Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jano7711    14

Ta którą oglądałem była w średnim stanie mechanicznym, właściciel nie chciał podłączyć hydrauliki tłumacząc to brakiem odpowiednich złączy (mając kilka pras na podwórku i jeszcze jeden ciągnik, wydało się to być podejrzane, ale niczego na 100% nie wiadomo). Zrobiłem jakieś 750km i jedynie dowiedziałem się kilku rzeczy, m in, że rivierka jest lepsza od hesstona i ta prasa jest akurat dla mnie :P

binek    264

Nie musisz koncentrować się na żółtym kolorze te prasy wychodziły pod różnymi markami np. odpowiednikiem RC115 jest MF822 lub Vicon1201 to są identyczne prasy tylko w różnych kolorach. Bezsensem jest gonienie 750km. za rivierką jak taka sama prasa tylko czerwona stoi być może bliżej.

Jano7711    14

750 km zrobiłem, ponieważ miała być rzekomo w idealnym stanie, okazało się być inaczej. Osobiście to mnie kolor nie obchodzi, biorę wszystko pod uwagę, tutaj chodziło o stan i cenę. Niestety mieszkam w regionie w którym rzadko się coś trafia w przyzwoitym stanie, najczęściej prasy są od handlarzy i po wysokich cenach

Wiadomość z agroFakt.pl

michalmat    0

Witam, mam pytanie, jakie są różnice pomiędzy prasami rivierre RC a L? Przeglądając allegro, zauważyłem że RC 121 jest starsza, natomiast RC 115 i RC 125 to nowsze prasy(chodzi mi o roczniki). Piszecie tutaj, że te prasy są tożsame z MF 822 i Vicon 1201. Na agiaffaires Vicon jest dodatkowo rozdzielony na: Vicon-Rivierre i Vicon-Greenland. Czy ktoś potrafi to wytłumaczyć?

binek    264

Pierwotna konstrukcja tych pras pochodzi z Vicona. Reszta firm nie miała w swej ofercie pras więc zamiast robić projekt od podstaw kupili licencje od Vicona w ten sposób powstał MF822/828, RC115/125, Greenland, pewnych podobieństw można doszukać się też w nowszych modelach pras DF http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/22434-vicon-i-deutz-fahr/. W ogłoszeniach ludzie łączą nazwy pewnie dlatego żeby było łatwiej skojarzyć model.

binek    264

Zauważ że modele z końcówką L to seria RV, a nie RC. Seria RV to następca popularnej RC w większości wyposażone w szeroki podbierak co w RC było rzadkością, Dodatkowo można spotkać te prasy na szerokim ogumieniu, z innych różnic to między innymi inaczej rozwiązany docisk hydrauliczny i inny kształt poszycia. Zasada działania w obydwu jest taka sama. Co do samej literki L to sam nie wiem, też zauważyłem że są modele RV XXX I RV XXXL. z pozoru niczym się nie różnią.

Jano7711    14

Na 80% wybór padł na JD 550, ponieważ trafiła się blisko, w dobrym stanie i w przyzwoitej cenie. Na 80% ponieważ, gdy coś nam nie będzie odpowiadało przy niej to można ją odprowadzić, jutro postaram się ją włączyć. Panowie potrzebuję pomocy, jak jest wykonany nóż zagarniający na walcu w JD? Chcę coś takiego dorobić, bo mam do prasowania także kiszonkę.

Thomas2135    1224

Nie wiem czy prośba jeszcze aktualna, ale możesz zerknąć na tę fotkę. Kolega endrju00711 wykonał takowy nóż. U siebie mam oryginalną listwę zgarniającą i też daje radę. Uprzedzam, że poza głównym walcem prasy prawie zawsze w wilgotnym materiale trawa owija się na przednim walcu. Tu też byłoby dobrze zamontować nóż, bo bez niego co kilkanaście bel trzeba czyścić prasę.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/147186-john-deere-550/

Mam ten sam problem w swojej Rivierre-Greenland. Kiedy prasuję wilgotny materiał bardzo często muszę czyścić wałki bo nawija się na nie i prasa zaczyna iść bardzo ciężko. Noże jakieś owszem są w niej ale raczej w kiepskim stanie bądź nie oryginalne i pewnie dlatego tak się dzieje. Czy byłby ktoś łaskaw podesłać jakieś zdjęcia jak wyglądają noże w tego typu prasach? byłbym bardzo wdzięczny.

daryjusz10    0

a jakim biegiem sie prasuje?? heh własnie kupilem rivierre rc 115 i jestem troche zielony w tym temacie bo to moja pierwsza prasa :) zamierzam prasowac ursusem c 360.

rafal4610    54

ja śmigam tak, aby prasa sie nie zapychała :D W słomie 60-tką w tym roku jeździłem 3 i 2 lub 1 na dobijaniu. Po jęczmieniu to nawet 4 jeździłem :D

daryjusz10    0

Mam ten sam problem w swojej Rivierre-Greenland. Kiedy prasuję wilgotny materiał bardzo często muszę czyścić wałki bo nawija się na nie i prasa zaczyna iść bardzo ciężko. Noże jakieś owszem są w niej ale raczej w kiepskim stanie bądź nie oryginalne i pewnie dlatego tak się dzieje. Czy byłby ktoś łaskaw podesłać jakieś zdjęcia jak wyglądają noże w tego typu prasach? byłbym bardzo wdzięczny.

Dołączam się do prośby :)

Justyna1991    0

Mam pewnien problem z prasą Rivierre Casalis... Niektóre części do prasy są trudno dostępne a wiem że części od Vicona będą pasować. Czy ktoś orientuje się jaki Vicon jest odpowiednikiem RC RV186?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jano7711
      Witam. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś jest nie tak to przepraszam i mnie poprawcie. Potrzebuję się dowiedzieć jak najwięcej o prasach Hesston a konkretnie o modelach "5670/H" i "5540". Wiem, że "H" oznacza hydrauliczny docisk. Przez pewien czas zdążyłem się już parę rzeczy dowiedzieć o tym sprzęcie, ale chętnie bym uzupełnił swoją wiedzę, najlepiej doświadczeniami użytkowników. Proszę nie pisać rzeczy typu "słyszałem jak sąsiad dzwonił na złom, bo mu się źle sprawowała". Interesuje mnie zdanie osób, które miały styczność z taką prasą. Chciałbym znać wady (o nich za bardzo nie słyszałem) i zalety tego sprzętu. Czy występuje tam owijanie materiału na wałki? Czy ma problem z pobieraniem materiału? (te dwie kwestie mnie najbardziej nurtują). Z góry dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Założyłem ten temat, bo być może dojdzie do zakupu czegoś takiego i chcę jak najwięcej o tym wiedzieć. Na co zwracać uwagę przy zakupie? A i jeszcze jedno, proszę także nie pisać komentarzy typu "lepiej dołożyć i kupić JD", gdyż na dobrego JD mnie za bardzo nie stać i interesuje mnie Hesston. B)
    • Przez filp3090
      mam okazje kupic tanio prase jd, ale dochodzi do tegodlugi transport i trzeba wymienic pasy i nie wiem jaka jest cena tych pasów , czy moze dac sobie spokój i kupic gdieś w poblizu trochę drozszego hesstona. Nawet nie wiem która jest wydajniejsza. Z częściami raczej nie będzie problemu. Dodam że cena jd to 5300 zł;a z ogloszenia, ze zdjęc i z rozmowy ze sprzedającym wnioskuje ze stan jest dobry . Ale przez transport + pasy moge nawet więcej niż za hesstona Jeśli ktoś wie cos na ten temat to proszę o pomoc. Z góry dzięki :rolleyes:
    • Przez c385
      Pierwszy problem to bardzo ciężko chodząca prasa bo c385 nie daje sobie z nią rady i muszę jeździć 2 terenową.
      Drugi to to że słomę czy siano wywala ponad pasy i nabija się pod te 2 wałki na klapie na dole i pod listwę po między nimi, która rozdziela pasy.
      Proszę pomóżcie bo nie mogę sobie z tym poradzić.
    • Przez przemekk800i
      witam wszystkich
      mam mały problem z swoja presa hesston 5650 która nie dawno kupiłem a mianowicie jeden z problemu jest taki ze sznurek jest podawany za blisko konca balotu i u cieka przez co bala sie rozwala i sznurki sie popuszczaja czy jest jakis sposób aby ja ustawic zeby tak z 5 centymetrów zostawiała marginesu w beli dodam tylko ze na komputerze ustawialem i nic to nie daje. drugi problem jaki ja boli jest to ze musze czesto czysc prese bo słoma sie zawija w pasy i strasznei sie grzeje np ostatnio musiałę mczyscic co 3 bele bo juz było słomy pełno czy to jest normalne w tych presach?
      pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???