Zaloguj się, aby obserwować  
ML1224

Unia Ibis prosze o wycenę

Polecane posty

ML1224    11

możliwe że w zimie ten pług będzie do sprzedania. Rok produkcji 2005 stan oceniam na BDB. Współpracował z Ursusem 1224:) Ile będę mógł go cenić ??? post-46944-0-69252400-1364662764_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mój siąsiad sprzedał takiego za 10 czy 9,5tys, rocznik bardzo podobny, może trochę starszego miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

jakie on ma zabezpieczenia bo nie widzę?


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz92    66

ja kupiłem ibisa 5-skobowego ażur z przedłużkami siłownikiem liniującym i kołem transportowym z 2003r za 14tyś

@petekw tu są zabezpieczenia na kołek ścinający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

sąsiad ma podobny tylko że zabezpieczenia resor to chce 10 tys.

Ja mam sukova też zabezpieczniu kołek i to jest ostatni pług jaki kupiłem na takim zabezpieczeniu.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Jeżeli elementy robocze są w dobrym stanie to 12 tyś. to już jest max. Myśle, że za 10,5 tyś jakiś chetny napewno się znajdzie :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Amortyzacja 5 % rocznie x 8 lat to jest 40 %

Cena ile za niego dałeś minus 40 % i masz jego wartość na dzień dzisiejszy ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Amortyzacja 5 % rocznie x 8 lat to jest 40 %

Cena ile za niego dałeś minus 40 % i masz jego wartość na dzień dzisiejszy ;)

Tylko weź pod uwagę ze inaczej tracą maszyny zachodnie na wartości a inaczej nasz rodzimy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

powiem tak pług pracował na ok 35 ha elementy robocze prawie niie tknięte poza dłutami. Jesli wszystko dobrze pójdzie to zastapi go V&N :) bo ten moze byc za maly do przyszlego miejmy nadzieje nabytku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A dlaczego mają inaczej tracic masyny zachodnie i polskie ? tak poprostu jest i tyle nie zaleznie jaki sprzęt


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

A dlaczego mają inaczej tracic masyny zachodnie i polskie ? tak poprostu jest i tyle nie zaleznie jaki sprzęt

Bo takie są realia że nikt nie chce kilkuletniego polskiego pługa a kupi nowy lub używany zachodni np 20 letniego KV za 15 tys i wtedy twoja teoria że maszyna traci 5% dostaje w łeb

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Po pierwsze to nie teoria tylko amortyzacja .. po drugie tak sie oblicza wartosc maszyny nie zaleznie od produkcji .. nie ma znaczenia gdzie maszyna była produkowana ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Towar jest wart tyle ile kupujący jest w stanie za niego zapłacić. Amortyzacji tu nie mieszaj.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

Pług wykonywał tylko orki zimowe i przyorywanie obornika po żniwach. Wygląda naprawdę jak nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

osobiscie sie dziwie ludzią którzy kupuja pług z lat 90 za cene ponad 20 tys za 4 skiby ... chyba ze ma wszystko nowe ... ( nie chce sie spierać ale przy kazdej wycenia taka zasada obowiązuje na tym sie opierają rzeczoznawcy wiec to sie nazywa amortyzacja sprzętu )


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Zgodzę się że tak wylicza się amortyzacje ale w praktyce się inaczej wycenia maszyny bo kto da np 5% mniej za roczna maszynę? Nawet po pokazowe są dużo więcej przeceniane bo sam wolałbym kupić nowy pług za 50000 jak roczny 2500 tys taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiscie sie dziwie ludzią którzy kupuja pług z lat 90 za cene ponad 20 tys za 4 skiby ... chyba ze ma wszystko nowe ... ( nie chce sie spierać ale przy kazdej wycenia taka zasada obowiązuje na tym sie opierają rzeczoznawcy wiec to sie nazywa amortyzacja sprzętu )

 

A czym on się różni od polskiego z Grudziądza za 30k? Toż to samo a znając jakość w/w fabryki ośmielam się twierdzić że zachodni z lat 90 jeśli był smarowany itp to wytrzyma więcej niż wynalazek z Unii (zazwyczaj nieudolnie skopiowany).


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
    • Przez Kuba284
      Witam
      Który rozsiewacz będzie lepszy? 
      Sipma rn100 boryna czy może unia mx 850
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj