jar3cky

John deere 5080R / Claas Axos 320 CX / New Holand TD 85 / Zetor Proxima Power 90

Polecane posty

edwin1990    1

Witam co myslicie o tych 3 ciagnikach.mam dylemat miedzy tymi 3. wszystkie w podobnej cenie czekam na opinie. dziekuje za pomoc

Dublowanie tematów. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Wiesz co uważam ze jeden powinieneś wykluczyć wiem ze nie powinienem tego pisać ale czesi sieją na nas propagande a my jeszcze mamy wspierać ich gospodarkę ???

A po drugie to raczej wydaje mi się ze NH i Case nie ma co porównywać do zetora. Osobiscie nie mam opinii z użytkowania tych ciągników i widziałem je tylko jak stały na placu u dilera ale ja bym wybrał Case jakoś najbardziej przypadł mi do gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

zetor dobra maszyna jeśłi zależy ci na wadze bierz zetora sam posiadam ale z 2006 roku jak narazie po tych 6latach nie nażekamy na niego żadnej poważnej awari nie było


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Co ma zetor do czeskiego rzadu?

Sami jestesmy zainteresowani zetorem.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W zasadzie powinniśmy bojkotować Zetora, tak samo jak Czesi bojkotują polską żywność:P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor85    2

Ja ci polecam Zetora sam posiadam 2 i na żadnego nie narzekam nigdy nie miały awarii która unieruchomiła ciągnik. edwin1990: Miałeś styczności z nowym Zetorem czy opinie o spalaniu usłyszałeś od znajomego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edwin1990    1

moj wujek posiada proxime 6441 jest z niej zadowolony lecz spalanie jak na taki ciagnik jest zbyt duze.

Cytowanie poprzedniego posta. + 1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor85    2

Ja znam właściciela NH który zastanawia po co go kupił jak mógł na jego miejsce wybrać Zetora. Spalanie u mnie w zestawie uprawowo-siewnym sięga 8 l.

Cytowanie poprzedniego posta. + 1 punkt ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

a ja mimo że posiadam proxime plus, dla mnie ciągnik jest spoko, od 2 lat żadnych awarii 800 mtg, ale new holland o case to inna półka. :) Tam masz rewers inny, mocniejszy bodajże podnośnik :P fakt tylko ze ciągniki są droższe i ewentualne części do nich też. Ja na dzień dzisiejszy bym brał smerfa bo mi sie te nowe bardzo podobają :) i w środku ergonomia i na zewnątrz :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3395    0

Rozważ też opcje Same :) jesli chodzi o zachodnie z Same Lamborghini Deutz Fahr Massey Fergusson to Same ma tańsze części i lepszy komfort małe spalanie :) Mam Same Silverka 100.6 i myśle tak nad kupnem nowego Same. A mam Zetora Forrtere to nie przypada mi do gustu jego sprzegło przy większym obciążeniu odrazu piszczy dusi sie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case140    0

Z góry polecam case :) mam 140-konego i ma już 2500 mtg i żadnej awari pracuje przy pługu 5 skibowym i bronie aktywnej 3m + siewnik

case i nh to prawie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edwin1990    1

same tez biore pod uwage martwia mnie male gabaryty.ciekawe ktory z nich spisze sie lepiej przy orce. zetor odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Oj powiem mam że naprawdę jest ciężko wybrać odpowiedni ciągnik, już szukam pół roku i nie jestem zdecydowany. Obecnie mi się widzi John deere 6130, ale ojciec nie chce. Bo za drogi czy za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek13    0

Witam,od razu przepraszam jeżeli to nie w temacie, ale poszukuję informacji odnośnie Zetora PROXIMA POWER TYP 1405. Mam zamiar kupić nowy ale nie wiem jak się będzie sprawował z belownicą z rotatorem na nożach. Jakaś podpowiedź Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ci tak powiem kolego ja ci polecam Jd dlatego ze jestem przed takim samym wyborem tylko 5100M a juz naprawde duzo objezdziłem, cała polske i wiem juz cos na ten temat czemu JD a nie zetor ,proste komfort wykonanie niezawodność oczywiście niektórzy znawcy powiedzą ze nie i ze zetor jest tez dobry ja temu nie zaprzeczam ale jak juz kupujemy ciagnik to na kilka lat juz mowie czemu Jd po pierwsze radze sie przejchac zetorem a Jd , wazna rzecza jest wykonanie zetor dla mnie uzywa słabych produktow wykonczeniowych jak ktos lubi plastki to prosze mnie to denerwuje zaraz ktos powie czemu nie R bo jest prosty silnik nie CR bo mam juz CR bo posiadam NH 6030RC i wiem ze trzeba strasznie dbac o silnik i o paliwo jakie sie leje ,zaraz napewno ktos sie tez wypowie ze m to chinczyk niestety ni e zadziwie tu wiekszosc przedni most składany tylko ale to odbiegając od tematu co do innym marek nie polecam Claasa sasiad obok mnie co ma 2 tys ha ma kilka i odradza nie raz mu sie zepsuło cos mowi tylko ze kombajny bardzo dobre ale ciagniki nie bardzo co do NH sam jestem posiadaczem juz 4 lata i ZADNEJ awarii nie było ale jak nh to nie TD tylko juz t5 co do serwisu z tego co sie orientuje to JD bierze 1,99 za 1 km dojazdu ale mowie mowiemy juz o jednej z najlepszych marek na swiecie zastanówcie sie czemu zetor nie ma produkcji na cały swiat :D Reasumując bierz JD lub NH ale t5

Edytowano przez maniekmaniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

bierz JD5090M z oryginalnym turem , maszyna do wszystkiego bezawaryjna lub 5080M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos77    0

Powiem tak stałem przed podobnym wyborem tz nh czy jd, wybrałem jd 5080r. Mam go już ponad 2 lata i nic się nie działo. Fakt więcej pali ale akurat mam doczynienia z różnymi markami i reasumując wolę aby ciągnik więcej spalił niż mi się psuł a z jd nie miałem problemów. Jak coś chcesz wiedzieć to pisz na prv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Właśnie JD 5080R najbardziej za mną przemawia. Chociaż by mógł być troszkę dłuższy i troszkę większa kabina żeby się luźniej siedziało we dwie osoby, ale trudno się mówi. Jeszcze się zastanawiam nad 5100R bo trafia mi się w dobrych pieniądzach. Spodobał mi się też DF Agrotron K410 ale to już jest inny ciągnik i droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
    • Przez Harnas16
      Witam, mam problem z halogenami. Mam podłączone z tyłu dwa halogeny Led na błotniku i cały czas mrugaja. Gdy się jedzie lub gdy się włączy kierunek to mrugaja cały czas. Masa jest skręcona na dwie nakrętki przy błotniku. Jakieś rady? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj