Skocz do zawartości
filp3090

hesston 5650 czy john deere 510

Polecane posty

filp3090    0

mam okazje kupic tanio prase jd, ale dochodzi do tegodlugi transport i trzeba wymienic pasy i nie wiem jaka jest cena tych pasów , czy moze dac sobie spokój i kupic gdieś w poblizu trochę drozszego hesstona. Nawet nie wiem która jest wydajniejsza. Z częściami raczej nie będzie problemu. Dodam że cena jd to 5300 zł;a z ogloszenia, ze zdjęc i z rozmowy ze sprzedającym wnioskuje ze stan jest dobry . Ale przez transport + pasy moge nawet więcej niż za hesstona Jeśli ktoś wie cos na ten temat to proszę o pomoc. Z góry dzięki :rolleyes:

Jano7711    14

Skoro wyjdzie drożej od hesstona to moim zdaniem nie warto, poza tym konstrukcja JD wygląda na nieco zabytkową

mariuszd93    489

Stan jest dobry? pasy do wymiany a wszystko nówka nie śmigane?

Jaja sobie robisz czy ktoś z ciebie jaja robi? pasy do wymiany to i reszta wyje**na- nie zawracaj se du*y :P i innym użytkownikom też :D

Wiadomość z agroFakt.pl

filp3090    0

wybór padl na jd kupilem ją jest w dobrym stanie. Cala konstrukcja mechanizm wszystko proste i latwe w obsludze .W hesstonie jest gorzej.

Jano7711    14

Hesston jak na prasę z końcówki lat 80 i początku 90 jest dosyć zaawansowany. Skoro mówiłeś, że pasy są do zmiany to wątpię, żeby była w dobrym stanie, ale niech Ci służy.

filp3090    0

Skoro mówiłeś, że pasy są do zmiany to wątpię, żeby była w dobrym stanie, ale niech Ci służy.

okazało się ze do wymiany są 2 ewentualnie 3 pasy .

Wie ktoś jakie szerokie bele robi ta jd? Wiem tylko że średnica to 150cm ale mozna zmienic na120cm

Sza    2

O modelu JD 510 nie mam pojęcia, ale każda prasa robi standartowe bele o szerokości 120cm (o innych szerokościach nie słyszałem).

Edytowano przez Sza

masiew    21

jeśli się nie myle, to szerokośc beli po tej prasie to aż 150cm, także do słomy to nie przeszkadza, ale w kiszonce może być problem

Jano7711    14

Bal o długości/szerokości 150cm może się nie zmieścić na owijarkę i będzie nim gorzej manewrować.

masiew    21

właśnie o to mi chodziło kolego @Jano. może być problem z owinięciem na zwykłej owijarce.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez TraktortoZetor
      Mam problem z moim JD 6200. Mianowicie chodzi o to że potrzebuję wyciągnąć wałek łączący silnik ze skrzynią biegów. Odkręciłem wałek od skrzyni biegów i od silnika bodajże na 6 śrubach tłumik drgań. Teraz ten wałek nie chce wyjść. Pytanie jak wyciągnąć ten wałek? Muszę silnik wyciągnąć czy jak? 
    • Przez 23damian
      Tak jak w temacie kupię nóż do sianokiszonki do prasy rolujacej John deere 545 
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.