Polecane posty

Jano7711    65

Witam. Założyłem ten temat, ponieważ stoję przed zakupem prasy i albo będzie to Hesston 5670H albo Rivierre casalis 125. Która z tych pras jest lepsza? Będzie miała do prasowanie zaledwie 15ha więc się nie przemęczy, w tym słoma, siano i sianokiszonka. Proszę o szybką pomoc. Która z nich lepiej "wciąga" materiał? A i jeszcze jedna istotna kwestia, jaki jest rozstaw kół tych pras? (laweta 2m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciu68    2

polecam ci Rivierre casalis 125. lub 115 cześći łatwo dostać i są tanie ja mam Rivierre casalis 125 roztaw kół od zewnątrz jest 225cm polecał bym jednak kupć 115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Czym się różnią te 2 modele i dlaczego lepiej 115? Jak jest z prasowaniem "kiepskiego" siana i sianokiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

jak masz zamiar robić sianokiszonke to bym wziął Hesston bo ma pasy karbowane. Kuzyn ma Rivierre 125 i gładkie pasy to w słomie często pękają, a co mówić w sianokiszonce. Gdyby Rivierre miało karbowane pasy to by było na pewno lepsze od Hesstona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawis    0

również polecam RC 125, osobiście taką posiadam. rocznie robie około 3000 balotów. Bardzo prosta w obsłudze. Przy zakupie zwróć uwagę na stan pasów i spinek. Koszt nowego zestawu to około 8000 pln. A owijanie na 2 sznurki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Rafał, gdzieś czytałem, że budowa tej prasy nie wymaga karbowanych pasów. Ta którą rozważam ma wiązanie na 2 sznurki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciu68    2

115 jest mniejsza wszedzie sie zmieści różnica między 125 robi balot do 180cm a 115 do 160 tylko tym sie różnią ja prasuje słome i sianokiszonke i problemu nie ma siano robie w kostke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Mnie najbardziej interesuje kwestia pobierania materiału przez obie prasy, rivierre ma walec zaraz za podbieraczem a hesston wyżej i chciałbym wiedzieć czy to ma wpływ na pobieranie materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

A jak Ci ta rivierka pobiera materiał? Nie było żadnych kłopotów z tym? A jak idzie w sianokiszonce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciu68    2

dobrze pobiera w sianokiszonce dobrze idzie robiłem c360 to ciągnik miał troche cięzko teraz mam mtz82 to bez zarzutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

u mnie pierwszy pokos siana robił gościu rivierką 125, za cholerę nie chciała zacząć balota (gładkie pasy). dość często mu się rwią pasy. robiłem hesstonką siano, słomę i kiszonkę i nie było problemów z zaczęciem beli. jedyne co to się może zapchać podbieracz sianem jak jest sieczka. polecam 5670H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Więc dlaczego 1 pokosu nie robiłeś swoją hestonką? Teraz jestem rozdarty, będę miał do obejrzenia rivierke i może po drodzę zerknę na hesstona.

 

Na tych filmikach bardzo ładnie chodzą te prasy

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie dodatkowe rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawis    0

pas w prasie raczej jest nie do zerwania, najcześciej pękają spinki pasów a to dla tego ze montowane są tanie (60 zł). jeżeli ktoś zamontuje spinkę za 130 zl to jest bez problemu. W pzypadku głądkich pasów może pojawiac się problem z obracanie balota ale tylko w początkowej fazie, (proponuje nie napinać pasów na początku i bedzie ok)), jako użytkownik takiej pracy naprawdę ją polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Czyli te pasy mogą się "ślizgać" po balocie? Kurcze, kiepsko to wygląda :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Więc dlaczego 1 pokosu nie robiłeś swoją hestonką? Teraz jestem rozdarty, będę miał do obejrzenia rivierke i może po drodzę zerknę na hesstona.

 

Na tych filmikach bardzo ładnie chodzą te prasy

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie dodatkowe rady

 

z prostej przyczyny, gdyż prasę kupiłem na koniec czerwca.

 

mi się też zatrzymał balot, ale przez to że ciśnienie zeszło z układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Znajomy miał rivierre rc121 (jeśli dobrze pamiętam) miał z nią sporo problemów, gdy belka miała ok. 50cm pasy stawały, belka się nie kręciła i trzeba było ją wyrzucać. Kombinował z prędkością, grubością pokosu, w końcu odprowadził ją z powrotem do handlarza, bo już miał dość. Warto przy kupnie roztoczyć ze 2 belki słomy i sprawdzić prasę, jest na forum podobny temat o problemie z belowaniem, więc nie był to pojedynczy przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciu68    2

jak ci pasy stawały to wystarczy podciągnąć sprzęgło w prasie lub ciągniku i będzie wszystko dobrze miałem podobną sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

@mieciu68 co Ci da podciąganie sprzęgła przy docisku hydraulicznym? spada ciśnienie, wałki i podbieracz chodzi a pasy stają...

 

@Jano7711 głownie sugeruj się stanem maszyny. ja jestem zwolennikiem karbowanych pasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Byłem obejrzeć tę rivierkę, niestety nie doszło do zakupu. Miała ona leciutko karbowane pasy, podobnie jak hesstony, które potem oglądałem. Po drodze widziałem także rivierkę, która miała mocno karbowane pasy za 10500 bez odrzutników ale z hydraulicznym podbieraczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

mój kolega jeździł ostatnio za małą prasą zmiennokomorową. przez ponad miesiąc nic nie kupił. tydzień temu przywiózł rivierkę. ponoć do 10k ciężko coś dobrego kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamuil123
      Witam spotkał się już może z takim problemem, a mianowicie prasa nie napina sznurka. Balot po wyrzuceniu jest luzno związany. Oraz jeśli ktoś posiadałby schemat do prasy prosiłbym o wysłanie na e-mail kamuil1234@wp.pl.
    • Przez maniex
      Witam zakupiłem niedawno taką prasę i mam problem ze sterownikiem. Prasa ma współpracować z U C360-3p do sterownika podałem prąd prosto z akumulatora +12 oraz masa do ramy. Problem polega na tym że sterownik nie zapala żadnych kontrolek ani od blokady tylnej klapy, ani od kierunków L-P, ani od pełnego balota ale owijanie sznurkiem działa manualnie oraz automatycznie. Tak wygląda mój sterownik, zdjęcie zaporzyczone z sieci:

    • Przez pan054
      http://olx.pl/oferta/prasa-hesston-5540-CID757-IDaPtaH.html
    • Przez kirzuch89
      Witam Was wszystkich drodzy użytkownicy.

      Jestem nowicjuszem wiec proszę o wyrozumiałość i wskazówki żeby nie zaśmiecać forum.
      Wiem temat wałkowany miliony razy ale mi wydaje się że mój przypadek trochę inny. :rolleyes:  Planuje kupić prasę do c-360, wybór padł na Hesstona 5670 (tylko trochę podbierak mały) i w związku z tym mam kilka pytań. Będę prasował słomę po Super Bizonie ZO-56 czy podbierak nie za wąski i jak da sobie radę ten podbierak w sianie? Czy c-360 da sobie z nią poradzi? W zamyśle będę prasował ok 100-150 szt balotów rocznie (słoma i siano bez sianokiszonki) o średnicy max 120x120 i bez pośpiechu na luzie. O usługach też nie myślę z braku czasu (praca, a gospodarstwo po godzinach) no i mocy ciągnika . Proszę Was o pomoc pisać wszystko co myślicie, rzeczy pozytywne i negatywne będę bardzo wdzięczny.  
      Pozdrawiam.
    • Przez Robson11
      Ostatnio zauważyłem, że powoli kończą mi się pasy dwa w najlepszym stanie przełożylem na boki w gorszym na środek ale nie jest to rozwiązanie  na dłuższą metę. Z czasem na pewno któryś z nich się zerwie i tutaj moje pytanie. Czy ktoś z forumowiczów praktykował wymianę pojedynczego pasa w całości bądz kompletu pasów ?
       
      Z tego co się orientuję są różne rodzaje pasow ale nie mam pojecia jaki ewentualnie rodzaj byłby dobry do tej prasy ?
       
      Jezeli ktoś ma takie doświadczenie prosiłbym tez o podanie przybliżonej kwoty takiego "interesu".
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj