wolowik

Krowa zjadła palstikową reklamówkę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wolowik    23

Jak w temacie. Czy jest to szkodliwe jeśli zje sznurek z polipropylenu? Czy go trawi czy może zalega on gdzieś w księgach albo trawieńcu? A może potrafi go przeżuć i strawić? A może to jest szkodliwe? I np bydło opasowe słabiej przyrasta. Może ktoś wie? Czy mam się pytać weterynarza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sznurki mogą być powodem ze krowa padnie...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Jeden to może jakoś przejdzie ale ogólnie sznurki powodują zaniżony przyrost, gdyż zalegają i nie są trawione


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Plastikowego sznurka to na pewno nie strawi, a wiecie może jak to jest ze sznurkiem jutowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Podobno zwykły sznurek jutowy krowa jest w stanie strawić, natomiast sznurek z polipropylenu może być przyczyną poważnych problemów układu pokarmowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

No jutowy strawi prawie na 100% ale zwykły na pewno nie od jednego jej nic nie będzie ale uważaj na przyszłość,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamvet1    0

Krowa niestrawi sznurka. Na początku może jej to nie przeszkadzać, ale z biegiem czasu mogą z nich powstać takie zbite kule (bezoary) co może być przyczyną np. wzdęć i to takich że konieczny jest zabieg chirurgiczny. Lepiej czasami taka krowę zawczasu sprzedać niż później miała by paść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Sąsiad miał przypadek ze krowa zjadła sznurek staną w przełyku krowa była wysoko cielna i przestała jeść trzeba było ją dorżnąć. ale może twojej nic nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

W sumie to nawet nie mam 100% pewności czy zjadła. To był metrowej długości kawałek. I gdzieś mi znikał. Może poszedł z obornikiem. A może zjadła. Mam nadzieję że nic jej nie będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Plastikowe sznurki są bardzo groźne u mnie były już takie przypadki że krowy je zjadały i kończyło się to we wszystkich przypadkach w rzeźni teraz jesteśmy tak przewrażliwieni że sprawdzamy do znudzenia czy jakiś się nie zaplątał w słomie lub sianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiol6    0

Sznurek jest niestrawny dla krowy i w wielu przypadkach jak już pisano jest przyczyna utraty krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

Sznurki są straszne. A to przez lenistwo ze mnie się debilni czuby śmieją że chodzę w okólł beli i odwijam cały sznurek. A oni przecinają w pół i wyciągają ale nasi rolnicy tego nie łapią i niech się śmieją ja wiem swoje oni swoje więc lepiej trochę polatać do okoła niż...


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
le3o    0

Krowa zjadła palstikową jednorazową reklamówkę co robić Panowie ?

Padnie czy wyjdzie jej tyłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Jak weszło to i wyjść musi :D

 

A tak serio to nie wiem jak krowy ale u mnie świnie tez ile razy coś zjedzą i większych problemów nie ma, więc do puki ktoś bardziej doświadczony Ci nie pomoże to się nie denerwuj :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

powiem tak ..nie mam pojecia , ale jak ojciec wieki temu miał krowy i ganiał na pastwisko ok kilometr polna droga to były takie sztuki co posprzatały cała droge z worków foliowych i butelek od szamponów , wkoncu ojciec posprzatał cała droge bo strach był ale jakos zadna problemu potem nie miała i brakowania nie było ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

kolego najlepiej to weterynarz bo na zdaje się to serio ci może paść i na swięta se problemu narobisz tylko jak jestes pewny że reklamówke zeżarła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma co panikować, krowie może nic nie być a reklamówki nie wydali, pozostanie w żołądku. Zwracaj uwagę na to co będzie się z nią później działo, może jej nic nie być.

@Jonkszi Twoim zdaniem to co weterynarz zrobi, operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil04w    0

U mnie rok temu zjadła mi rękawiczke roboczą (sztuka nowka była) i nic jej nie bylo:) Pytałem z czystej ciekawosci weterynarza to odp ze nie z takimi rzeczami sobie krówka poradzi;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

hmmm. kiedyś zjadł mi cielak z linki dwie koszule zaraz po praniu i nic mu nie było (ładna krówka jest do dzisiaj)

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostekx    6

U mnie cielak odgryzl i zjadla cały smoczek, i tak sie zastanawilem czy sprzedac ale nic z nim sie nie dzialo, ani go nie wydali ani nic. Az po jakis dwoch tygodniach dostal biegunki i zostal wydalony lekko nadtrawiony ;) najgorzej jak krowa zje taki sznurek z beli to ponoc nie odratowania. Ale i folie jedna krowa moze pasc a druga zyc zalezy jakiej wielkosci i jak sie uloży. Najlepiej to zadzwon i sie zapytaj weterynarza, niech sie wypowie fachowiec na ten temat.

Edytowano przez Mostekx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Jeden sznurek to pikuś. U mnie zjadł byczek cały kłębek. Wcale nie rósł. Ale żył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Miałem kiedyś taką sytuację że krowa nie mogła się załatwić przez kilka dni. Wlewaliśmy jej różności i w ostateczności wyjechała. Lekarz powiedział że mogła zjeść kawałek folii, siatki lub sznurka i otwór między żołądkami mógł się zakleić. Dlatego zawsze trzeba zwracać uwagę co mają na stole paszowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

moja ok 20letnia sztuka wcina wszystko co szeleści.. nie wiem co się z tym potem dzieje, ale krowa żyje i mleko daje ;) jak w tym roku trafi na rzeź, panowie mogą mieć niezłą niespodziankę ;) a co do sznurka, jak krowa zje to raczej w końcu wraca do pyska i go wypluwa, albo w trakcie mielenia sznurka w pysku go wypluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

czytam te glupoty na koncu i nie wierze w to co pisza. Nie ma mozliwosci wydalenia reklamowki ani sznurka. Jak kolega powyżej napisal. jak zje sznurek to wyjazd innej mozliwosci niestety nie ma.ponieważ sznurek zaciska sie. Najlepszego na swieta pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj