Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marttinj23

fendt 714 vario kujawsko pomorskie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marttinj23    0

witam szukam dobrego mechanika diagnosty poza aso który zna się na tych ciągnikach z kujawsko pomorskiego z góry dzieki za pomoc koledzy:)

jasko1993    10

Jest taki gościu w Brodnicy który pracował u Kruszewskiego w Pokrzydowie w serwisie fenda i fergusona. Teraz ma swój zakład i widać że sie troche zna na tych nowinkach

Wiadomość z agroFakt.pl

marttinj23    0

może jakis namiar kolego na tego gościa z brodnicy /?

xerion3800 chodzi ci o autoryzowany serwis korbanek>???

Edytowano przez marttinj23

marc28    0

chcesz eksperymęntowac z takim ciągnikiem.

słaby fachowiec przyniesie ci więcej kosztów niż zapłacic za usługę z gwarancją

Koszt robocizny to 100 zł netto, a nie autoryzowany weźmie 70 zł (prawdopodobnie) ale gwarancji nie da i pewnie komputera też nie ma

Miałem kiedyś przypadek że ciągnik przestał podnisic

mój fachman stwierdził że sobie da rade

grzebał 2 dni i stwierdził że to na pewno pompa hydrauliczną. kupiłem pompę koszt 8 000 PLN przykręcił i nic.

Stracił wiarę że to naprawi. Zadzwoniłem do Korbanka przyjachał następnego dni mechanik pracował 1,3 godz. z czego większośc czasu przekładał ta stara

pompę. Przeregulował jakiś rozdzielacz i wymienił w nim jakiś zaworek. Koszt 150 PLN za robotę i dojazd 220 PLN.

Mój grzeboła chce za godz 40 PLN i co wyszło taniej - nie licząc 2 dni we wrześniu...............

hubertuss    492

Zgadza się wbrew pozorom z takim sprzetem lepiej zgłosić się do serwisu. Diagnoza tak droga nie jest. Zresztą zawsze można przez tel uzgodnić cene lub choćby zapytać. Co do fachowości to też racja lepiej nie wpuszczac do ciągnika mechanika, który uczy się dopiero metodą prób i błędów. Pozatym jak juz bedzie usterka to po części i tak do serwisu pójdziesz.

Edytowano przez hubertuss

UrsusCzesio    304

Dobra dobra nie przesadzajmy bo tu i tak głownie chodzi o to czy dany mechanik ma wogóle jakieś informacje bo tj marc28 ten twój fachmen pewnie był wychowany na mułach i knurach i nawet manometru nie miał coś mi sie wydaje a po za tym w takich traktorach jak już nie mamy pożadnego sprzetu diagnostycznego to zaczynamy od najmniejszych pierdół tj zaworki i inne pierdołki albo najlepiej nie dawać wogole jeżeli nie ma czym zdiagnozować. Dałem już koledze namiary na dobry serwis ktory ma wszystko co potrzebne. Posiada katalogi instrukcje napraw do wszystkich ciagników i przywoża mu ciagniki z daleka. Jestem przekonany że będzie kolega zadowolony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sebas97
      Witam Chciałbym się jeszcze czegoś dowiedzieć na temat Fendta. Tym razem chciałbym mieć jakieś pojęcie o kontrolkach w nim, jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć znaczenie niektórych z nich byłbym bardzo wdzięczny
      1. Ładowanie
      2. Klocki hamulcowe (?)
      3. 
      4. 
      5. Olej silnikowy
      6. Olej przekładniowy (?)
      7. 
      8. 

I jeszcze czy ktoś mi powie co oznacza ta jedna kontrolka z drugiego zdjęcia? 

Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez 90daniel
      Witam mam takie pytanko. Czy ktoś z użytkowników fendt`a starej serii 300,500,800,900 ma jakoś zaznaczony środek maski w ciągniku? Kupiłem na jesieni 515c a teraz agregat-uprawowo siewny i są znaczniki na środek ciągnika. Tzn, nowa seria vario ma popularnego konika i zastanawiałem się czy takie coś by dało rade przymocować na moim ciągniku, http://agromer.pl/ogolna-podstawa-logo-grila-725500020251-fendt,c2,p3051,pl.html plus to http://agromer.pl/kabina-maska-fendt-logo-na-grill-fendt-930500022882-chrom,c75,p4845,pl.html Tylko to drogi interes więc jeśli nie będzie pasował to nie chce ryzykować. Może ktoś rozwiązał to jakoś fajnie więc proszę o poradę,pomoc,
    • Przez KrystianPodgrski
      Witam, Posiadam ciągnik fendt 311 lsa w którym remontowałem skrzynie biegów (wymiana synchronizatora 2 biegu). Po złożeniu nie działa sterowanie podnośnika z ciągnika. Działa z błotników oraz sterowanie ręczne. Wtyczki posprawdzane, nie ma możliwości zamiany czy złego podłączenia. Miał ktoś taki przypadek ? Pozdrawiam serdecznie ! 

• Przez Fendt270
      Witam.W moim ciągniku sadowniczym Fendt 270v gdy silnik się nagrzeje wspomaganie ciężko pracuje.Została wymieniona pompa hydrauliczna i nic to nie pomogło.Proszę o pomoc.Z góry dzięki 
    • Przez krychan144
      Witam, 
      Posiadam ciągnik fendt 311 Lsa od roku i doprowadzam go do porządku. Po naprawie skrzyni, przedniego napędu czas na założenie układu pneumatycznego. Zwracam się z uprzejmą prośbą o podesłanie mi kilku zdjęć mocowań, ułożenia sprężarki abym mógł to odwzorować.
      Pozdrawiam