Skocz do zawartości
RolnikMlody97

Czy są dotacje na remont Obory ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Kiedyś mieliśmy swinie i pare krów w jednych chlewie teraz przestawiliśmy się na opasy. Skończyły już się stanowiska na bydło i wyburzyliśmy jedną strone gdzie było miejsce dla świń i chcemy na tej stronie zrobić 11 stanowisk na opasy i czy są jakieś dotacje na taki remont jeśli by były wyburzyło by sie także drugą strone i było by miejsca na 30szt. bydła + zagroda dla cielaków do 200kg.

Dodam że nie mamy już świń, a wymiary budynku to 15x30m

tomi8317    1

witam są dotacje tylko na maszyny dla małych i średnich gospodarstw nie przekraczających 28 SU .

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

A spełniasz warunki do PROW?? Jest nabór u ciebie?? Choć z tym raczej się nie wyrobisz.

Kiedyś w gminie można było dostać częściowy zwrot kosztów poniesionych na modernizacje. Korzystałem z tego. Nie zwracali kasy ale ta kwota była zaliczona jako podatek rolny i przez pewien czas nie płaciłem go. Nie wiem tylko czy jeszcze to jest.

Moim zdaniem najlepiej byłoby zapytać bezpośrednio u źródła,na forum mogą być sprzeczne informacje. Na pewno są dofinansowania na maszyny rolnicze,nie wiem jednak jak mają się sprawy w przypadku remontu i modernizacji,przebudowy.

konrad82    46

Nie bawcie sie w takie peirdoły..... szkoda zachodu, jakieś remonty itp.... jak już to budowa nowego!!!!! Ja miałem budowe na prow. coś o tym wiem, to też nie polecam...bo nieżle mnie przeczołgali... Pozdrawiam

marcinek192    8

agencja raczej niechętnie dopłaca do remontów. . , jak juz to do budowy nowych obiektów. Ale to jak narazie raczej juz pozamiatane bo budżet na ten rok bd wydaje mi sie wykorzystany po niedawnym naborze. Ale nawet jeżeli czysto hipotetycznie brałbys dotacje typu prow to budowa ze te pieniadze też nie jest najlepszym rozwiązaniem. , jak konrad wspomnial niezły młyn wtedy sie robi bo kazdy cm budowy musi byc tak jak w zatwierdzonym projekcie.. A kazda proba ulepszenia w trakcie juz budowy to sporo latania moze byc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      Temat dotyczący ogólnych pytań w sprawie jakiegokolwiek remontu Ursusa C-360 i pochodnych
    • Przez dzik82lysy
      ILe może kosztować remont kapitalny do DF 4 cyl np. AGROTRON 4.85 .Wiadomo jak się kupi taką maszynę to nie jest nówka.Różnie to bywa.Takowa maszyna może wymagać remontu.W jakich granicach on może się mieścić???
      AA i jeszcze czy te ciągniki są wadliwe??
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
    • Przez dawidursus323
      Witam. Chcę wydzierżawić działkę na której tylko część to pole które chcę wydzierżawić, a na reszcie stoi dom. Jak wpisać to do umowy dzierżawy żeby nie było potem problemów jeśli będę chciał pobierać dotacje? 
      I jeszcze jedna sprawa. Aby wydzierżawić działkę z anr trzeba spełniać szereg warunków. Jednym z nich jest to że trzeba posiadać co najmniej 1 ha gruntów. Mam ten 1 ha ale wydzierżawione. Czy wystarczy mi zwykła umowa dzierżawy czy musi to być zrobione u notariusza?  Pozdrawiam.
    • Przez Dura455
      Witam
      Czy mógłbym się starać o dotacje mając 4 ha ? Chodzę do szkoły rolniczej z powodu iż chciałbym rozwinąć trochę moje gospodarstwo.