jar3cky

John deere 5080R / Claas Axos 320 CX / New Holand TD 85 / Zetor Proxima Power 90

Polecane posty

jar3cky    0

Oba ciągniki są w tej samej cenie. Który będzie lepszy jako główny ciągnik w gospodarstwie?

 

Pisać panowie bo czas mnie goni :D

 

Nie piszemy posta pod postem

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

pisanie zetor to zetor jest chyba bez sensu.

 

Ja moge ci polecic nh. Mam case jx95 co prawda jest to wiekrzy model ale konstrukcyjnie to to samo. Maly zwrotny malo pali "przynajmniej moj, bo slyszalem rozne opinie", malo awaryjny. O zetorze nic nie powiem bo nie mialem zabardzo stycznosci z tymi modelami.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Powiem Ci tak.. stałem przed podobnym wyborem tylko miał być to albo nh td 5050 albo proxima 8441 (czy coś w podobnych oznaczeniach). Wybralem nh i w pełni jestem zadowolony co prawda ma dopiero 400mtg, spalanie w orce z pługiem 3x44 V&N obracany spalanie w granicach 12-15 litrów na hektar, teren lekko pagórkowaty, klasa ziemi 1-3. agregat 3.2 metry spalanie 6 litrów na hektar, agregat podorywkowy 2.6m unia kos spalanie w granicach 10 litrów. Wszystkie te spalania były mierzone. Ciągnik pracuje jako główny na około 25 hektarach teraz, może coś więcej. Z czystym sumieniem mogę Ci polecić ciągniki tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każdy ciągnik Ci będzie służył. Zetor to dobra marka z długoletnią tradycją przez co doszli do perfekcji w wykonywaniu mocnych,tanich i niezawodnych ciągników. Nh natomiast pełny jest najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Nie ważne który traktor wybierzesz to oba bedą Ci służyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

NH TD pełny najnowocześniejszych rozwiązań technicznych? Daruj sobie.

 

Jak do ładowacza to wybierz tego zwrotniejszego i cięższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar3cky    0

Jak myślicie, który będzie sobie lepiej radził z biernym agregatem uprawowo-siewnym (3m) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Weglug konedata.net zetor jest ciezejszy wic lepij powinien sobie radzic, no i jest mocniejszy od nh.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jak myślicie, który będzie sobie lepiej radził z biernym agregatem uprawowo-siewnym (3m) ?

z tych dwóch zdecydowanie lepszym do uprawowo siewnego bedzie proxima, jest ciężejsza ma wiecej koni no i ma lepsza skrzynie


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Zadam takie głupie pytanie czy Zetor sprzedaje Proxime plus 9541?

 

Są to podobne ciągniki za Zetorem przemawia to że ma pół bieg i duuużą kabinę ale ma słaby punkt czyli zwrotnośc...

New Holland może mieć lepszy serwis (bynajmniej u mnie)

Mój wujek ma proxe 85 plus i jest zadowolony jak narazie ma około 500 mtg, na wsi jest także NH TD 5050 i moim zdaniem praca silnika NH jest lepsza (każdy myśli co innego!!) i myslę ża NH może być lepszy od Zetorka, cena ciagników i przeglądów powinna być bardzo zbliżona.

 

http://www.agrofoto....td-80d-td-5030/

Poczytaj sobie ten temat bo jest bardzo podobny

 

Ps. zapomniałem dodać w proxie biegi trochę ciężko wchodzą :/

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar3cky    0

Oglądałem dziś Proxime. Bardzo dobrze się prezentuje, masywna. i widać, że solidnie zbudowana. A czy ktoś może powiedzieć jak z awaryjnościa tych ciagników sprawa wygląda? Gość mówił że ma ona biegi pod obciążeniem , tylko za bardzo nie potrafił mi wytłumaczyć co to jest i co to daje, także prosiłbym o pomoc w tej kwesti :P Czy da rade z 4 obracalna?

 

Ps. Jak byłem u dealera Zetor zdziwił mnie brak radia i głośników w Proximie 90 plus a w zwykłej nie bylo nawet miejsca na nie :D ale to akurat najmniejszy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Biegi zmienne pod obciazeniem sluza do zmiany przelozen bez uzycia sprzegla. W nh tych biegow nie ma. No do 4 obacanej to ten ciagnik bedzie zaslaby


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar3cky    0

Dzieki :) Też tak sądziłem, lepiej mu 3 na plecy wrzucić i nie męczyć ciągnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Dokladnie lepiej trzy szybciej polecisz i meczyc nie bedziesz.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

W moim rejonie Zetor ma coraz słabszą opinie, nie to co kiedyś. Jak kupujesz ciągnik do ladowacza tur'a to bierz tylko rewers hydrauliczny. zapomnij o mechanicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Bo przy chydraulicznym nie ma koniecznosci korzystania ze zprzegla.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brego    0

2 ostatnie chyba ceną trochę nie pasują. T5.95 i forterra nie byłyby odpowiedniejsze cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No tak, przyznam się że będą troszke tańsze, mam we wnioku wpisane 80-100km i 160 tyś, netto. Mam 80 ha i mam Claasa Ariona 140km i ten by był pomocniczy z ładowaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Z wymienionych pod względem jakości obsługi i komfortu do ładowacza, to tylko JD 5R, może być troszkę gorzej ze spalaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBazyllo    2

z doświadczenia 5R wytrzymały zwrotny komfortowy silny ciagnik kumpel ciągał 4m talerzówką 5090r na lekkich glebach. Lecz spalanie spore. Jeszcze Axos dość ciekawa propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No tak, tylko jakoś mało kto pisze o Axosie, Axos był by 15tyś, zł tańszy bo roczny i 3 letnia gwarancja i gps za 4tyś, zł gratiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
    • Przez Harnas16
      Witam, mam problem z halogenami. Mam podłączone z tyłu dwa halogeny Led na błotniku i cały czas mrugaja. Gdy się jedzie lub gdy się włączy kierunek to mrugaja cały czas. Masa jest skręcona na dwie nakrętki przy błotniku. Jakieś rady? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj