ZF9641

Produkcja rozsady kapusty w multiplatach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kolo19    1

Rozsadę będę miał rwaną, a wiesz może jaki to środek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Kiedyś mieliśmy z pcv to szybko się łamały a te z polistyrenu mogę polecić bo parę lat je mam i tylko paręnaście poszło do kosza :)

tez mam z polietylenu, ale zwiekszam produkcje i musze cos dokupic, ale skoro pcv szybko sie łamie to odpuszczam


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Rozsadę będę miał rwaną, a wiesz może jaki to środek? :D

Wiem,wiem bo takową produkuje :) U mnie się miesza Dursban z Sumi Alphą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Rozsadę będę miał rwaną, a wiesz może jaki to środek? :D

dursban, dursban delta (tego można legalnie) pyrinex, ja używałem kiedyś nomoltu. 

można też bi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tekila39    0

Forumowicze powiedzcie proszę co jest nie tak z moją kapustą. Dolne listki zżółkniały i rozsada stoi w miejscu. Kapusta opryskana dolistnie AgroLeaf Power High N i podlana florowitem. Czy dostała za dużo azotu, a może zbyt często podlewałem wodą? Dodam że rozsada na brzegach multiplatów tam gdzie nie jest tak mocno podlewana jest ładna. Dodam że to dotyczy tylko dwóch odmian ( socrates i zerlina). Czerwona, włoska i reszta białych są OK.

post-153090-0-17574200-1431350930_thumb.jpg post-153090-0-99973300-1431350963_thumb.jpg post-153090-0-23432000-1431350995_thumb.jpg 

post-153090-0-17855700-1431351024_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Kiedy ją wysiewales?


Właśnie jak czesto powinna być podlewana kapausta i ile razy mozna podlac z florowitem od wysiania do sadzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

powinna być podlewana jak najrzadziej się da, 

na moje oko jest to brak azotu, też tak kiedyś miałem w brokule, ale nie przesadzaj z dawkami, ja tak dowaliłem że za bardzo ją wywaliło i był problem z sadzeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Sadzilem kapuste w multiplaty i w grunt , ta z gruntu dzis juz sie powoli wytyka jutro najpóźniej pojutrze juz będą ładne rajeczki a ta z multiplat nic ani jedna nie wyszła jeszcze . Sadzone tego samego dnia wszystko (tydzień temu w czwartek), dlaczego ta w gruncie już wschodzi a w multiplatach nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

To zapewne zależy od podłoża w gruncie może miała cieplej,większa wilgotność.Dużo jest czynników,ja też jak robiłem w połowie w paletkach to zawsze była mniejsza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

A czym lepiej podlewać rozsade ,wodą z kranu czy ze stawu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

A czym lepiej podlewać rozsade ,wodą z kranu czy ze stawu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Forumowicze powiedzcie proszę co jest nie tak z moją kapustą. Dolne listki zżółkniały i rozsada stoi w miejscu. Kapusta opryskana dolistnie AgroLeaf Power High N i podlana florowitem. Czy dostała za dużo azotu, a może zbyt często podlewałem wodą? Dodam że rozsada na brzegach multiplatów tam gdzie nie jest tak mocno podlewana jest ładna. Dodam że to dotyczy tylko dwóch odmian ( socrates i zerlina). Czerwona, włoska i reszta białych są OK.

attachicon.gif20150511_145643.jpg attachicon.gif20150511_145550.jpg attachicon.gif20150511_145535.jpg

 

kurcze u siebie też to zauważyłem tylko jak narazie nie w takim nasileniu, dosłownie z 10sztuk zrobiło się takich żółtych i też zastanawiam się co to może być. brak azotu raczej nie bo dostała dawkę saletry, zastanawiam się czy nie przenieść jej w inne miejsce bo może w ziemi jest coś nie tak...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Forumowicze powiedzcie proszę co jest nie tak z moją kapustą. Dolne listki zżółkniały i rozsada stoi w miejscu. Kapusta opryskana dolistnie AgroLeaf Power High N i podlana florowitem. Czy dostała za dużo azotu, a może zbyt często podlewałem wodą? Dodam że rozsada na brzegach multiplatów tam gdzie nie jest tak mocno podlewana jest ładna. Dodam że to dotyczy tylko dwóch odmian ( socrates i zerlina). Czerwona, włoska i reszta białych są OK.

attachicon.gif20150511_145643.jpg attachicon.gif20150511_145550.jpg attachicon.gif20150511_145535.jpg

Ja bym spróbował podlać jakąś odżywką np. Kristalon żółty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

ja koledzy mówią podlej jakąś pożywką i po pierwszym dniu ci ożyje... ważne żeby pożywka przewagę fosforu a nie sam azot bo bedzie bujać a korzeń będzie słaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Jaka jest najlepsza wysokość rozsady do sadzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

ja koledzy mówią podlej jakąś pożywką i po pierwszym dniu ci ożyje... ważne żeby pożywka przewagę fosforu a nie sam azot bo bedzie bujać a korzeń będzie słaby...

Dlatego proponowałem Kristalon żółty bo rozsada musi być dobrze ukorzeniona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Witam, wiem że to temat o kapuście ale muszę się spytać czy znacie jakiś oprysk na rumianek w porze?  Por jest w na rozsadniku i ma około 10 cm wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Panowie mam pytanie. Mam w tym roku straszny problem ze śmietka po prostu jak wyrwę roślinę to bryłka korzeniowa aż biała od robali. Kapusta dostała już z 4 opryski najpierw 2xBI później nurelle nastepnie Dursban dawki po 1200 l na hektar o stężenie nawet nie pytajcie ... W sobotę już jeździłem opryskiwaczem a za mną 4 osoby z lancami podlewały kapustę pod korzeń. Ten ostatni zabieg to 1 litr BI na 400 litrów wody i efektów zero. Wyleciało mi już z 50 % uprawy i nie wiem co dalej robić. W środę planuję jeszcze raz podlewać lancami tylko powiedzcie mi jaki dać środek i w jakich dawkach bo ja już głupieje ... Od 3 pokoleń robimy dość duże ilości kapusty ale takiego roku to jeszcze nie mieliśmy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

na młodą śmietkę działają opryski movento (drogi) lub podwójna dawką proteusa .

fosforoorganiczne są tylko wgłębne a nie układowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

co dolega tej rozsadzie i czym jej pomóc? 

post-21379-0-67888600-1433430588_thumb.jpg

post-21379-0-71043500-1433430610_thumb.jpg

post-21379-0-17786500-1433430626_thumb.jpg


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanPiter    0

Zbliża się termin siewów  wczesnej kapusty (niektórzy już zasiali). Czy komuś się kiedyś udało wyprodukować rozsadę wczesną (pikowaną), która bezproblemowo wychodzi z multi podczas sadzenia??? czy wczesna z siewu bezpośredniego w multidoniczki ukorzenia się tak dobrze jak późniejsze odmiany? jaki rozmiar multi dostosować do wczesnej aby rozsada nie była wybiegnięta? z ostatnich doświadczeń moich i sąsiadów wynika , że pikowaną kapustę w multi trzeba potem wyciskać lub wydłubywac widelcem :) Macie jakieś sposoby na wczesną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek81519    0

witam koledzy doradźcie pod brokuł i kalafior salmag z borem czy saletrzak z borem jakie ilości i gdzie można kupić w lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Pajej, w 15 Cze 2016 - 17:51, powiedział:

Tragegia mi sie stała z 2 tyg rozsada kalafiora. wczoraj padało 8l/mkw a on był nie przykryty. nawozów mu nie dawałem, bo nie chciałem wiecej lac wody. Dzis rano przychodze a on troche przewrócony mysle sobie to deszcz go przewrócił. przychodze w południe a on lezy plackiem jakby pomdlany z tym ze wilgoć ma. co mu sie mogło stać? czym go ratowac? wieczorem moze foty wstawie
wczoraj na noc powstał a dzis znowu...

oto zdjecia
 

post-21379-0-83616100-1466087006_thumb.jpg

post-21379-0-54616200-1466087018_thumb.jpg

post-21379-0-99169400-1466087029_thumb.jpg

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamBa
      Mam 11 ha i znajomi gospodarze mówia mi zeby zaczac hodowac jałowki i jak doroosna to je zacielic i na sprzedarz oraz hodowac rownierz byczki i do rzezni
    • Przez emtecc
      Witam.
      Kosiarka przepracowała 1 sezon. Skoszone w sumie 20 ha ursusem 2512.
       
      Ze skrzyni czasami słychać jakieś stuki i zgrzyty (najczęściej jak nabiera obrotów).
      Drugą sprawą jest widoczne przesuniecie się względem siebie talerzy. W przeciwne strony można je bez oporów przekręcić o około 40 mm. Przy słupskiej 1.35m (ma ponad 18 lat i kosiła to samo) luz między talerzami był zerowy!!!, mogę dodać ze zerowy na każdej części.
      O co dokładnie mi chodzi widać na zdjęciu.
       
      ZDJĘCIE
       
      Jeśli z większą siłą przekręci się względem siebie talerze odczuwalny jest jakiś "przeskok" (pyknięcie..) a dalej ciągnąc na siłę to wygląda jakby wałki się skręcały.
       
       
      Co z tym zrobić?? Zgłaszać na gwarancję?? Bo żeby potem nie było że mam się z nimi kłócić, że racja jest moja a nie ich.
       
      Jeszcze jest sprawa z kołem pasowym ze sprzęgłem. Łożysko minimalnie buja się na wałku hehe Dobre co <lol>
    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez uglibugli
      Witam
      Szukam informacji na temat mechnicznego zbioru kapusty do dalszego przetworzenia(kiszenie) i mam do was pytanie czy ktoś z was ma taki kombajn i jak się sprawuję jakie polecacie i w ogóle co sądzicie o takiej maszynie
       
      PS
      Jeżeli nie ten dział proszę przenieść ale lepszego nie znalazłem
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj