Zaloguj się, aby obserwować  
petroszz

Przerobienie obciążnika na większy

Polecane posty

petroszz    4

Witam

 

Miałem zamiar zrobić nowy większy balast do mojego agrofarma ale co wtedy ze starym. Więc wymyśliłem że ten który mam obuduje blachą i zaleję go betonem. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Tylko przemyśl bo może się okazać ze czasem ten mniejszy też by się przydał przy lżejszej maszynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zrób zdj i pokaz ten orginalny i wtedy ktos wymyśli co jak zrobić


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na góre byś mogł dobudowac kilka kg .. fajny pług własnie takiego coś szukam ile waży ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Waga pługa to jak dobrze pamiętam 1050kg. Między innymi właśnie dlatego kupiłem OVERUM-a bo polskie ważyły chyba z 200kg więcej. Obciążnik chce zalać trochę do góry i do przodu przyspawując nowy zaczep, to jest jedyne wyjscie żeby uzyskać 300L :)

boku27

 

Nie widzę potrzeby posiadania mniejszego obciążnika, przydał by się jedynie do dociążenia Zetora 7011 przy deptaniu kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to faktycznie lekki a brałeś nowego czy uzywke kupiłeś i jak sie nim orze ? a ile waży teraz obciążnik ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Pług jest nówka. Dla mnie orze się świetnie, bardzo dobrze przykrywa duże dawki obornika. Gruszka teraz ma 400kg. A chciałbym uzyskać 650-700kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Więc musiałbyś "dolać" ze 120 l betonu.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Też tak mi wychodzi ze 120L minimum trzeba dolać. Wczoraj trochę mierzyłem i dumałem nad tą gruszką i te 120L spokojnie się upchnie tu i tam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie tyle musisz dodawać masy co np możesz go miec przy samej ziemi tez jest lepiej . albo bardziej wystawic go na przód


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Łatwiej chyba będzie jednak zwiększyć masę, bo wysunąć to mocowania przerabiać trzeba a to jednak musi być dość solidne. Zależy tez z czego jest ten obciążnik. Ale do betonu to wystarczy wstawić kilka prętów w ta jak mówisz grusze żeby się nie "odkleiło" szalunek choćby z płyty, zalać betonem a po miesiącu pomalować i będzie ok.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A zniszczony masz ten obciążnik? Jeżeli jest jak nowy to pogadaj z dealerem czy Ci nie wymieni na większy za symboliczną dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

A więc, obecny obciążnik zostanie. Przekopałem trochę galerię i mój skład złomu i doszedłem do wniosku ze wezmę przykład z kolegów którzy zrobili balast ze starych zbiorników od opryskiwacza. Wala się u mnie taki zbiornik (pilmet 350l) wiec posłuży za formę po uprzednim skróceniu go na około 300L a w środek wstawię układ trójpunktowy i zbrojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seal    0

A więc, obecny obciążnik zostanie. Przekopałem trochę galerię i mój skład złomu i doszedłem do wniosku ze wezmę przykład z kolegów którzy zrobili balast ze starych zbiorników od opryskiwacza. Wala się u mnie taki zbiornik (pilmet 350l) wiec posłuży za formę po uprzednim skróceniu go na około 300L a w środek wstawię układ trójpunktowy i zbrojenie.

 

Cześć,

mój sąsiad kupil na allegro coś takiego - jest bardzo zadowolny z jakości i możliwości rozbudowy

poniżej link

 

http://allegro.pl/uniwersalny-obciaznik-balast-850kg-na-tuz-f-vat-i3185982779.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Dzięki ale po to chciałem przerabiać obciążnik żeby wydać jak najmniej a nie kupować za 5tys. ;) Nie sztuką jest wydanie kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FOX2
      Witam,
       
      Obecnie zamawiam ciągnik 125KM z ładowaczem czołowym Stoll FZ. Chciałbym zapytać posiadaczy przednich ładowaczy czołowych ("TUR") o następującą kwestię. Jak często zdejmujecie przedni ładowacz? Czy jest prawdą, że raz zamontowany ładowacz praktycznie nie jest w ogóle zdejmowany?
       
      Jeżeli już ładowacz zostanie odczepiony, to jak później zakładacie przedni obciążnik, i czy nie jest to uciążliwe?
       
      Seria pytań powstała z obaw o to, jak zdejmować i zakładać przedni obciążnik w ciągniku wyposażonym w ładowacz czołowy.
       
      Pytanie do posiadaczy TURa bez przedniego TUZa: Jak sobie radzicie z balastem? Czy z perspektywy czasu warto by zainwestować w przedni TUZ?
       
      Pytanie do posiadaczy TURa oraz przedniego TUZa: Rozumiem, że nie ma większego problemu ze zdejmowaniem balastu. Czy dzisiaj również byście wybrali przedni TUZ do ładowacza czołowego? Czy może jednak przedni TUZ nie jest potrzebny w tym przypadku?
       
      Przepraszam za tak dużo pytań.
      Z góry dziękuję z odpowiedzi i podzielenie się opinią płynącą z doświadczenia.
       
      Pozdrawiam,
      FOX2
    • Przez AgroTuning
      Sprzedam balasty, obciążniki do Renault Claas Ares.
      Mam 8 sztuk.
       
      Cena za 1 szt 130 zł
       
      Odbiór osobisty
       
      Kontakt 510 066 544

    • Przez kamil5421
      Witam. kupie w rozsądnej cenie 4 sztuki obciążników od ciągnika Jumz , tego typu jak na zdjęciu . 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj