aster453

Problem ze zgarniaczem obornika linowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aster453    26

Posiadam zgarniacz obornika coś podobnego jak tu : http://allegro.pl/zg...3111915428.html

Chodzi o to że oczywiście problemem są strzępiące się liny (średnio jedna na pół roku) i koło tuż przy silniku. Na koło jest naciągnięta lina 3 x. Koło jest toczone. Na zewnątrz koła (nie wiem jak to napisać) czyli to na co nakładana jest lina to półokrąg przez co lina z czasem w środku robi wyżłobienie a tym samym zaczyna jedna na drugą nachodzić a tym samym staje zgarniacz trzeba cofać żeby się ułożyła dobrze lina. Moje pytanie brzmi czy ma może z |Was koło które nie ma w środku półkoła tylko jest płaskie i czy to zdaje egzamin, jak sobie radzicie z takimi zdarzeniami ? Jak często wymieniacie liny czy lepsza jest grubsza czy cieńsza lina wg Was.

No i co z tym kołem zwłaszcza że u mnie wychodząc wyciąg na płytę jest lekko skrzywiony (specjalnie bo by obornik szedł na szopkę obok, ale to nie jest duże skrzywienie ok 5 do 10 stopni )

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

przed (albo za, zależnie w którą stronę jest problem) kołem ciągnącym linę daj jakąś rolkę poprzeczną, która będzie trochę odciągała linę. Nie musi być dużo, wystarczy na 1-2cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Masz może zdjęcie takiego rozwiązania ? A co ile wymieniasz u siebie linę o ile masz taki zgarniacz i jaką grubość liny preferujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ja mam trochę inny wyciąg jak ten z linku.Pierwsza lina chodziła w nim 8 lat natomiast druga jest od lat 2 i pewnie już za długo nie pochodzi.Wina leży najprawdopodobniej w zużytym kole pociągowym.U znajomego widziałem koło pociągowe ze starego koła pasowego napędu jazdy z Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Wiesz to nie jest stare koło dopiero co kupiłem - niecały rok mam je. Normalnie koszmar dopiero co kupiłem koło ale tak jak piszesz w środku wyrobił się już żłobek od liny

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Jedyna rada moim zdaniem to kombinowanie z kołem. U mnie początkowo szybko liny się przecierały, a teraz koło jest już wytarte ale liny to już nawet nie pamiętam kiedy ostatnio zmieniałem. Mam kupioną na zapas w garażu i już cała zardzewiała a stara dalej chodzi ;) U mnie koło jest naspawane a potem lekki dołek dotoczony no i teraz te wyżłobienia od liny doszły. Lina jest cienka. Cały mechanizm to samoróbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Moja lina na wyciągu 40 mb (budynku) chodziła ok 8 lat (po 5 wstawione ok. 20 mb nowej , całość ok. 100 mb), teraz wymieniona lina fi 12 i koło stalowe i podobne problemy się już zaczynały po 3 miesiącach użytkowania. Winę widzę po stronie koła które już sobie wyrobiło wgłębienia ale lina została nasmarowana olejem i sprawa pomalutku się klaruje. Pokusiłem się na koło stalowe, poprzednie były odlewane (żeliwne) i raczej drugi raz tego błędu nie popełnię bo na-pewno nie wytrzyma 8 lat.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

No tak tylko że przyglądałem się wczoraj temu kołu i widziałem że jednak mam (co prawda nie poprzeczne kółka odpychające) pionowe kółka odpychające z jednej i z drugiej strony jednak to nic nie daje... Byż może problemem jest to że u mnie cały mechanizm "napędzjący" nie jest tak jak w std na początku tylko w połowie czyli na zewnątrz budynku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez dawid141413
      Witam, potrzebuje opini na temat zagranicznych rozrzutnikow. Interesuje mnie pojemnosc okolo 18m. 
    • Przez piotrek9321
      Witam. Zastanawiam sie nad kupnem bobcata do wypychania obornika od 15 sztuk. Czy poradzi sobie z wypchnieciem go. Korytasz mam na szerokosc 1.8m. Zastanawiam sie jaki model wybrac. Co polecacie. Dziekuje za odp.
    • Przez RobertJzefRadziwiowicz
      Witam. 
      Mam mały dylemat z zgarniaczem hydraulicznym firmy RolStal. Mam możliwość odkupienia zgarniacza takiego w dobrym stanie ale powstaje mały dylemat iż ma on prawe łapy zgarniacza a ja potrzebuje lewe. Problem polega na tym że po zamontowaniu takiego zgarniacza obornik spadał by na belkę do której są przymocowane łapy a potem dopiero pod łapy. i mam pytanie czy takie rozwiązanie bardzo będzie przeszkadzać w eksploatacji czy lepiej szukać lewych łap i wtedy montować. Prozę o rady i sugestie..
    • Przez adam268
      Witam, potrzebuje opini na temat rozrzutnikow Pichon, ponieważ chce kupic i nie wiem jak sie sprawuja
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj