Zaloguj się, aby obserwować  
rafalkom1124

Case jx95 agregat urawowo-siewny

Polecane posty

rafalkom1124    11

Czy warto kupić agregat uprawowo siewny 3.0m do case jx95 nie jestem pewien czy opłaca się kupować jak myślicie da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Będzie z nim śmigał, kwestia tylko tego jaki będzie ciężki siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kolega ma NH TD5050 czyli to samo co JX95 i pracuje z agregatem uprawowo-siewnym własnej konstrukcji (wał strunowy z przodu, 2 rzędy zębów, wał packera z tyłu) + siewnik hassia i zasypuje go 200kg zboża i podnosi na uwrociach w całości bez dźwigania siewnika na hydropaku. Z przodu ciągnika jest komplet standardowych obciążników (500kg chyba). I z tego co mi mówił to już jest górny próg możliwości podnośnika jeżeli nie chcemy składać zestawu na uwrociach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jx 95 ma 3500kg udzwigu na cieglach im dalej tym mnie. Podnosnik jednotlokowy w plecaku bez silownikow wspomagajacych. Jak go bedziesz czesto przeciazal to najczesciej siadaja uszczelki na tloku i zaczynaja opadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie ma takiej opcji, przynajmniej kupując nowy nie można domówić dodatkowych siłowników. poza tym ten tył jest dość delikatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Mi kiedyś facet mówił że można by było ale on nie ręczy za konstrukcję JX'a bo za słaba na te obciążenia. U mnie w galerii możesz sobie zobaczyć nasz zestaw i przy pełnym zasypie pszenicą powiem ci że nie podnosi go na nawrotach w górę tylko czuć że jest odciążony i ma mniejszą przyczepność, zapewne kilka kg na przód rozwiązało by sprawę, ten zestaw podnosimy cały rozłożony bez składania na nawrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukicase-jx    0

Ja mam Ares tl drive 3m z hydro pakiem którego nie używam wogóle w polu, na początku był siewnik poznaniak a teraz jest Nina stopkowa i z tym super sobie daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj