Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

KrzysiekC    10

Też tak miałem jest wina trybu który już zapewne się wyrobil bo jest tam bardzo mały skok

rafalfalk1    3

wałek sprzęgłowy do wymiany na 100%.miałem identycznie w swojej c360.

rafalfalk1    3

też myślałem że widełki zużyte więc nowe założyłem i nic.rozpołowiłem ciągnik wyjołem wałek sprzęgłowy,porównałem z nowym i tu była przyczyna.zęby ztarte od użytkowania i tyle.po wymianie jak ręką odjoł.

PABLO555    12
Napisano (edytowany)

Jeżeli wyskakuje tylko 5 bieg to ściągnięcie pokrywy skrzyni nic nie da ,bo przyczyną są zużyte ząbki na wałku sprzęgłowym ,piąty bieg w sześdzesiątce nieidzie przez żadne tryby ,jest załączany bezpośrednio z wałka sprzęgłowego poprzez sprzęgiełko wielokłowe które łączy wałek sprzęgłowy z wałkiem atakującym to tak w skrucie ,często przyczyną wyskakującej piątki jest też łożysko igiełkowe na wałku sprzęgłowym ,wymiana wałka sprzęgłowego wraz z łozyskami i uszczelkami to jakieś 250-300 zł ,plus 5 godzin roboty,

Edytowano przez PABLO555

kizak    65

Tak jak pisze  Pablo,5 jest bezpośrednio itd.

hubertb    126

5 bieg jest biegiem bezpośrednim, nie ma tam kół tylko nacięte sprzęgła na końcu wałka oraz element popularnie zwany przesuwką, w przypadku zużycia łożysk podporowych wałka sprzęgłowego oraz wałka głównego również może dojść do wyskakiwania 5 biegu. W tej skrzyni za "utrzymywanie biegu" odpowiedzialne są wałek i koło zębate. zapadki służą do utrzymywania stałej pozycji listwy. 

Od razu odpowiem na pytanie z przed kilku lat, uszkodzony tylny może powodować wypadnie biegów. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się