A)Krowy które mają zdrowe racice, więcej jedzą, pobierają więcej włókna, więcej energii. W wyniku tego mogą produkować większą ilość mleka o wyższej suchej masie.
   szczewko(Q)jakie największe błędy popełniają hodowcy w żywieniu zwierząt przyczyniają sie do tych występowania w/w urazów
   Blattin(A)Ale jakich urazów. Proszę doprecyzować pytanie.
   janek82(Q)a jak krowa nie kuleje a ma cystę to od czego to zależy?
   Blattin(A)Cysty pojawiają się w stadach również okresowo. Występowanie cyst w większości wypadków ma podłoże żywieniowe (niedobór energii, nadmiar "szybkiego" białka, itd.).
   reebok(Q)który premiks z waszej oferty polecacie na problemy z racicami?
   Blattin(A)Premiksy zawierające biotynę. W laktacji jest to Blattin Super Premium i Blattin Super Premium Aktiv, w okresie zasuszenia natomiast Blattin M 32 ADE Premium.
   SzukamMeza(Q)a jeśli chodzi o żywienie? czym i jak możemy poprawić racice?
   Blattin(A)Stosowanie biotyny w ilości 20mg/dzień na sztukę po okresie 6-9 m-cy wpływa korzystnie na poprawienie jakości rogu racicowego. Również terapię „biotynową” można prowadzić w okresie zasuszenia. Wtedy dawka biotyny wynosi 10mg/dzień na sztukę.
   amix(Q)Jakie produkty może zaoferować wasza firma w celu poprawienia zdrowotności racic?
   Blattin(A)Przed chwilą padła odpowiedź. Zapraszamy do archiwum.
   PL01(Q)dzień dobry
   yacenty(A)witamy czekamy na pytania
   reebok(Q)co oprócz biotyny wpływa na zdrowie racic? jakie witaminy lub mikro, makroelementy?
   Blattin(A)Przede wszystkim aminokwasy siarkowe, wapń, fosfor.
   Blattin(P)W większości wypadków hodowcy skupiają się na aspektach żywieniowych w celu poprawienia zdrowotności racic, a bardzo często zapominamy o środowisku. W dużej mierze środowisko odgrywa bardzo istotną rolę, m. in. poprzez śliskie posadzki, brak prawidłowej higieny korytarzy gnojowych, okólniki o kontuzjogennej nawierzchni (kamienie, w okresie zimy-zmarznięte, nieoczyszczone okólniki).
   SzukamMeza(Q)czy wasza firma oferuje konsultacje?
   Blattin(A)Tak.
   lukasz01044(Q)Co ile czasu należy prowadzić korekcje racic aby krowa była w jak najlepszej formie?
   Blattin(A)Przy stadach wysokoprodukcyjnych min. 2 korekcje w ciągu roku. Coraz więcej hodowców na dzień dzisiejszy myśli o 3-krotnym przeprowadzeniu korekcji racic. Bardzo dobrym okresem do przeprowadzenia korekcji racic jest kilka dni przed zasuszeniem krowy. Wtedy mamy możliwość podania antybiotyków ogólnych i nie tracimy mleka. Zasadność robienia korekcji racic w tym okresie wynika z tego, że większość kulawizn pojawia się w pierwszym miesiącu po wycieleniu.
    
   reebok(Q)a cynk ma jakiś wpływ na racice?
   Blattin(A)Oczywiście tak. Korzystnie wpływają na poprawę jakości rogu racicowego mikroelementy w formie organicznej (chelaty).
   SzukamMeza(Q)Gdzie można kupić wasze środki na Dolnym Śląsku?
   Blattin(A)Zapraszamy na stronę internetową i skontaktuj się z doradcą żywieniowym z tego terenu.
   janek82(Q)krowy dostają te witaminy co pan wymienił a i tak kuleją zwłaszcza po wycieleniu w czym tkwi problem dodam ze nie są otłuszczone?
   Blattin(A)Nie wiem, jak wygląda środowisko. Nie wiem, jak często jest robiona korekcja racic i czy jest ona robiona prawidłowo.
   SzukamMeza(Q)Jak mogę się umówić na konsultacje? czy wasz specjalista przyjedzie do gospodarstwa i zaproponuje pomoc w żywieniu, w prowadzeniu stada?
   Blattin(A)Tak. Po umówieniu spotkania doradca żywieniowy dojedzie do Ciebie i na pewno pomoże Ci rozwiązać Twoje problemy ze stadem.
   reebok(Q)co jaki czas wykonywać korekcję racic?
   Blattin(A)2-3 razy w roku.
   Danioq202(Q)O ile można zwiększyć produkcję po przeprowadzeniu korekcji racic
   Blattin(A)Krowy kulejące tracą w laktacji do 30% produkcji mleka.
   reebok(Q)jak poznać, że krowa wymaga korekcji racic?
   Blattin(A)Ma nieprawidłową postawę kończyn.
   Danioq202(Q)Czy korekcja ma wpływ na produkcje mleka ??
   Blattin(A)Tak. Krowy kulejące tracą 30% produkcji mleka.
   das21(Q)a jak powinna wyglądać prawidłowa korekcja? bo dużo już sie naoglądałem i każdy robi inaczej?
   Blattin(A)Jeżeli chcesz zobaczyć prawidłową korekcję racic, zapraszamy Cię na targi Opolagra. Tam będziemy prezentowali prawidłową korekcję racic. Na dzień dzisiejszy Blattin Polska współpracuje ze Stowarzyszeniem Korektorów i Terapeutów Racic. To stowarzyszenie zrzesza i szkoli ludzi w wykonywaniu prawidłowej korekcji racic, jak również ich certyfikuje.
   reebok(Q)jaki system utrzymania jest lepszy dla zdrowia racic wolnostanowiskowy czy na uwięzi?
   Blattin(A)Nie ma różnicy. Zarówno w jak i w tym systemie można mieć zwierzęta o zdrowych racicach, aczkolwiek system wolnostanowiskowy jest bardziej wymagający, ponieważ zwierzęta przemieszczające się częściej narażone są na kontuzje.
   yacenty(P)Ekspert jest do Waszej dyspozycji, czekamy na pytania.
   Blattin(P)Obecnie firma Blattin z myślą o poprawieniu warunków środowiskowych w oborach wolnostanowiskowych proponuje usługę nacinania korytarzy gnojowych. Nacinanie służy ograniczeniu ślizganiu się krów (rozjeżdżaniu), przez co zmniejszamy ryzyko urazów mechanicznych (kontuzji).
   das21(Q)ale powinno sie dać przed korekcją jakieś antybiotyki albo ją jakoś przygotować specjalnie do korekcji?
   Blattin(A)O zastosowaniu terapii antybiotykowej powinien zdecydować lekarz weterynarii.
   karol091193(Q)ile orientacyjnie kosztuje kurs korekcji racic?
   Blattin(A)W tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Odsyłam na stronę
    
   http://www.korekcjaracic.eu'>http://www.korekcjaracic.eu'>http://www.korekcjaracic.eu
   karol091193(Q)ile kosztuje nacięcie 1m2 posadzki w oborze?
   Blattin(A)Koszt nacięcia 1m2 uzależniony jest od powierzchni całej posadzki, jak również czy ma to być nacinanie proste, czy w "karo". Mieści się w przedziale 20-30 zł.
   krowka62(Q)Witam
   yacenty(A)witam i o pytania pytam ;-)
   Blattin(P)Chciałbym zwrócić uwagę, że w żywieniu nie ma złotych proszków, które będą naprawiały nasze błędy w zarządzaniu stadem. W większości wypadków przyczyny chorych racic leżą po stronie środowiska lub złego zarządzania stadem.
   SzukamMeza(Q)Proszę podać argumenty dlaczego powinniśmy korzystać z produktów Blattin?
   Blattin(A)Nasze produkty sprawdzają się w wielu gospodarstwach wielkotowarowych o wydajności mleka 12 tys. kg rocznie. Myślę, że jest to najlepsza rekomendacja tych produktów.
   krowka62(Q)Czy można naciąć posadzki w swoim zakresie za pomocą frezarki wypożyczonej z firm budowlanych Jeżeli tak to jakie powinny być nacięcie - głębokość i odległość pomiędzy nimi
   Blattin(A)Wszystko można zrobić samemu, natomiast musisz wziąć pod uwagę, że to musi być maszyna, która nie będzie kurzyła, czyli wyposażona w odkurzacz, który będzie zbierał pył z betonu. Głębokość rowków ok. 7mm, odległość -ok 7-10cm.
   SzukamMeza(Q)Co jeszcze możemy zrobić w oborze aby ograniczać problemy z racicami?
   Blattin(A)Przede wszystkim kąpiele racic. Musimy pamiętać o prawidłowym przygotowaniu roztworów. W przypadku siarczanu miedzi należy przygotować roztwór macierzysty, w ciepłej wodzie, aby siarczan się całkowicie rozpuścił. Następnie uzupełnić go wodą do ilości tej, która jest potrzebna w wannie. Musimy pamiętać również o prawidłowym stężeniu. W przypadku siarczanu w sytuacjach dużych problemów z racicami musi być to roztwór 10%. Również częste wypychanie korytarzy gnojowych oraz dezynfekcja. Również wskazana byłaby dezynfekcja na stanowiskach legowiskowych.
   karol091193(Q) jaki jest koszt korekcji bydła? chodzi mi o jedną sztukę
   Blattin(A)Odsyłam do firm wykonujących korekcję racic m. in. http://www.korekcjaracic.eu
   darkdevil(Q)Witam jak poprawnie powinna być zbudowana zdrowa racica
   Blattin(A) Zagadnienie jest bardzo złożone. Trudno odpowiedzieć w dwóch zdaniach. Odsyłam to książki dotyczącej anatomii zwierząt.
   SzukamMeza(Q) Jaki jest wasz największy klient? Ile ma krów?
   Blattin(A)Nasz największy klient w Polsce ma ok. 5 tys. krów.
   krowka62(Q)Firma Blattin z tego co wiem dostarcza dodatki mineralno witaminowe. Czy z tym także idzie fachowe doradztwo?
   Blattin(A)Tak.
   katka(Q)a co z kąpielami racic? czy to pomaga i jak je często stosować?
   Blattin(A)Kąpiele racic wpływają korzystnie na poprawę zdrowotności racic. Należy pamiętać o tym, żeby zmieniać kolejność zwierząt przechodzących przez wanny tak, aby zwierzęta z wszystkich grup miały możliwość przejścia przez niezanieczyszczony odchodami roztwór, lub w trakcie doju wymieniać stary roztwór na nowy. Kąpiele można robić 3 dni pod rząd w interwałach 10-14 dniowych.
   Blattin(P)Dużym problemem w okresie zimowym jest brak możliwości stosowania kąpieli w
    
   wodnych roztworach (niska temperatura zamarzania roztworów oraz powstawanie lodu przy wyjściu z wanny, który powoduje, że zwierzęta się ślizgają i może dochodzić do kontuzji). Pomysłem na rozwiązanie tego problemu mogą być tzw. suche kąpiele. Nasza firma posiada takie produkty w swojej ofercie.
   SzukamMeza(Q)jak chronić racice u bydła opasowego przebywającego na pastwisku?
   Blattin(A)Należy dokonać korekcji racic przed wypędzeniem zwierząt na pastwiskach. Drugą korekcję racic należy dokonać po spędzeniu zwierząt z pastwisk.
   yacenty(P)Czat powoli zmierza do końca, prosimy zadawać ostatnie pytania
   krowka62(Q)Jak żywienie wpływa na zdrowe racice? Czy oprócz stosowania wysokich dawek pasz treściwych (zakwaszenie treści żwacza) są inne czynniki wpływające na zdrowe racice?
   Blattin(A)Nie tylko stosowanie pasz treściwych w dużych dawkach powoduje zakwaszenie. Również nieprawidłowy poziom włókna w dawce pokarmowej wpływa niekorzystnie na pH treści żwacza. Nieprawidłowa struktura może być wynikiem zbyt długiego przygotowania TMR-u w wozie paszowym (zbyt duża ilość noży w wozie paszowym, bardzo mocno rozdrobniony materiał, który trafił do silosu). Również TMR-y o niskiej suchej masie (wilgotne) wpływają niekorzystnie na pH żwacza.
   SzukamMeza(Q)super, dzięki za pomoc
   Blattin(A)Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.
   Apista(Q)a co z mykotoksynami? czy spotkaliście się z przypadkiem że nadmierna zawartość mykotoksyn w paszy była powodem choroby racic?
   Blattin(A)Tak. Bardzo wysoki poziom mykotoksyn w paszy również ma niekorzystny wpływ na zdrowotność racic. Wiąże się to ze spadkiem odporności organizmu, a co odbija się na wszystkich parametrach zarówno zdrowotnych, jak i produkcyjnych.
   darkdevil(Q)jakie witaminy podawać jeśli krowa ma ciche ruje
   Blattin(A)Bardzo korzystny wpływ na manifestowanie ruj ma beta-karoten.
   marcin974(Q)W jakim czasie od rozpoczęcia zadawania pasz paszowozem zauważymy wzrost mleczności u krów?
   Blattin(A)Znam gospodarstwa, które po wprowadzeniu wozów paszowych w początkowym okresie produkowały mniej mleka niż przed wprowadzeniem wozów. Wynikało to z tego, że tak jak każde urządzenie, nowość, trzeba to wprowadzić umiejętnie i z głową. Nieumiejętne stosowanie wozu może spowodować wiele problemów.
   Jelcz(Q)A jest różnica jak się namiesza TMR rano i zadaje się go krowom rano i na wieczór? (nie zaparzy się w wozie paszowym?)
   Blattin(A)Wóz paszowy służy do przygotowywania TMR-u, a nie jego przechowywania. TMR po wymieszaniu powinien być bezpośrednio zadany krowom na stół paszowy. Przechowywanie przygotowanego TMR-u w wozie paszowym będzie powodowało zagrzewanie się TMR-u.
   darkdevil(Q)lizawki solne od jakiego wieku można stosować u cieląt
   Blattin(A)Mamy w ofercie lizawki z makroelementami na bazie melasy z sodem, które możemy stosować od 1-2. tygodnia życia.
   yacenty(P)Czat powoli zbliża się ku końcowi, prosimy o zadawanie pytań ekspertowi
   marcin974(Q)Na co więc zwrócić szczególna uwagę wprowadzając nowy system zadawania pasz? (paszowozem)
   Blattin(A)Wprowadzając wóz paszowy do żywienia krów nie można zapomnieć tego, że krowy
    
   to przeżuwacze. Pasza wymieszana w wozie paszowym powinna mieć prawidłową strukturę, którą można ocenić z wykorzystaniem sit do TMR-u. Również wprowadzając żywienie wozem paszowym należy wziąć pod uwagę wielkość grup żywieniowych.
   garek(Q)hej
   yacenty(A)hej, czekamy na pytania
   Jelcz(Q)Jak doprowadzić do czystych racic u krów które stoją w oborze na uwięzi?
   Blattin(A)Zapewnić czystą ściółkę.
   2xandrzej360(Q)Witam o czym dziś debata ?
   yacenty(A)o zdrowiu krów, szczególnie racic
   MazowszakWPZ(Q)Jaki najlepszy macie premiks dla mamek opasów ?
   Blattin(A)Należy pamiętać, że mamki to krowy w laktacji. Możemy stosować dodatki mineralne przeznaczone dla krów w laktacji.
   walkol(Q)hej
   yacenty(A)witamy, czekamy na pytanie
   MrValterka(Q)Witam, grupy to jest największa głupota którą możecie wciskać ludziom, ja z swoimi 300 krowami nie mam żadnej grupy oprócz osobnej grupy na krowy zasuszone, używam Blattin i poprawiła mi się cielność krów
   Blattin(A)Dziękujemy, że zaufał Pan naszym produktom. Cieszymy się, że sprawdzają się one w Pana stadzie.
   pancer527(Q)witam jaki dzisiaj temat
   yacenty(A)Zdrowe racice u krów
   Jelcz(Q)Można traktować krowy mięsne w żywieniu tak jak krowy mleczne? Na co w krowach mięsnych trzeba zwrócić uwagę?
   Blattin(A)Krowy mięsne powinno traktować się podobnie do krów mlecznych. Bardzo często krowy mięsne traktuje się jako zwierzęta, które mają utylizować złej jakości kiszonki (spleśniałe), natomiast od tych krów oczekujemy prawidłowego rozrodu i dużej ilości cieląt, aby nasze przedsięwzięcie było opłacalne.
   darkdevil(Q)jak powinna wyglądać prawidłowa dawka pokarmowa dla krów mlecznych
   Blattin(A)Powinna być ona zbilansowana pod względem energetycznym i białkowym oraz zawierać odpowiednią ilość włókna.
   krowka62(Q)Wiadomo że na płodność krów wpływa wiele czynników także tych organizacyjnych. Często przy zmianie dostawcy paszy wyniki produkcyjne sie poprawiają. Czy związku z tym jest tak że firma x ma czegoś więcej, druga mniej itp. i przez to jest ta poprawa?
   Blattin(A)Trudno odpowiedzieć, bo nie wiem jakie pasze stosowałeś.
   walkol(Q)W jakim miesiącu można przeprowadzić korektę racic? Kiedy nie można lub do którego miesiąca można jak akurat przyjechali do korekcji?
   Blattin(A)Firmy wykonujące korekcję, wykonują to cały rok.
   marcin974(Q)Jakie dodatki paszowe stosować i na co zwracać uwagę w żywieniu "mamek" by poprawić cielność?
   Blattin(A)Jeżeli masz problem, zastosuj dodatki mineralne dla krów w laktacji Premium. Zwróć uwagę na poziom energii i białka w dawce.
   2xandrzej360(Q)mam problem z mamkami LM i już boje się wiosny wszystkie są cielne i większość ma termin wcieleń na jesień, one ciągle między sobą rywalizują w zeszłym roku były 2 poronienia jak temu zaradzić ?
    
   Blattin(A)Jeżeli jest to możliwe, spróbuj rozdzielić wieloródki od jałówek cielnych.
   MrValterka(Q)Jak zadbać o zdrowe racice na rusztach? u nas niestety z racicami tragedia...
   Blattin(A)Bardzo często na zniszczonych rusztach stosuje się specjalne gumowe maty rusztowe, które zabezpieczają przed mechanicznymi uszkodzeniami racic. Pamiętać należy o regularnych kąpielach i korekcjach racic.
   krowka62(Q)A takie pytanie lepsza słoma owsiana czy żytnia?
   Blattin(A)Wybrałbym owsianą.
   Jelcz(Q)Kupiłem teraz 3 simentalki jałówki są ocielone 3 miesiące i dają średnio 17l na dzień, szczerze mówiąc nie jestem tym wynikiem zadowolony jak zwiększyć wydajność? jak karmić?
   Blattin(A)W jakim typie użytkowym są te simentalery?
   walkol(Q)mi chodzi o miesiące cielności a nie roku
   Blattin(A)W wielu gospodarstwach, z którymi współpracujemy, ostatnią korekcję racic czy przegląd racic wykonuje się na 6-8 tygodni przed wycieleniem.
   Apista(Q)czy w dawce TMR jest uwzględniany popiół surowy, związki bezazotowe niebiałkowe i tłuszcz surowy? bo sucha masa, włókno surowe i białko to raczej podstawa
   Blattin(A)Układając dawkę pokarmową, bilansuje się ją pod znacznie większą liczbą parametrów niż te, które są tutaj wymienione (np. poziom skrobi, bilans azotu w żwaczu, makroelementów, mikroelementów, itd.)
   Jelcz(Q)mięsnym
   Blattin(A)Biorąc pod uwagę, że są to pierwiastki i są one w typie mięsnym, nie możemy liczyć na dużo większą produkcję mleka.
   MrValterka(Q)posiadamy maty gumowe dużo nie dają a racice, o korekcje racic dbamy ale niestety ruszta to ruszta...
   Blattin(A)Może warto spróbować spotkać się z nami na obiekcie i przeanalizować Twoje problemy?
   krowka62(Q)Wartości pokarmowej jedna i druga prawie nie. A czy żytnia będzie powodowała pobudzenie ślinianek do pracy? Więcej śliny -naturalnego buforu.
   Blattin(A)Wszystko zależy od tego, w jakiej formie ona będzie podana. Czy będzie długa, czy bardzo mocno rozdrobniona. Słoma dodana do TMR-u przy ściskaniu TMR-u w dłoni powinna kłuć w rękę.
   2xandrzej360(Q)jakie dodatki paszowe lub koncentraty pan by polecił dla opasów? Karmię kiszonką z kukurydz sianem brukwią i śrutą z żyta i owsa czym to dowartościować aby uzyskać lepsze przyrosty?
   Blattin(A)Na pewno w tej dawce brakuje białka. Zaproponowałbym koncentrat z mocznikiem.
   pitersen(Q)Korzystając z doświadczeń, z której prasy otrzymujemy lepszą jakościowo sianokiszonkę, stałokomorowej czy zmiennokomorowej?
   Blattin(A)Myślę, że zarówno z jednej, jak i drugiej można uzyskać dobrej jakości kiszonkę. Wszystko zależy od ustawienia "siły docisku".
   krowka62(Q)Na co zwrócić uwagę gdy wykonywana jest korekcja racic -jest wiele niefachowych firm
   Blattin(A)Próbuj korzystać z firm certyfikowanych, m. in. przez Stowarzyszenie Korektorów i Terapeutów Racic. http://www.korekcjaracic.eu
   Apista(Q)ile kosztuje przeprowadzenie badań podstawowych dla kiszonki na zawartość
    
   wszystkich podstawowych składników pokarmowych, mówimy o SM, WS, TS, PS, ZBW i jeśli jakieś więcej są niezbędne do ułożenia dawki pokarmowej to proszę o uwzględnienie ich i wypisanie
   Blattin(A)Dla naszych klientów wykonujemy analizę kiszonek bezpłatnie. Analizy wykonywane w naszym laboratorium są wykonywane na parametry, które są niezbędne do ułożenia dawek w naszym programie żywieniowym.
   Apista(Q)Czy wielu rolników stosuje mocznikowanie ziarna?
   Blattin(A)Przy obecnych cenach komponentów białkowych, wielu hodowców stosuje mocznik paszowy w żywieniu bydła, zarówno krów mlecznych, jak i bydła opasowego.
   yacenty(P)Dziękujemy za udział w czacie, za ciekawe odpowiedzi i za bardzo duża ilość pytań do eksperta
   Blattin(P)Bardzo dziękuję za uczestnictwo w czacie. Gdybyście Państwo mieli jeszcze jakieś pytania, zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Dane teleadresowe na stronie http://www.blattin.pl/index.html Życzę samych sukcesów w hodowli.
  • Przez agrofoto    
   Rozpoczyna się sezon sianokosów. Już teraz warto zastanowić się na nad tym jak przygotować się do sezonu kiszonkarskiego aby zebrać wysokowartościowy materiał do przygotowania dobrej jakości paszy.
   Zakiszanie to długi proces, a jego prawidłowy przebieg zależy od wielu czynników. Zasady przygotowania kiszonek nie zmieniają się od lat, zmieniają się natomiast technologie kiszenia i wartość materiału użytego w tym procesie.
   O tym jak przygotować doskonałej jakości kiszonkę z zastosowaniem różnych technologii i metod zakiszania dowiecie się podczas czatu z ekspertem Blattin.
    
   Link do czatu: http://www.agrofoto....ex.php?app=chat
    
    
    
    
  • Przez stolarz88
   Kontynuacja tematu z 2012 roku, zachęcam do pochwalenia się swoimi wynikami jakie osiągnęliśmy w mijającym roku 2013.
    
   U mnie 41 krów dojnych, obora uwiązowa, wydajność 10250 litrów, tłuszcz 4,25 białko 3,36.
  • Przez agrofoto
   Witamy serdecznie,
   informujemy, że przygotowaliśmy dla Państwa kolejne spotkanie ze specjalistami firmy Monsanto. Czat odbędzie się 13 lutego 2014 r. o godz. 20:00 a naszymi gośćmi będą specjaliści do spraw sprzedaży nasion kukurydzy DEKALB oraz środków ochrony roślin. Będzie to okazja do zadania wielu nurtujących pytań oraz uzyskania odpowiedzi z pierwszej ręki.
    
   Tematem spotkania będzie wybór najlepszych odmian kukurydzy DEKALB w Państwa gospodarstwach.
    
   Według specjalistów zajmujących się opłacalnością uprawy kukurydzy na wielkość plonu ziarna wpływają trzy istotne czynniki: wybór odmiany, zabiegi uprawowe (przede wszystkim nawożenie i technologia odchwaszczania) oraz warunki pogodowe. Ten ostatni czynnik jest niezależny od rolnika, natomiast dwa pierwsze całkowicie zależą od podejmowanych przez niego decyzji. Wybór odpowiedniej odmiany wpływa w ponad 30% na uzyskany efekt ekonomiczny. Dlatego tak istotne jest, by decyzję dotyczącą zakupu materiału siewnego poprzedzić analizą jego właściwości, potencjału plonotwórczego i przydatności dla wybranego kierunku użytkowania.

   Więcej informacji na temat wyboru odpowiedniej odmiany kukurydzy znajduje się na
   www.agrofoto.pl/mailing/monsanto-022014/wybor-odmian-kukurydzy.pdf
   Zachęcamy Państwa do lektury.


    
    
   Zastanowimy się również nad problematyką jak najlepszej ochrony uprawy, omówimy nowości firmy Monsanto na rynku środków ochrony roślin oraz przypomnimy sprawdzone preparaty. Roundup® obchodzi w tym roku 40-lecie obecności na rynku.
    
   Roundup® MAX2 – jest to najbardziej skoncentrowany herbicyd nieselektywny w portfolio firmy. To także, jak dotychczas, jedyny herbicyd w formie granul rozpuszczalnych w wodzie, Cechuje się wysoką koncentracją unikalnej soli glifosatu (680 g substancji czynnej w 1 kilogramie) i szybkim działaniem w roślinie. Dzięki technologii Transorb™, substancja aktywna szybko jest pobierana i przemieszczana w całej roślinie, aż do korzeni. Korzyści dla użytkownika płynące z tej technologii są nie do przecenienia. Wystarczy 1 godzina bez deszczu po zabiegu, aby preparat został pobrany przez roślinę.
    
   Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym na
   http://www.monsanto.pl/srodki-ochrony-roslin/galeria-filmow
    
   Apyros™ 75 WG - selektywny herbicyd do powschodowego zwalczania miotły zbożowej oraz wielu innych chwastów jedno- i dwuliściennych w uprawie pszenicy i pszenżyta.
    
   Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i czekamy na Państwa pytania 13 lutego 2014 r. o godz. 20:00 na portalu www.agrofoto.pl. Wiedza zdobyta podczas tego spotkania na pewno pomoże w uzyskaniu wysokich i zdrowych plonów.
    
   Do zobaczenia.
   Zespół Monsanto Polska
  • Przez zf11441
   Panowie i panie tak jak napisałem w temacie w jaki sposób bądź czym można zwiększyć wydajność pompy spv 22/23 ?
×