ZUL

Wskaźnik temperatury cieczy

Polecane posty

ZUL    0

Witam.

 

Szukałem po tematach podobnego wątku ale niebyło konkretnych odpowiedzi.

Ja mam taki problem kupiłem nowy zegar i czujnik, zamątowałem i zegar pokazywał tylko do 40 stopni to kupiłem drugi czujnik to zegar pokazywał cały czas 120 stopni, już mi ręce opadają doradzcie mi coś, ciągnik to ursus 902.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUL    0

Dałem mase i na zegar i na obudowę termostatu i nic 120 stopni pokazuje cały czas na zimnym silniku, jak wyjołem czujnik i sprawdzałem czujnik miernikiem to pokazał przejście na całym czujniku 0 oporu.

 

Nie umiem tu jakoś zdjęć wstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli jest to czujnik rezystancyjny, to jest on do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUL    0

No tak wiem że jest do wymiany i nowy, a drugi pokazuje temp tylko do 40 stopni i co z nim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nic nie zrobisz,takie czujniki produkują i tyle.

Tylko trafisz metodą prób i błędów,ja osobiście sam zrobiłem taki czujnik z termistora.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

drugi pokazuje temp tylko do 40 stopni i co z nim ?

Też do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUL    0

Wuja google wszystko wie nie.

 

 

 

A jakiś zastępczy by był albo coś od czegoś innego, a od bizona by niepasował albo od jakiegoś zetor lub smochodu, busa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego a niby kto ma wiedzieć co będzie pasować jak informacje jakie uzyskaliśmy na temat czujnika- zegara oraz maszyny w której jest wykorzystywany jest równa zeru, więc nikt szklanej kuli nie posiada.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Na tych zegarach jest skala od 40 do 120 stopni.najmniej wskazówka będzie pokazywać 40 stopni.Jak to jest stary zegar to po wciśnięciu kluczyka wskazówka drgnie a, jak nowszy to nie.(bynajmniej u mnie tak jest).Jak jest dobrze podłączone to jak kabel który idzie na czujnik dotkniesz do masy to wskazówka wskaże 120 stopni to jest dobrze.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

W dzisiejszych czasach jak coś jest nowe to niestety nie znaczy, że jest dobre.

 

 

Mój 600 post :D

  • Like 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zegar jest nowy

 

Jaki to jest zegar?Dobrze masz podłączony? Weź kabel z czujnika dotknij do masy i wsadź kluczyk i zobacz czy wskazówka poszła na 120 stopni,jak nie to masz źle podłączone albo zegar nie dobry.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUL    0

To jest nr katalogowy tego zegara 80350927.

Dobrze mam podłączony masy podawane kabel od czujnika jak dotkne do masy to pokazuje 120 a dzisiaj podgrzałem czujnik i dotkłem do masy i ładnie pokazał 80 stopni ale jak wkręciłem już go w silnik to pokazał 120 stopni ja już niemam siły na ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może kabel gdzieś ma uszkodzoną izolację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Mam problem. Chciałem założyć do mojego Zetora nowy wskaźnik poziomu temperatury wody. Okazało  się, że zegar zaniża temperaturę. Ostatecznie skończyło się na tym, że instalacja się  upaliła. Moje pytanie- jak podłączyć ten zegar??

 

Zegar jak w tym linku:
https://d.allegroimg.com/original/017de6/1467c066469ea9f435dfe0add6ed

 

 

Edytowano przez tombar123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padom86
      Witam wszystkich.
      Mam problem z dostaniem na składnicach bagnet - wskaźnik układu hydrauliki do Ursusa 5314 1997r. W katalogu części widnieje symbol: 3028 997 M91. Obecnie jest włożony korek na rurkę aby żaden syf ne szedł do hydrauliki. Ciągnik teść kupił kilka lat temu od handlarza. Dopóki ciągnik nie zaczął pracować w prasą rolującą i nie został zamontowany TUR temat układu hydrauliki teść zaniedbał...
      Po wizycie w kilku składnicach każdy rozkłada ręce - brak... Na jednej ze składnic padła sugestia, że ciągnik to wersja export, więc temu nie ma i warto poszukać sobie gdzieś na szrocie ew jakiś podobny i dociąć go na odpowiednią długość.
      Moje pytania:
      1. jaka jest długość takowego bagnetu?
      2. gdzie można kupić taki wskaźnik?
      3. od jakiego ciągnika może pasować? (ewentualnie symbol katalogowy)
      Lanie oleju na ślepo raczej nie wchodzi w grę...


    • Przez pawel6200
      Gdzie znajduje się czujnik temp. w JD 6200? ciągnik oglądany kilkukrotnie nigdzie nie widać czujnika
      Proszę o pomoc
    • Przez Smyku89
      Jestem posiadaczem Zetora 5211, rok produkcji 1988r. Jakiś miesiąc temu podczas bronowania nagle wzrosła temp na 100 stopni. Natychmist się zatrzymałem i ku mojemu zdziwieniu te 100 stopni było tylko na zegarze. Został wymieniony termostat wraz z czujnikiem temperatury i chwilowo był spokój i teraz za każdym razem kiedy zakołysze gdzieś na dołku wskaźnik temp wody pokazuje 100-120. poprowadziłem też oddzielny kabel od czujnika do zegara ale dalej to samo. Zegar głupieje. Zauważyłem ubytki płynu w chłodnicy ale były one spowodowane uszkodzoną pompą wody. Pompa wymieniona na oryginalną. Myślę, że ta awaria pompy wody w ostatnim czasie ma jakiś związek z tym głupiejącym zegarem. Ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Będę wdzięczny za rady
    • Przez NABUCH
      Witam . Potrzebuję porady odnośnie kontroli wskaźnika temperatury w zetorze 5211. W ciągniku po krótkim czasie dochodzi do wzrostu temperatury do 120stC.  Realnie temperatura jest niższa. Dodatkowo dla pewności wyjęty został termostat. Zwierałem przewód czujnika do masy i wskazówka idzie do 120 St czyli maks wskaźnika.  Wygląda że zegar reaguje poprawnie.  Na wsuwce  od czujnika po przekręceniu kluczyka jest 5.4V . Czujnik pomierzyłem przy temperaturze ok 30 st i miał 230ohmów . Ktoś może podpowiedzieć czy taka wartość napięcia i rezystancji  jest poprawna   . Czujnik był niedawno wymieniany .  Podejrzewam czujnik  chociaż niedawno był zmieniony  .
    • Przez zyzek
      Mam uszkodzony mechaniczny wskaźnik poziomu łyżki i w wolnym czasie udało mi się zrobić coś takiego:
      https://drive.google.com/file/d/1DV-LpymOYt_LPVW88BWWoJsXOtWNr4kL/view?usp=sharing
       
      Wskaźnik wyświetla poziom łyżki względem ziemi. Oparty jest o żyroskop i mikrokontroler. Obudowa wyświetlacza to obudowa od uniwersalnego czujnika cofania.
      W środku znajduje się kawałek adresowalnej taśmy led RGB WS2812B. Wszystko odpowiednio połączone i zaprogramowane.
      Nie testowałem jeszcze w praktyce, ale jeśli kogoś to zainteresuje, mogę zdać relację i podać więcej szczegółów na temat jego budowy  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj