Polecane posty

proksimus    0

Witam Wszystkich

 

Chcialbym kupic gospodarstwo rolne. Pytanie jest nastepujace gdzie moge otrzymac kredyt i czy wogole jest to mozliwe w mojej sytuacji. Gospodarstwo ma powierzchnie kolo 90Ha, budynki maszyny. Mam odlozona pewna sume ze powinno starczyc na wklad wlasny. Jednak nie wiem czy bank udzieli kredytu na pare milionow dodatkowo pracuje obecnie za granica, wyksztalcenie posiadam rolnicze , jestem zameldowany w pl.

Co myslicie , czy macie jakies doswiadczenie w podobnych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wiesz, nikt nie da Ci konkretnej odpowiedzi czy dostaniesz kredyt czy nie. Po prostu musisz iść do banku i zapytać czy dostaniesz taki kredyt. Posiadasz już jakieś gospodarstwo? Moim zdaniem jak będziesz miał dobry biznesplan to Twoje szanse wzrastają.

  • Like 1

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proksimus    0

Nieposiadam gospodarstwa. Jak narazie to dzwonilem tylko do bankow BGZ i BS i jedni mowia ze tak inni ze nie. wWiem ze najlepiej by bylo isc do banku i dokladnie porozmawiac. Co potrzeba i bankowi na wziecie kredytu i taka ilosc pieniedzy czy wogole jest mozliwa. Niestety jak wczesniej pisalem nie mieszkam obecnie w pl i z tym jest problem. Czy tak czy tak bede musial jechac do pl ale chcialbym miec przygotowane jakies wstepne dokumenty co bank bedzie wymagal zeby na prozno nie leciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Poczytaj o kredytach preferencyjnych (są tylko do końca roku, ale musisz wcześniej zacząć bo raczej kasy nie będzie pod koniec roku). Max chyba 4 mln.(plus chyba wkład własny). Ja jestem w trakcie załatwiania papierów. Jeżeli już masz coś konkretnego, to na stronie arimr ma wszystkie dokumenty. Podstawiasz dane i wiesz czy masz szanse. Jak to jest 90 ha, to weź pod uwagę prawo pierwokupu przez ANR, mają miesiąc żeby się zastanowić czy chcą wziąć to czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w takim przypadku zadzwonić do banku i zapytać jakich dokumentów wymagają,dokładnie opisać,przedstawić swoja sytuację. Tylko wtedy nie będziesz musiał wracać do Polski na prózno i faktycznie coś załatwisz.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Czy korzystałeś z kredytów ratalnych np. na telewizor itp, lub czy masz kartę kredytową w jakimś banku, a może spłacałęś jakiś kredyt? Pytam bo dla banku bardzo istotną kwestją jest Twoja historia BIK. Jak myślisz o poważnym kredycie to musisz mieć solidną historię, wtedy będziesz miał łatwiej uzyskać kredyt. Kilka lat temu jak nie miałem na siebie farmy, nie miałem stałego zatrudniania bo byłem domownikiem w krus, miałem duże problemy z wzięciem czego kolwiek na raty. Dlaczego, bo dlatego że jestem Pan X dla banku. Znajomy wytłumaczył mi na czym to polega. Nie wszystkie banki z tego korzystają systemu jednak większość. Jak podpisujesz umowę na kredyt, podpisujesz taką klałzule że wyrażasz zgodę na .... marketingowe i coś tam dalej oraz wyrażasz zgodę na umieszczenie w BIK twojego kredytu. Wtedy za każdą spałconą ratę masz punkty, za przekroczenie terminu spłaty masz -punkty, za wcześniejszą spate + punkty, podobnie jest z kartą kredytową. Jeśli nie wiesz jaką masz historie można ją otrzymać po złożeniu specjalnego wniosku na stronie:

http://www.bik.pl/bik/klient_indywidualny/raport_plus_z_inf_o_oc_pkt/

Czasem warto wziąść kilka małych ratalnych kredytów by wyrobić sobie historię kredytową .Kwota nie jest tu najważniejsza, ale terminowość w spłatach. Weź np golartkę na raty w RTVAGD bądz inny sprzęt . I spłacaj terminowo, tylko nie bierz ubezpieczenia bo to podności bardzo koszt kredytu ratalnego. Napewno bank weźmie to pod uwagę przy udzielani kredytu. Ja kiedy mam okazję to biorę na siebie bądz na żonę cokolwiek na raty. Czasem są okazyjne O% w pełni słowa znaczenia. ;)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proksimus    0

Kiedys cos tam na raty mialem jedna czy dwie rzeczy. Podzwonilem troche, ogolnie prawie za kazdym razem mialem inna odpowiedz od osob pracujacych w tym samym banku. Wkoncu znajomy dal mi namiar na jedna osobe i wszystko jakos wyglada wmiare pozytywnie. 1,5 miliona moge wziasc na ziemie i budynki osobno podciagnie do kredytu. Pozalatwiac wszystkie potrzebne dokumenty i jak bedzie ok to 1,5 miesiaca i powinno byc zalatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

pamiętaj tylko że musisz posiadać minimum 20% wkładu własnego kosztów zakupu tego gospodarstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Do PALAX... ja buduję sobie właśnie taką historię od kilku lat systematycznie. Ale jak się zdziwiłem, jak chcą wziąć pierwszą pożyczkę na 2k na komputer (miałem umowę o pracę, tylko terminową na 10 miesięcy jeszcze), to mi odmówili, bo.... nie miałem dziewczyny :blink: jesteś sam, znaczy rozrzutny kawaler, jesteś z kimś, to musisz mieć kasę na kwiatek :D

Edytowano przez Polus0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba też zalezy od banku bo szczerze mówiąć to jeżeli jesteś kawalerem to Twój przychód powienien być większy gdyż nie masz nikogo na utrzymaniu. Zmień bank,bo ten widać nie nadaje się do niczego:)


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Z mojego doświadczenia z BGZ: ziemię miałem jako własność, potrzebowałem na maszyny, na start max. 60k. Potrzebowałem 150k. Po ok. pół roku podnieśli do 120k, po roku 260k. Teraz mógłbym dostać 700k. Areał pozostał jaki był, zmieniły się bankowe zasady. Trzeba było pójść do brokera na samym początku, a wiele bym zaoszczędził. Mówię tu tylko o kredycie got. na dowolny cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez Derform12
      Witam chciałbym się dowiedzieć jak otrzymać numer gospodarstwa rolnego jakie warunki muszę spełniać prosze o szczegółowe informacje
    • Przez damiandziurdzia
      Witam wszystkich.
      w 2008 roku zostało przepisane na mojego ojca i matke gospodarstwo rolne (dom, dzialka na ktorym znajduje sie dom i budynki gospodarcze i 0,5ha gruntów rolnych) czy w takim przypadku maszyny rolnicze takze przechodzą w posiadanie mojego ojca? , ostatnio zdarzyła sie sytuacja ze moj dziadek( darczynca) sprzedał kosiarke rotacyjna. Czy mial do tego prawo bez jakiejkolwiej zgody mojego ojca ??
      Proszę o pomoc
    • Przez boku27
      Witam. Mam pewien problem z UMIG. Otóż kupiłem działkę i zaniosłem akt not. do urzędu aby zwolnić działkę od podatku rolnego. Tam dostałem odpowiedź że nie przysługuje mi zwolnienie od tej działki ponieważ w urzędzie była umowa dzierżawy bez żadnych pieczątek na czas nie określony złożona przy okazji złożenia wniosku o zwrot akcyzy za paliwo. Tłumaczenie że od 1 września nie uprawiam tej działki nic nie daje. Czy ktoś miał podobny problem prosił bym o odpowiedź lub przytoczenie ustawy jak się bronić. W miedzy czasie umówiłem się do radcy prawnego aby coś wykombinował jeśli może. Przy okazji niech będzie to ostrzeżenie dla wszystkich w podobnej sytuacji. Niech żadne papiery nie przewalają się w urzędach gdy myślimy o kupnie bo wszystko jest przeciwko nam.Z góry dziękuję o porady.
    • Przez Arek2266
      Witam wszystkich Agofotowiczów.
       
      Jestem sadownikiem trochę różni się od typowo rolniczej produkcji dlatego mam do was pytanie: Ile trzeba mieć minimalną liczbę hektarów aby produkcja typowo rolnicza była opłacalna???
       
      Może śmieszne pytanie zadałem ale jeśli chodzi o sad jabłoniowy to 5 ha. to takie minimum. A jeśli chodzi o orne pole to wiem że więcej i a o ile dlatego się was pytam.
       
      Za każdą odpowiedź z góry dziękuję :-)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj