Zaloguj się, aby obserwować  
KetchupWilli

Jaki rabat od ceny fabrycznej w Farmtrac?

Polecane posty

Witam.

Jaki rabat od ceny fabrycznej w Farmtrac maksymalnie dostaliscie?

Chodzi mi o 555dt najbardziej.

Kasa czy wyposażenie?

Piszcie prosze bo nosze sie z zamiarem zakupu i chce ich jakos podejsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekk1973    9

na końcu roku dawali max 13 procent ,teraz myślę że o 10 procent warto powalczyć,wszystko zależy ile diler ma prowizji u producenta,co jest związane z ilością sprzedanych przez niego ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

dealer jak trzeba to odda za 13-14% mają jakie 16 % marży, najwyżej trzeba go męczyć trochę, pokazać marchewkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To Ja chyba w jakiejś innej Polsce żyje ...

 

...w województwie lubelskim max to 10% upustu od ceny katalogowej (bez różnicy czy z wyposażeniem czy bez , po prostu liczą do ceny standardowego modelu cenę wyposażenia , sumują i odejmują ) , a są tacy co i 8 % z wielkim bólem schodzą z ceny (na przykładzie ciągnika farmtrac 555 rok temu) .

 

Ale co warto powiedzieć , to nie koniecznie tam gdzie najtaniej będzie najlepiej , czasem lepiej dać pareset złotych więcej ale za to mieć spokojną głowę w razie ewentualnych napraw od których nie wymiguje się dealer od którego kupiło się ciągnik (czy każdy inny droższy sprzęt) . Pojawiają się już na AF głosy użytkowników którzy kupili farmtraca , a teraz serwis wypina się na nich , nie chce naprawiać itp. (polecam ostatnie strony tematu "ciągniki rodziny farmtrac") . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale nie tylko Ci wymienieni na stronie farmtraca są dealerami farmtraca , Ja np. kupiłem w Siedliszczach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacio68    0

inni to już subdealerzy kupujący od autoryzowanych dealerów - i może dlatego dają mniejsze upusty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No właśnie ja u tego "subdealera" miałem większy upust niż u dealerów wymienionych na stronie internetowej ;) więm ,że "mój" dealer brał ciągnik prosto z fabryki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

upust 15% jest realny zrób kasting u kilku dilerów pokarz zaliczkę że jesteś bardzo zainteresowany ...........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

upust 15% jest realny zrób kasting u kilku dilerów pokarz zaliczkę że jesteś bardzo zainteresowany ...........................

Kolego co ty gadasz za głupoty ciebe interesuje tylko cena zakupu a nie dalsze koszty eksploatacyjne. Ponoć już kupiłeś 7110 więc pochwal się ile wytargowałeś :P . Koledzy nie jedną maszynę kupowałem wsześniej pracowałem w firmie paszowej w handlu (koleje życiowe wrzuciły mnie na gospodarstwo) i wiem na czym ten biznes polega. Przy zakupie ciągnika ważne jest to aby diler był w miarę blisko i miał bardzo dobry serwis i części zamienne na półce bo to przeciesz maszyny. Zawsze wszystko ma prawo się popsuć ważne aby to było naprawione sprawnie. Druga sprawa koszty serwisowania trzeba ustalic z dilerem za co i ile płacisz, Bo może się okazać że kupisz tanio a diler odbije to sobie na serwisie który musisz u niego wykonać aby mieć gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

W farmtrac nie ma znaczenia gdzie kupiłeś to kwestia dogadania się z dilerem -a jeśli on się nie wywiązuje to naprawy przejmuje serwis fabryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Kolego co ty gadasz za głupoty ciebe interesuje tylko cena zakupu a nie dalsze koszty eksploatacyjne.

Koledzy nie jedną maszynę kupowałem wsześniej pracowałem w firmie paszowej w handlu (koleje życiowe wrzuciły mnie na gospodarstwo) i wiem na czym ten biznes polega. Przy zakupie ciągnika ważne jest to aby diler był w miarę blisko i miał bardzo dobry serwis i części zamienne na półce bo to przeciesz maszyny. Zawsze wszystko ma prawo się popsuć ważne aby to było naprawione sprawnie. Druga sprawa koszty serwisowania trzeba ustalic z dilerem za co i ile płacisz, Bo może się okazać że kupisz tanio a diler odbije to sobie na serwisie który musisz u niego wykonać aby mieć gwarancję.

 

No z takim podejściem to się nie dziwię, że poszedłes na gospodarstwo bo pewnie nic nie potrafiłeś sprzedać. nawet mi się nie chce ustosunkowac do twojeo postu bo za dużo pisania.

Oczywiście kwestia rabatu jest indywidualna i zalezy od dilera. Ustalenie kwoty 1 przeglądu to jest oczywista sprawa, przynajmniej dla mnie, bo ja oczywiscie przy zakupie to zrobiłem. Jak jest gwarancja 24 miesiące? to się pytam ile kosztuje od razu drugi i mam to zapisane w umowie.

Poza tym pozostałe co się popsuje - naprawiamy na gwarancji - oczywiście oprócz wymiany części uszkodzonych mechanicznie.

To podaj o co kolega ma zadzwonić do najblizszego punktu sprzedazy i się ma zapytac co mają na stanie? olej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2609    1

michal1313 z całym szacunkiem dla twojej osoby ale Ty jako jedyny chwalisz sobie ten ciągnik, wiec proponuje ci tego tak nie upubliczniać bo na złość coś ci się schrzani w pochmurny wieczór wracając do gospodarstwa z Przyczepami rzepaczku suchutkiego zapominając plandeki :) Taki z ciebie typowy Mirek handlarz :) Patrząc na swój sposób sprzedawania Maszyn rolniczych, chcesz swoich kolegów z Branży okradać, a dobrze wiesz jak jest w tej chwili na Polskich wsiach, przeglądałem twoje posty, w każdym poście chwalisz Farmtrac-a, powiedz ile za to ci Płacą? Bo widać ze handlarz z ciebie mary to na kompa cie wrzucili żebyś ludzi czarował :) ja nie obrażam tylko mowie jak ja to widzę :) pozdrawiam i życzę miłej pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Skoro posiada ten ciagnik i dobrze mu chodzi to niby czemu miałby nie chwalić go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2609    1

Ursusc385 napisałem do niego bo mnie trochę irytuje to bo chyba pracuje dla nich, w różnych postach chwali Farmtraca . A Ja nie jestem tego zdania ze chwale to co mam, bo swojego Fk 7110 to bym im najchętniej oddał s powrotem niech go sobie zabiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tobie się sprawuje nie najlepiej to znaczy, że on ma być nie zadowolony ze swojego sprzętu. Widocznie trafił na dobry egzemplarz i chwali go, więc co was aż tak boli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Naprawde uwazacie ze np FT 555 dt nie moze zastapic c360 na 15 ha?

Bo ja planuje taka zamiane zrobic i sam juz nie wiem.

Nie chce kupowac indyjskich Johnn Deerow 5055e gdzie dopłata za głupia sprezarke to 13000 tysi

To samo w DF. Zdzierstwo na maxa. A w FT wszystko jest tylko dorzucam obciazniki przod za grosze i chodzi.

A 15 ha zeby zasiac opryskac i nawiezc a z ciezszych prac talerzowka i pług ( a i z tym pługim nie zawsze bo czasem mi sie spieszy i wynajmuje) to chyba bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2609    1

Cheesburger Moj znajomy ma ten model mogę podać ci do niego namiary skontaktujesz się i pogadasz, wiem że zbytnio nie jest zadowolony, alenie wiem, wiem że coś z przodem miał, Osobicie silnik Forda jakoś mi nie podchodzi ale nie wiem może sobie chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Widze ze jestes z Gostynina :) Ja z kutna :)

Jakbys sie widział z tym znajomym to zapytaj co i jak i napisz. Poki co to nic pilnego - ale miłoby było zasiegnąc opinii użytkownika.

Pytanie tylko czy znajomy porównuje np z Fendtem czy raczej z c 360 :)

Jak to Twoj znajomy to z Toba bedzie inna gadka niz ze mna :)

Tak czy inaczej z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Na 15 hektarach ornych taki ciągnik zrobi max 300mth rocznie - jeśli będzie pracował jako jedyny .

 

Na tym areale spisze się super i co ważne będziesz pracował w przyzwoitych warunkach , mało spalisz a w polu poradzi sobie lepiej niż ursus 3512 :)

 

Szukaj tylko dobrego dealera z fachowcami którzy w razie czego będą umieli naprawić ciągnik , jeśli w ciągu roku zrobisz te 250-300mth to w ciągu 2 lat będziesz miał ciągnik dopracowany - co ma się popsuć to popsuje się na gwarancji :)

 

Ja w swoim 555 mam 216mth na dzień dzisiejszy po 14 miesiącach pracy , było kilka awarii ale stopniowo "uspakajają się" , wszystko praktycznie wyszło w trakcie docierania , jedynie wycieki ze zwolnic zostały usunięte tylko na chwile , ale to już raczej wina serwisu ...

 

Chyba nie ma bezawaryjnej marki ciągników obecnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekk1973    9

Odświeżę trochę temat,dwa tygodnie temu kupiłem Ft 545 rok produkcji 2009 z przebiegiem 1,5 mtg fabrycznie nowy od dilera w Kutnie za 50000 brutto ,myślę że to dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez Wwwws
      Witam.Na wiosnę w 2017 roku kupiłem ciągnik Farmtrac 555dt. Na początku odkręcały się różne pod zespoły (nawet tylnie koło),  później odkręciła się pompa wtryskowa. Zaczęło się spod niej lać. Jak zapali i jest zimny obroty spadają poniżej 500. Później jak się zagrzeje trochę się to normuje. Ciągnik jak jest zimny chodzi głośno, a jak się zagrzeje to automatycznie się wycisza praktycznie przy jednej temperaturze (podobno tak ma być). Teraz mam znowu problem z biegami. Czasem nie można wbić biegu bez zgrzytu, a czasem trzeba wyciągać biega na siłę, no nie wysprzęgla do końca. Nie wiem czy to jest problem sprzęgła czy skrzyni biegów. Niedługo gwarancja będzie się kończyć i nie wiem co robić. Proszę o rady. Pozdrawiam
    • Przez Mateusz320
      Witam jestem przy zakupie nowego Farmtrac 690 Dtn wyposażenie : 
      -skrzynia 24 na 24 ona ma jakiś reduktor czy  polbieg mechaniczny czy jak? Bo słyszałem że on ciężko chodzi ? czy brać ta 12 na12 bo taka mam obecnie w Farmtraku 80 
      -opony przód 320 /70 r 24 Tyl 480/70r30 brać takie czy brać z wyższym profilem 85? Bo wtedy byłby szybszy
       
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj