ZF9641

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafik82    0

Dobre z tą chłodnią :) Ja w zeszłym roku miałem 15 tys a w tym roku 10 tys :)

Przy temperaturach rzędu +8 w dzień +3 w nocy (na zewnątrz oczywiście) ogrzewacie tunele z roszadą? Bo moja rozsada coś się wyciąga za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk330360    0

Panowie zauważyłem że w rozsadzie kapusty trafiają się sztuki porażone zgorzel . Czy środek grzybobójczy Topsin coś pomoże ? czy jakiś inny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2013 o 21:21, Szyna napisał:

wyrzuciłem palety z tunelu, rozłożyłem płutno na ziemi i paletki. Mam nadzieje że kapusta się wyrówna. A jakimi nawozami podlewacie rozsade i jakie proporcje??czy urzywacie preparaty na grzyba?? i jeszcze jedno pytanko a mianowicie mam już rozsade na dniach do wysadzenia czym najlepiej podlać na robaka (śmietkę).

Na grzyba zrób sobie 100g Bacterplant + 100g Humiagra na 100l wody. Podlej chociaż 2 razy przed wysadzeniem. Dobrze jest jeszcze przygotować sobie pole, ten sam zestaw tylko dawki po 0,5kg na 300l wody i przejechać agregatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Witam wszystkich  

Mam pytanie czym można zasilić te rozsadę bo strasznie słabo wygląda dawałem flirovit 150 ml i blackjack 150 na 100 l

 

IMG_20190519_175533.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

Kristalon żółty. 1kg na 150l wody plus 0.5kg saletry3. Lub 0.7l rsm 32. Takie coś co 10-12dni.

Ogólnie odżywka co 7 dni od 1-2 liścia. 1kg na 150l wody. Blackjack to tak 0,4l na 150l wody. Ale to sam. I to 1 raz czasie produkcji rozsady.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

Wystarczy spłukać..... Pytasz się więc ci napisałem. Ogólnie odżywki to podstawa. W roku produkuje ok 1.3 mln różnych sadzonek więc wiem co piszę. 3 dni przed sadzeniem też ppdlej. Aby na start sadzonka miała papu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamBa
      Mam 11 ha i znajomi gospodarze mówia mi zeby zaczac hodowac jałowki i jak doroosna to je zacielic i na sprzedarz oraz hodowac rownierz byczki i do rzezni
    • Przez emtecc
      Witam.
      Kosiarka przepracowała 1 sezon. Skoszone w sumie 20 ha ursusem 2512.
       
      Ze skrzyni czasami słychać jakieś stuki i zgrzyty (najczęściej jak nabiera obrotów).
      Drugą sprawą jest widoczne przesuniecie się względem siebie talerzy. W przeciwne strony można je bez oporów przekręcić o około 40 mm. Przy słupskiej 1.35m (ma ponad 18 lat i kosiła to samo) luz między talerzami był zerowy!!!, mogę dodać ze zerowy na każdej części.
      O co dokładnie mi chodzi widać na zdjęciu.
       
      ZDJĘCIE
       
      Jeśli z większą siłą przekręci się względem siebie talerze odczuwalny jest jakiś "przeskok" (pyknięcie..) a dalej ciągnąc na siłę to wygląda jakby wałki się skręcały.
       
       
      Co z tym zrobić?? Zgłaszać na gwarancję?? Bo żeby potem nie było że mam się z nimi kłócić, że racja jest moja a nie ich.
       
      Jeszcze jest sprawa z kołem pasowym ze sprzęgłem. Łożysko minimalnie buja się na wałku hehe Dobre co <lol>
    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez uglibugli
      Witam
      Szukam informacji na temat mechnicznego zbioru kapusty do dalszego przetworzenia(kiszenie) i mam do was pytanie czy ktoś z was ma taki kombajn i jak się sprawuję jakie polecacie i w ogóle co sądzicie o takiej maszynie
       
      PS
      Jeżeli nie ten dział proszę przenieść ale lepszego nie znalazłem
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj