Sikorski127

Mtz 82 jaki pług i jak długo orzecie 1ha

Polecane posty

Uziu92    7886

ze niby c 360 by nie dala rady z 3 na resorze ? :D i czemu ma plecak peknac ? bo nie rozumiem co w tym smiesznego ? zachodnie plugi ida wiele lzej od polskich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

A pomyślałeś o długości tego pługa i masie?? Ja swoją 60-tką wstawiam do garażu kverniego to przód idzie do góry przy lekkim szarpnięciu, a tylne kapcie się rozkładają... To nie poczciwe UG 3 które są 2 razy krótsze i ważą 300 kg...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

na pewno wiecej ten plug nie wazy jak te powiedzmy 700 kg a ile masz obciaznikow z przodu ? . Na forum jest 3 pek co lata z lemkenem 3 skibowym w obrocie, to prawda chmury oglada ale ciagnie a mi chodzilo o uciag wlasnie i na pewno c 360 taki plug zaglebiony w ziemie pociagnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

No pociągnie, ale o wydajnej, ekonomicznej i w miarę komfortowej pracy nie ma mowy ;) Słynny @Ursus no ciąga i co z tego :P ale jakie on ma pompy w tych 3-pkach ;) i hydraulika wzmocniona coś kiedyś czytałem u niego...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ale moim zdaniem do mtz taki plug to za malo , chyba ze gory i scisla ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Co innego "ciągnąć" a co innego normalnie pracować. Gdybym swój pług zapiął do 3p , to on go podniesie, ale zarżnął bym huydraulikę w jeden sezon. No i plecak potrafi pęknąć na dołkach. Jak ktoś ma równe , gładkie pola niedaleko od domu w klasie 4-5, to może 3 brotowa da radę. Zapraszam do mnie - górki takie, że MTZ z 3x35 ma co robić. A kawałki we wszelkie możliwe kształty - romby, trapezy, wieloboki. Dlatego kupiłem obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąć a orać to różnica. Słynny Ursus też ciąga agregat uprawowo- siewny ale o wydajnej pracy nie może być tam mowy. Kierowca zastanawia się na każdym uwrociu i przy przejeździe przez bruzdę a tu chyba nie o to chodzi. Zamiast kupić coś większego to przeinwestowuje 60-tki z których naprawdę przy założeniu szerszych opon na przód nie da się więcej wyciągnąć. Kolega ma jeden taki kawałek pola że 360 ledwo jedzie z dwójką 2x35 nie wspomnę już że czasami zaprzęga jeszcze z przodu 330.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Ursus juz nie będzie katował Ursusow, teraz będzie piłował MF-a :P

Dla mnie robota w polu nie polega na tym tylko zeby ciągnąć maszynę jak najszerszą, robić szał dookoła... Najważniejsze jest to zeby robota była zrobiona dobrze, bez przeciążania ciągnika, komfortowo dla mnie i ekonomicznie, to jest sztuka... Nigdy nie stosowaliśmy i nie będziemy stosować żadnych herbicydów, tylko w qq... A jeśli ciągnik jest przeciążony to nigdy tej roboty dobrze nie zrobisz, a mało tego skrócisz jego żywot... ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że miał na myśli to że ma dobrze wyrobioną ziemię tak iż nawet herbicydów nie stosuję dzięki dobremu doborowi sprzętu.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Udajesz głupa czy co?? Nie mów że nie zrozumiałeś mego postu. Brak herbicydu przy uprawie zbóż to nasuwa mi sie tu ekologia jedynie, bo inaczej to czysta głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Właśnie chyba Ty udajesz głupa kolego skoro piszesz co ma piernik do wiatraka w uprawie qq ;)

Bardziej chodziło mi o to co widze na polach... Ciągniki 70 koni latają z bometami 3.6m skrobiąc po wierzchu i co roku po żniwach Randap bo zielono...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Z doświadczenia wiem że C360 spokojnie da radę z Lemkenem Opal 090 3x30 obrotówka na ścinaczach ,testy na II klasy ziemi.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

A z doświadczenia wiesz coś więcej?? Jaka wydajność, spalanie, jazda na uwrociach i po polnych drogach??

Przecież nikt nie mówi, ze nie pociągnie, tylko o pracy takim zestawem o dłuższej pracy...

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Można uprawiać rośliny bez herbicydów i bez nawozów i mieć całkiem dobre plony. W zbożach wystarczy bronowanie jesienne i wiosenne ... ale potrzebny jest prawdziwy płodozmian, nawozy organiczne i chęci.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A z doświadczenia wiesz coś więcej?? Jaka wydajność, spalanie, jazda na uwrociach i po polnych drogach??

Przecież nikt nie mówi, ze nie pociągnie, tylko o pracy takim zestawem o dłuższej pracy...

60-tka bez obciążników na kołach,tylko na przednim zaczepie spokojnie się prowadziła ,co do uciągu szła jak trzeba na 2 biegu, pług ustawiony był na ponad 15 cm ,spalania nie znam ,ale efekt orki był zadowalający ,

Tu jest tabela wagi pługów Lemkena http://www.agrofoto..../347813-lemken/ , 60-tka dawała radę z opryskiwaczem 750 l http://www.agrofoto....kiwacz-750l12m/ to i z pługiem też radziła.

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

To jakieś małe to Twoje doświadczenie :P 15 cm czy to aby na pewno orka?? Raczej nie...

Powtarzam po raz kolejny "dawała rade, jakoś chodziła itd" co z tego, ze da radę, jak z tyłu nie robi roboty...

Ja też miałem wcześniej kverniego 4x16" i dawał radę, ale spalanie na pagórkowatych kawałkach było większe i ciągnik potrafił nawet z obr schodzić... Teraz mam AB 3x20" i jest poezja ciągnik płynie spalanie spadło, wydajność się poprawiła bo ganiam z nim z prędkością 10 km/h przy obrotach silnika 1600-1700, nie ma problemów ze stabilnością z czwórką bujało trochę...

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

10km/h w orce to 1 że szybsze zużycie elementów roboczych, 2 większe spalanie, 3 mniejsza wydajność niż by robić szerzej a 7-8km/h.

Co do herbicydu dalej nie rozumiem chyba że opielaczem jeździsz w kukurydzy, albo motykami jak w rumuni widziałem. Przy owsie też trzeba herbicyd bo jak chwasty zwalczysz? Mówie tu o przywoitym plonie ~4t/ha w górę.

 

Można uprawiać rośliny bez herbicydów i bez nawozów i mieć całkiem dobre plony. W zbożach wystarczy bronowanie jesienne i wiosenne ... ale potrzebny jest prawdziwy płodozmian, nawozy organiczne i chęci.

 

Dobre plony czyli? Jak zwalczysz chwasty w ozimych?? Tylko nie mów że poprzez bronowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Tak Ty przecież wiesz lepiej ile mój ciągnik pali :D kolejny mądraliński i na dodatek czytać nie umie :) mówię, że właśnie qq pryskam od chwastów !!!

 

A chodzi mi o to że po żniwach nigdy nie mam zielono i nie używam randapu itp, w ziemniakach też wszystko mechanicznie, we wsi ludzie pryskają od chwastów nawet po 2 razy i głupiej komosy nie zwalczą tymi opryskami, a u mnie jest czyściutko bronowanie, obsypnik, opiełacz... Owies pryskamy i plon jest 5t w górę, zależy czy przypiecze po górkach... Zajrzyj do mnie do galerii, tam znajdziesz potwierdzenie moich słów

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Zgadza się mój błąd z qq. Perz zawsze będzie bo od miedzy się rozmnorzy i lepiej pryskać niż bronami wyciągać.

Nie jestem mądraliński ;) bo nie jeden już się przekonał że więcej jak 8km/h nie ma sensu, a jeszcze jak słabsze gleby to już wogole elementy robocze pługa lecą na potęgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Zobaczymy, człowiek uczy się na błędach ;) były prawie nowe lemiesze na nim jak kupiłem oryginalne kv i zrobiłem na nich 70 ha więc chyba nie jest źle... Sam się zdziwiłem, że 10 km/h bo na jesieni mierzyłem navigacją i średnią pokazała 10.5 km/h więc 10 km/h myślę że jest realne...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

noo kolega teraz zmieni 3 peki na meseya i czym teraz dzieci z gimnazjum beda sie podniecać ? :D chyba ze do tego mf przypnie 5 w obrocie i agregat z 5 metrow :D. aa tak na powage to wszystko zalezy kto jakie ma warunki. Sam mam pola i miejsca gdzie musze redukowac bieg bo ciagnik by poszedl ale po co kopcic i pilowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Jak się cały dzien jest przy orce to czasami niechce się zmieniać także gaz w podłoge i jakoś przechodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj