Skocz do zawartości
News
dawid1862

Jaki olej do fendt 300 lsa turbomatik [połączone]

Polecane posty

dawid1862    1

Witam!mam pytanie do urzytkownikow fendta 310 lsa 86-91r,nigdzie nie moge znalezc danych co do ilosci i rodzaju oleju w skrzyni ,silniku,przednim moscie hydraulice moze gdzies jeszcze trzeba wymienic itd prosil bym o informacje!

Wiadomość z agroFakt.pl

kosti68    16

Ale sie ubawilem ;) czy ktos cos zrozumial??

A ja od siebie moge tylko napisac ze ze z blokada 40 km/h trzeba bardzo uwazac. Jesli ciagnik byl wczesniej przerabiany z 40 w dol...to nie jest zaden problem. Ale gorzej wyglada sprawa w ciagnikach z oryginalna predkoscia 25 km/h czy 30 km/h. Gdyz ciagniki te posiadaja rozne rodzaje przekladni i nie kazda da sie przerobic...

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

dawid1862    1

kosti68-podziwiam twoje poczucie humoru ale mi nie jest do smiechu i naprawde zalezy mi zeby ta skrzynie odblokowac i nadal nie znam nikogo co cos wie na ten temat jedynie wiem tyle ze moj jest z francji i jak go ogladalem to staly tam 4 podobne i zaden z nich nie mial na galce 6 a jednak ten bieg wchodzil i jechal 40km/h gosciu mi tlumaczyl ze w francji to normalne i tamte byly odblokowane z tego co widze to moj jedzie 32,5 nie 25!Ty jestes madry bo wiesz cos na ten temat a wiedza sie nie podzielisz i pisanie tekstow ze trzeba uwazac mija sie z celem bo ja nie potrzebuje ostrzezen tylko wiedzy jak to odblokowac i czy mozna bo jak nie bede wiedzial to nie biore sie za to zeby nie zepsuc!!!!!!!!!!!!!!

kosti68    16

no to masz wersje 30 km7h, ale jest pytanie czy posiadasz tzw. "super wolny bieg"... w najlepszym wypadku trzeba wymienic jedna srube a w najgorszym wiele innych czesci w przekladni.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

kosti68    16

To powinienes wiedziec czy masz taki bieg czy nie, ale jesli tak pytasz to do prawdopodobnie nie masz. A opis blokady opisany jest w materialach do napraw.

malopolanin64    393

Jaki olej do hydrauliki?? Czy HL-46 wystarczy czy szukać czegoś lepsze i czego??

Jaki olej do skrzyni i ile go tam wlać

Jaki olej do Turbosprzęgła i ile go??

Licze na szybką i konkretną odpowiedź.

mirro    553

Pytanie jest do bani bo skoro HL to olej typowo hydrauliczny to jakim cudem może wykończyć pompę i wspomaganie? W przypadku tego ciągnika HL może wykończyć ale silnik kiedy dojdzie do rozszczelnienia pompy i zmiesza się z olejem silnikowym.

malopolanin64    393

Tak ale są chyba różne oleje hydrauliczne tak samo jak oleje silnikowe jedne lepsze drugie gorsze, dlatego podałem konkretnie HL 46 czy ma wystarczającą jakoś czy nie?? To jki olej stosować zeby po rozszczelnieniu pompy nie zatrzeć silnika??

Juzek    0

Trochę mi się to nie podoba, bo przykładowo w sprzęgle jest napisane do 5.0 - 10.0 l, ale wcześniej gdzieś na forum czytałem co KOSTI pisał, że tam trzeba dokładnie do co 0,1 L dolać, a tutaj 5,0-10,0 to nie jest to za bardzo jednoznacznie określone.

JD1052    87

Tak to są pierdoły :) Nie wiem czemu taki problem z tymi ilościami, jak sie spuści stary to widać ile go jest a jak sie leje nowy to sie patrzy na bagnet więc nie ma z tym problemu. A w przypadku sprzęgła jak traktor dobrze na starym jeździł to wlać go tyle samo.

malopolanin64    393

A co do pytania które zadałem?? będzie dobry ten HL-46?? A pytania o ilości pojawiają się przez to że kupuje się wcześniej zanim sie olej spuści...

JD1052    87

Kup 10W 30 i święty spokój ;) Wiesz do sklepu mamy ze 5 kilometrów i można sobie najpierw spuścić ;)

Piotr190497    0

Jaki olej do fendt 309 lsa turbomatik 90 rok z turbem

czy wystarczy tylko taki PLATINUM ULTOR PLUS 15W-40 czy jakiś z turdusów a jak nie to napiszcze jaki olej

Kolega powiedział mi ze moge nalać olej VENOL SUPER TRUCK SHPD CG 4 bo on ma taki w swojm fendt 304 ls ale czy by pasował do mojego fendta.Jedna dobra rzecz w tym oleju mówi ze jest tani a czy się nadaje to ja nie wiem do mojego fendta 309 lsa

Edytowano przez Piotr190497

jarecki82    16

Może być zarówno Platinum jak i Turdus SHPD 15/40 . Platinum klasę lepszy ale i Turdus w zupełności starczy. Cena ok.65zł/ 5L

Edytowano przez jarecki82

jarecki82    16

Ciągnik jest z 90 roku wówczas nawet nie obowiązywała norma Euro I w silnikach diesla i pewnie w ksiązce obsługi byś znalazł że zalecany jest olej CF-4 a Turdus i Platinum zdecydowanie przewyższają wymagania producenta tego silnika a tu ktoś z półsyntetykiem wychodzi 20zł/l.

Choć oczywiście wola własciciela może sobie nalać nawet Castrola Endurona Plus 5w/30 30zł/l

jak na forsie śpi :)

dawid1862    1

W bańkach 20l Mobil Delvac 15w40 12,50litr,Mobil Delvac 10w40 15,50litr olej nieporównywalny z Turdusem nie zostawia smoły i nagaru w silniku i wcale nie jest drogi.Polecam 10w40 dużo łatwiejszy rozruch zimą i wiadomo półsyntetyk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DEJWIT
      Witam jestem posiadaczem fendt 311 lsa. Chwale sobie jego komfort, zwrotnosc i spalanie. Jednak swoje najlepsze lata ma już za sobą i wymaga sporych nakładów aby dalej jakoś wmiare funkcjonował. I tu się zrodziła myśl czy nie wymienić na innego bardziej zadbanego 311 lub jeśli trafił y się to 312. Znajomy mechanik namawia mnie na coś ze stajni deutz. W oko mi wpadł agrostar 6.11. Jak ma się jego eksploatacja, koszty oraz awaryjność wstosunku do fendta? Szukam ciągnika za 55/60tys zł, ok 100-120km ale zależy mi na prostocie temu chciałbym ciągnik bez turbo (jeden już mam turbo i jakoś to do mnie nie przemawia) 
    • Przez Massey294s
      Gdzie w Fendt 311 98r znajdę przyłącza do nabicia klimatyzacji?
    • Przez uszol444
      Witam.od dłuższego czasu mamy problemy z mf A mianowicie były wymieniane przez ostatnie 2 lata dwie turbiny😑 bo brał pod koniec duże ilości oleju.cisnienia oleju niby jest w porządku.pali elegancko cały czas na zimnym czy ciepłym zima/lato.aby co czasami jak się go odpali to rzadko Ale się zdarza że zadymi,gdy się go odpali,wtedy jest gaszony i odpalony ponownie i zero dymka.🙄 wczoraj woził kukurydzę na kiszone cały dzień w transporcie i zjadł przez jakieś 10h 3/4l oleju.jaka może być faktyczna przyczyna bo wymiana turbiny co roku mija się z celem bycia tego ciągnika 🤔?
    • Przez Tommekpol
      Witamy
      Baza Maszynowa Danex autoryzowany dealer maszyn Case IH i ładowarek Manitou Group na terenie województwa podlaskiego posiada do zaoferowania dla Państwa ciągnik rolniczy marki Fendt model 512 C.

Dane techniczne:

Rok produkcji: 1998
      Silnik : 6-cio cylindrowy o mocy 125 KM
      Skrzynia 24/24
      Amortyzowana przednia oś
      4 prędkości wałka WOM 540/750/1000/1400 obr/min.
      EHR
      3 pary hydrauliki
      Przedni Tuz + WOM
      Zaczep automat
      Światła led
      Adaptacja pod przedniego Tura
      Opony przód 500/85 R 24 - 50 % 
      Opony tył: 520/85 R 38 - 90 %
      Pneumatyka jedno i dwuobwodowa
      Sterowanie obustronne na błotnikach
      Cena: 99.500,00 zł
      Więcej informacji udzielimy telefonicznie tel. 606 648 578
      Ciągnik do obejrzenia w firmie DANEX, Rogienice Wielkie, ul. Olszanka 27, 18-516 Mały Płock

90 km od Białegostoku
      80 km od Ełku
      70 km od Moniek
      150 km od Warszawy
      150 km od Olsztyna
      140 km od Siedlec
      260km od Lublina
      90 km od Brańska
      14 km od Łomży
      100 km od Augustowa
      430 km od Poznania
      250 km od Elbląga

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kc.

• Przez kamil_z88
      Witam,

W Fendzie 309 LSA z 89 r, Zaczęła mi się zapalać kontrolka od ciśnienia oleju na wolnych obrotach po wyżej 1400 obrotów gasła. Wymieniłem czujnik jest to samo. Jutro będę mierzył ciśnienie oleju . Macie może informację jakie powinny być parametry ciśnienia na rozgrzanym i zimnym ?

Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.