dawid1862

Jaki olej do fendt 300 lsa turbomatik [połączone]

Polecane posty

dawid1862    1

Witam!mam pytanie do urzytkownikow fendta 310 lsa 86-91r,nigdzie nie moge znalezc danych co do ilosci i rodzaju oleju w skrzyni ,silniku,przednim moscie hydraulice moze gdzies jeszcze trzeba wymienic itd prosil bym o informacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Ale sie ubawilem ;) czy ktos cos zrozumial??

 

A ja od siebie moge tylko napisac ze ze z blokada 40 km/h trzeba bardzo uwazac. Jesli ciagnik byl wczesniej przerabiany z 40 w dol...to nie jest zaden problem. Ale gorzej wyglada sprawa w ciagnikach z oryginalna predkoscia 25 km/h czy 30 km/h. Gdyz ciagniki te posiadaja rozne rodzaje przekladni i nie kazda da sie przerobic...


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

kosti68-podziwiam twoje poczucie humoru ale mi nie jest do smiechu i naprawde zalezy mi zeby ta skrzynie odblokowac i nadal nie znam nikogo co cos wie na ten temat jedynie wiem tyle ze moj jest z francji i jak go ogladalem to staly tam 4 podobne i zaden z nich nie mial na galce 6 a jednak ten bieg wchodzil i jechal 40km/h gosciu mi tlumaczyl ze w francji to normalne i tamte byly odblokowane z tego co widze to moj jedzie 32,5 nie 25!Ty jestes madry bo wiesz cos na ten temat a wiedza sie nie podzielisz i pisanie tekstow ze trzeba uwazac mija sie z celem bo ja nie potrzebuje ostrzezen tylko wiedzy jak to odblokowac i czy mozna bo jak nie bede wiedzial to nie biore sie za to zeby nie zepsuc!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

no to masz wersje 30 km7h, ale jest pytanie czy posiadasz tzw. "super wolny bieg"... w najlepszym wypadku trzeba wymienic jedna srube a w najgorszym wiele innych czesci w przekladni.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

To powinienes wiedziec czy masz taki bieg czy nie, ale jesli tak pytasz to do prawdopodobnie nie masz. A opis blokady opisany jest w materialach do napraw.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Jaki olej do hydrauliki?? Czy HL-46 wystarczy czy szukać czegoś lepsze i czego??

Jaki olej do skrzyni i ile go tam wlać

Jaki olej do Turbosprzęgła i ile go??

Licze na szybką i konkretną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Pytanie jest do bani bo skoro HL to olej typowo hydrauliczny to jakim cudem może wykończyć pompę i wspomaganie? W przypadku tego ciągnika HL może wykończyć ale silnik kiedy dojdzie do rozszczelnienia pompy i zmiesza się z olejem silnikowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Tak ale są chyba różne oleje hydrauliczne tak samo jak oleje silnikowe jedne lepsze drugie gorsze, dlatego podałem konkretnie HL 46 czy ma wystarczającą jakoś czy nie?? To jki olej stosować zeby po rozszczelnieniu pompy nie zatrzeć silnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juzek    0

 

 

Trochę mi się to nie podoba, bo przykładowo w sprzęgle jest napisane do 5.0 - 10.0 l, ale wcześniej gdzieś na forum czytałem co KOSTI pisał, że tam trzeba dokładnie do co 0,1 L dolać, a tutaj 5,0-10,0 to nie jest to za bardzo jednoznacznie określone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Tak to są pierdoły :) Nie wiem czemu taki problem z tymi ilościami, jak sie spuści stary to widać ile go jest a jak sie leje nowy to sie patrzy na bagnet więc nie ma z tym problemu. A w przypadku sprzęgła jak traktor dobrze na starym jeździł to wlać go tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

A co do pytania które zadałem?? będzie dobry ten HL-46?? A pytania o ilości pojawiają się przez to że kupuje się wcześniej zanim sie olej spuści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Kup 10W 30 i święty spokój ;) Wiesz do sklepu mamy ze 5 kilometrów i można sobie najpierw spuścić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

Jaki olej do fendt 309 lsa turbomatik 90 rok z turbem

czy wystarczy tylko taki PLATINUM ULTOR PLUS 15W-40 czy jakiś z turdusów a jak nie to napiszcze jaki olej

 

Kolega powiedział mi ze moge nalać olej VENOL SUPER TRUCK SHPD CG 4 bo on ma taki w swojm fendt 304 ls ale czy by pasował do mojego fendta.Jedna dobra rzecz w tym oleju mówi ze jest tani a czy się nadaje to ja nie wiem do mojego fendta 309 lsa

Edytowano przez Piotr190497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Może być zarówno Platinum jak i Turdus SHPD 15/40 . Platinum klasę lepszy ale i Turdus w zupełności starczy. Cena ok.65zł/ 5L

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Ciągnik jest z 90 roku wówczas nawet nie obowiązywała norma Euro I w silnikach diesla i pewnie w ksiązce obsługi byś znalazł że zalecany jest olej CF-4 a Turdus i Platinum zdecydowanie przewyższają wymagania producenta tego silnika a tu ktoś z półsyntetykiem wychodzi 20zł/l.

Choć oczywiście wola własciciela może sobie nalać nawet Castrola Endurona Plus 5w/30 30zł/l

jak na forsie śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

W bańkach 20l Mobil Delvac 15w40 12,50litr,Mobil Delvac 10w40 15,50litr olej nieporównywalny z Turdusem nie zostawia smoły i nagaru w silniku i wcale nie jest drogi.Polecam 10w40 dużo łatwiejszy rozruch zimą i wiadomo półsyntetyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Nasters
      Witam  mam problem Lamborghini 1060 otóż do 1 tys obrotów z odmy leci delikatnie biały dymek lecz pod za dużym ciśnieniem po zwiększeniu obtotów z odmy zaczyna kapać olej czym większe obroty więcej oleju ?? ktoś może już to przerabiał ?? uszczelka ?? pierścienie ??
    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Gość
      Przez Gość
      witam,
      pytanie jaka jest najwolniejsza jazda na TMSie ?? włączam pierwszą skrzynie i to jest najwolniej ?? a wolniej to już tylko na dżoju z wyłączonym TMS .. czy jak ??
      i do czego te pomarańczowe pokrętła ??
       
       
       

    • Przez Traktorzysta_25
      Witam, czy ma ktoś może instrukcję do ciągnika Fendt 722 Vario Profi Plus z 2012 roku? Mam problem z obsługą przedniego podnośnika. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj