Zaloguj się, aby obserwować  
Niebieskooka

Nietypowe pytanie - historia Fendta

Polecane posty

mirro    6386

Skoro MWM produkował siniki do U-botów to dlaczego Fendt miałby znaleźć się poza ligą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

nawet u niemieckich farmerów zasuwali przymusowi, w Oświęcimiu intensywnie z więźniów i przymusowych korzystało IG Farben czyli Basf, Bayer AG, więźniowie i przymusowi pracowali w kopalniach, budowali i wykańczali domy dla "importowanych" bauerów

a co do tych rekompensat, to dla polaków były jakie były,

 

 

niedawno czytałem artykuł, chyba o Belgii, gdzie miejscowi niemieccy konfidenci dostają wyższe emerytury z Niemiec niż żyjące tam ofiary nazizmu dodatki za krzywdy

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Do cin2ek i tu jesteś w wielkim błędzie nie wszyscy niemcy to naziści mój dziadek był 6 lat na robotach w niemczech i jak wsponimał tych gospodarzy co u nich robił to bardzo pozytywnie się o nich wypowiadał mówił że większość niemców była przeciwko wojnie ale hitler był u władzy i wyszło jak wyszło a z odszkodowaniami to też jedna wielka lipa dziadek za 6 lat nawed marki nie dostał bo jakiś ssman pomylił jego datę urodzenia ale w sąsiedniej wsi jak wzieli za dziadka to niedługo nowy bizon stał a u nas d*pa.Wracając do tematu to co to ma za znaczenie czy 70 lat temu fendt brał więźniówczy nie według mnie ta rana na tylę się już zabliźniła że nie ma jej co rozdrapywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"że większość niemców była przeciwko wojnie"-masz rację-za wojną byli jedynie naziści i hitlerowcy-ale wszyscy już zginęli więc nie ma o czym mówić :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Wracając do tematu to co to ma za znaczenie czy 70 lat temu fendt brał więźniówczy nie według mnie ta rana na tylę się już zabliźniła że nie ma jej co rozdrapywać

Niema czego rozdrapywać, dziś ten fakt może być jedynie ciekawostką. A pracowników przymusowych mieli na pewno wystarczy porównać produkcje z przed wojny i ta po wojnie. Widać że zakłady musiały się znacznie rozwinąć, a w czasie wojny rozwój nie byłyby możliwe gdyby nie produkcja militarna. Nie słyszałem żeby któryś z producentów uzbrojenia nie miął PP. Zresztą takie czasy były i tyle, gdyby dziś wszedł przepis mówiący za na przykład pracowników ze wschodu nie trzeba było płacić ZUS to na niższym szczeblu żaden polak by się nie ostał


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

W żadnym razie nie zarzucam Ci tego jak i nikomu innemu ;)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam niebieskookąforumowiczkę :wub: Poważnie-zgadzam sie z 'przedpisowcami' iż dzisiejsze rozdrapywanie i wypominanie jest po prostu bez sensu.Sam posiada m rodzine na Ukrainie i co mam sie popsztykać za UPA? CZY nie czas powybaczać i pozapominać? Nie po to ktoś kiedyś wynalazł UNIĘ ? Tylko oszolomy chcą wiecznie wojować.NIE lepiej wyzerować całe zło które i tak przemineło? . Odpisz Skarbie dlaczego interesuje Cię czy KRÓL ;) kiedyś przy budowaniu świetności dostawał zastrzyk od demona jaki nawiedził ludzkość xx wieku ,ichyba w ogule ? W1933 hitler doszedł do w ladzy w demokratycznych wyborach ...

/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestań brać to co bierzesz albo bierz mniej


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam niebieskookąforumowiczkę :wub: Poważnie-zgadzam sie z 'przedpisowcami' iż dzisiejsze rozdrapywanie i wypominanie jest po prostu bez sensu.Sam posiada m rodzine na Ukrainie i co mam sie popsztykać za UPA? CZY nie czas powybaczać i pozapominać? Nie po to ktoś kiedyś wynalazł UNIĘ ? Tylko oszolomy chcą wiecznie wojować.NIE lepiej wyzerować całe zło które i tak przemineło? . Odpisz Skarbie dlaczego interesuje Cię czy KRÓL ;) kiedyś przy budowaniu świetności dostawał zastrzyk od demona jaki nawiedził ludzkość xx wieku ,ichyba w ogule ? W1933 hitler doszedł do w ladzy w demokratycznych wyborach ...

/

 

 

Ty czlowieku chyba historii nie umiesz , dobrze ze to tylko forum bo bym cie za takie cos przekopal jakbym cie tylko znal, masz pojecie co to UPA bylo , albo co te sk**wesyny niemieckie robily? jakbys wiedzial to takich herezji nie pisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Również uważam że 99% fabryk niemieckich w czasie wojny korzystało z przymusowej siły robotniczej. Ale to dawno i nieprawda. Nie lubie wspominać przeszłości. Należy o niej pamietać ale nie powinno to rzutować na obecną opinie.

 

Ale dla koleżanki pełen podziw co do tematu:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj