Zaloguj się, aby obserwować  
JWrolnik

Stary Ursus 1002 a Ursus 10014H

Polecane posty

JWrolnik    0

Witam mam dość trudną rozterkę a dotyczy ona gospodarstwa 30Ha gdzie głównym ciągnikiem roboczym jest Ursus 1002 bez przedniego napędu silnik Turbo 100 KM i teraz - namawiam gospodarza (ojciec)na kupno ciągnika ursus 10014 H gdzyż moim zdaniem jest on optymalnym rozwiąznaiem do posiadanego areału (budżet ok 160 tyś) i jest lepszy i silniejszy od starego ursusa 1002 a może sie mylę?? Ziemie dość ciężkie od 1 do 4 klasy gliny górki itd w/w ursus często nie daje rady z 4 skibami zagonowymi i orze 3 zależy od roku(susza itd)! Może ktoś wymienił jakiś podobny ciągnik tego pokroju na 10014 H i ma porównanie mocy uciągu itd!! Masa podobna moc też ale komfort i przedni napęd robi swoje... Sytuacja jest poważna gdyż w/w rolnik uparł się na zetora forterre 125-135 (za rok jak będzie 210 tyś;)a ja mu tłumaczę że ta maszyna jest za duża i się będzie marnować - pewnie 100 Mtg rocznie wyrobi a 10014 Ha da radę spokojnie 4 zagonową ciągnąć i jakiś agregat http://otomoto.pl/kuhn-amazone-A216226.html (poglądowo) z broną wirnikową bo tereny dość ciężkie ewentualnie 2,5 m ... a może i pług się zmieni na 3 obrotową ... nowy Ursus 11034 widze powstał ale jaki on lekki ... te 110 KM troche dziwne ... liczę na ciekawe porównania i porady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xerion3800- model t6010 już nieprodukują teraz jest t6.120. Chłopak widać że szuka ciągnika w miarę taniego ale zarazem dobrego (takie żeczy tylko w erze). Bierz 11034 większa moc niż w 10014h i napewno ci sie przyda na twoje ciężkie ziemie. A zetora niebierz bo czechów będziesz wspierać jak oni nas w d*pie mają i chcą mam wcisnąć byle co. Żeby nie Polska to ten zetorek już by dawno upadł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

A może poczekać troszkę na Ursusa 11034 ? http://www.ursus.com.pl/Ciagniki-rolnicze/URSUS#Ursus-11034 - Bardzo ciekawy ciagniczek,113 km,optymalnie :)


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JWrolnik    0

moim głównym dylematem jest to czy 10014 czy 11034 zrobi jakąkolwiek różnicę w uciągu co do 1002 bez przodu ?? były też inne zblizone modele bez przodu 902 1022 czy jakoś tak ;] może ktoś ma możliwość porównania tych ciągników ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

szału nie robi ten ursus 10014 bo kuzyn ma a ja mam ursusa 1012. No wiadoma przedni napęd ale uciąg jest podobny troszkę lepiej idzie w pługu w uprawowo siewnym przód potrafi sie podnosić u niego a mamy góry i glinę . Ja bym brał zetora fronterę lub Proximie case maxxum110 żeby był dość masywny .

Edytowano przez szymon1089

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Ja bym wybral forterre ewentualnie proxime. Sami chcemy wziasc proxime plus.

Kolego @mariusz piszesz ze gdyby nie ursus to zetor by upadl. Jak widac ursus juz dawno upadl a zetor ma sie swietnie. Ten ursus co teraz produkuja to nie ten sam co dawniej.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DdamiaNn    0

Ja bym ci polecal same albo df ;) same explorer 3 110 wyrobil by sie w twojim budzecie i wykonanie tez solidne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JWrolnik    0

ja nie pytam jaki mam sobie ciągnik kupić na 30 Ha tylko czy mój stary 1002 jest słabszy od 10014 czyli takie zderzenie prawie 30 lat rozwoju - i dowiaduje się że te 102 konie z przodem może moich 4 skibek też nie pociagnąć i trzeba zainwestować w 120-140 KM ;p czyli dochodzę do sedna sprawy - http://allegro.pl/zetor-forterra-135-16v-black-edition-3-5-roku-gw-i3114323051.html to jest opcja - za 190 można nabyć...i dokupić 4 obrotową agregat 3 m i to będzie przeskok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Według mnie Zetor Forterra 120 będzie ok a kilka koni w zapasie zawsze się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

100 km to w sam raz .. poc o placic za zapasowe konie wiecej i to sporo wiecej ? A np interesował by Ci john deere seri D moc 100 km to w tej cenie byś sie zmiescił .. rewers ma 9 biegów troche mało ale pewnie dobrze są ułożone


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Jak ziemie ciężkie to 120 km musi być, kiedyś dokupisz pług 4 obrotową to da radę, a ciągnika nie kupuje się na 5 lat tylko na dłużej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tylko 120 km to juz inna półka cenowa .. około 200 tys i wiecej .. koni nie kupuje sie na zapas bo sie nie wróci .. pozatym 120 km to na 60 ha ciagnik


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

120KM to nawet na 20ha ma sens, ważne jest to z czym i w jakich warunkach ma pracować ciągnik a nie jakie duże jest gospodarstwo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie ma sesu jak ma robić 150 godzin rocznie i potem stać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale są technologie uprawy które wymuszają ciągniki takiej mocy, chociażby zestaw uprawowo-siewny na ciężkie ziemie to tylko aktywny agregat i 120KM to nie będzie za dużo.

Oczywiście można zrezygnować z takiego zestawu, ale czy stosując lżejsze maszyny osiągniemy zadowalający nas efekt? To już leży we własnej interpretacji.

 

Co do porównania 10014H i 1012 to nowy Ursus:

Ma większy moment obrotowy

Powinien mieć więcej KM przez to że wraz z zużyciem się ciągnika kucyki uciekają :)

Wydajniejszy układ hydrauliczny

Większa trakcja- 4x4

Aspekty 'komfortowe' pomijam

 

Co do nowego ciągnika- silnik z turbiną- ma inną charakterystykę, trzeba będzie ją wyczuć, dopasować sobie przełożenia i ciągnik będzie orał. Co do siły uciągu to bym się nie martwił- szerokie opony, dodatkowo można odżałować trochę kasy na obciążniki kół i pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JWrolnik    0

właśnie chodzi o to żeby robote usprawnić i obrabiać sobie samemu z tym że jakbym taki 10014 ciągną na sciernisko grober 3m nastepnie orka 4 zagonową do tego jakiś zestaw uprawowo siewny z tym ze brona aktywna chyba potrzebuje mocy wiec zostaje cos lzejszego i szerokosc jakos 2,6 w sumie byłoby OK i te 137 KM zetora nie potrzebne! orka z 5 dni sianie 5 grober 3 nawozy opryski czyli jakoś 20 dni roboty ciągnika ;] a 137 koni 4 obrotowa agregat 3 m i wyjdzie jakos pewnie 15 dni roboty i paliwa 2x tyle ;/ a co robić reszte roku - trzeba się zastanowić... ;D ztym ze 10014 H nadaje się pewnie do opryskiwacza i rozsiewacza bo zetor troche za duzy i c360 by musiała latać ;p

http://otomoto.pl/plug-zagonowy-kverneland-kuhn-unia-koja-z-resorem-A237468.html i taki pług by wystarczył zastapił by stary i raczej moje 1002 by się na glinie zasapał a 10014 hm niby zapotrzebowanie mocy 80-110 czyli 11034 byłby w sam raz ;] a 10014 może też by dał rade... a wy co byście stosowali bądź stosujecie w uprawie pod takie maszyny??

Edytowano przez JWrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ten 10014H to by też pociągną.Ale 11034 to by miał lżej bo cięższy jest.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak może mieć lżej skoro jest ponoć cięższy? Jeszcze siebie musi uciągnąć :P ale masa sprzyja polepszeniu trakcji, wtedy lepiej sobie radzi.

Patrząc na dane techniczne to masa jest niemal identyczna, uwzględniając obciążniki przednie w obydwóch modelach.

Jedyne co to 11KM więcej w 11034 i to może robić różnice, ale jak na chwilę obecną ciągnika w ofercie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Na 11034 już zbierają zamówienia.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Kup sobie najlepiej jakąś forterre 100-120 km,bardziej sprawdzony. Bedziesz bardziej zadowolony niz z tego pseudo ursusa. To nie ta sama jakos co kiedys u nas w 330 wał 32lata nie ruszany, ten nowy moze 1/10 tego wytrzyma.

Edytowano przez H3ni0

KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj