Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jano7711    14

Witam. Założyłem ten temat, ponieważ stoję przed zakupem prasy i albo będzie to Hesston 5670H albo Rivierre casalis 125. Która z tych pras jest lepsza? Będzie miała do prasowanie zaledwie 15ha więc się nie przemęczy, w tym słoma, siano i sianokiszonka. Proszę o szybką pomoc. Która z nich lepiej "wciąga" materiał? A i jeszcze jedna istotna kwestia, jaki jest rozstaw kół tych pras? (laweta 2m)

mieciu68    1

polecam ci Rivierre casalis 125. lub 115 cześći łatwo dostać i są tanie ja mam Rivierre casalis 125 roztaw kół od zewnątrz jest 225cm polecał bym jednak kupć 115

Jano7711    14

Czym się różnią te 2 modele i dlaczego lepiej 115? Jak jest z prasowaniem "kiepskiego" siana i sianokiszonki?

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal4610    54

jak masz zamiar robić sianokiszonke to bym wziął Hesston bo ma pasy karbowane. Kuzyn ma Rivierre 125 i gładkie pasy to w słomie często pękają, a co mówić w sianokiszonce. Gdyby Rivierre miało karbowane pasy to by było na pewno lepsze od Hesstona

trawis    0

również polecam RC 125, osobiście taką posiadam. rocznie robie około 3000 balotów. Bardzo prosta w obsłudze. Przy zakupie zwróć uwagę na stan pasów i spinek. Koszt nowego zestawu to około 8000 pln. A owijanie na 2 sznurki?

Jano7711    14

Rafał, gdzieś czytałem, że budowa tej prasy nie wymaga karbowanych pasów. Ta którą rozważam ma wiązanie na 2 sznurki

mieciu68    1

115 jest mniejsza wszedzie sie zmieści różnica między 125 robi balot do 180cm a 115 do 160 tylko tym sie różnią ja prasuje słome i sianokiszonke i problemu nie ma siano robie w kostke

Jano7711    14

Mnie najbardziej interesuje kwestia pobierania materiału przez obie prasy, rivierre ma walec zaraz za podbieraczem a hesston wyżej i chciałbym wiedzieć czy to ma wpływ na pobieranie materiału

Jano7711    14

A jak Ci ta rivierka pobiera materiał? Nie było żadnych kłopotów z tym? A jak idzie w sianokiszonce?

mieciu68    1

dobrze pobiera w sianokiszonce dobrze idzie robiłem c360 to ciągnik miał troche cięzko teraz mam mtz82 to bez zarzutów

Buszmen11    0

u mnie pierwszy pokos siana robił gościu rivierką 125, za cholerę nie chciała zacząć balota (gładkie pasy). dość często mu się rwią pasy. robiłem hesstonką siano, słomę i kiszonkę i nie było problemów z zaczęciem beli. jedyne co to się może zapchać podbieracz sianem jak jest sieczka. polecam 5670H

Jano7711    14

Więc dlaczego 1 pokosu nie robiłeś swoją hestonką? Teraz jestem rozdarty, będę miał do obejrzenia rivierke i może po drodzę zerknę na hesstona.

Na tych filmikach bardzo ładnie chodzą te prasy

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie dodatkowe rady

trawis    0

pas w prasie raczej jest nie do zerwania, najcześciej pękają spinki pasów a to dla tego ze montowane są tanie (60 zł). jeżeli ktoś zamontuje spinkę za 130 zl to jest bez problemu. W pzypadku głądkich pasów może pojawiac się problem z obracanie balota ale tylko w początkowej fazie, (proponuje nie napinać pasów na początku i bedzie ok)), jako użytkownik takiej pracy naprawdę ją polecam

Jano7711    14

Czyli te pasy mogą się "ślizgać" po balocie? Kurcze, kiepsko to wygląda :unsure:

Buszmen11    0

Więc dlaczego 1 pokosu nie robiłeś swoją hestonką? Teraz jestem rozdarty, będę miał do obejrzenia rivierke i może po drodzę zerknę na hesstona.

Na tych filmikach bardzo ładnie chodzą te prasy

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie dodatkowe rady

z prostej przyczyny, gdyż prasę kupiłem na koniec czerwca.

mi się też zatrzymał balot, ale przez to że ciśnienie zeszło z układu.

jaco512    39

Znajomy miał rivierre rc121 (jeśli dobrze pamiętam) miał z nią sporo problemów, gdy belka miała ok. 50cm pasy stawały, belka się nie kręciła i trzeba było ją wyrzucać. Kombinował z prędkością, grubością pokosu, w końcu odprowadził ją z powrotem do handlarza, bo już miał dość. Warto przy kupnie roztoczyć ze 2 belki słomy i sprawdzić prasę, jest na forum podobny temat o problemie z belowaniem, więc nie był to pojedynczy przypadek.

mieciu68    1

jak ci pasy stawały to wystarczy podciągnąć sprzęgło w prasie lub ciągniku i będzie wszystko dobrze miałem podobną sytuacje

Buszmen11    0

@mieciu68 co Ci da podciąganie sprzęgła przy docisku hydraulicznym? spada ciśnienie, wałki i podbieracz chodzi a pasy stają...

@Jano7711 głownie sugeruj się stanem maszyny. ja jestem zwolennikiem karbowanych pasów

Jano7711    14

Byłem obejrzeć tę rivierkę, niestety nie doszło do zakupu. Miała ona leciutko karbowane pasy, podobnie jak hesstony, które potem oglądałem. Po drodze widziałem także rivierkę, która miała mocno karbowane pasy za 10500 bez odrzutników ale z hydraulicznym podbieraczem.

Buszmen11    0

mój kolega jeździł ostatnio za małą prasą zmiennokomorową. przez ponad miesiąc nic nie kupił. tydzień temu przywiózł rivierkę. ponoć do 10k ciężko coś dobrego kupić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jano7711
      Witam. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś jest nie tak to przepraszam i mnie poprawcie. Potrzebuję się dowiedzieć jak najwięcej o prasach Hesston a konkretnie o modelach "5670/H" i "5540". Wiem, że "H" oznacza hydrauliczny docisk. Przez pewien czas zdążyłem się już parę rzeczy dowiedzieć o tym sprzęcie, ale chętnie bym uzupełnił swoją wiedzę, najlepiej doświadczeniami użytkowników. Proszę nie pisać rzeczy typu "słyszałem jak sąsiad dzwonił na złom, bo mu się źle sprawowała". Interesuje mnie zdanie osób, które miały styczność z taką prasą. Chciałbym znać wady (o nich za bardzo nie słyszałem) i zalety tego sprzętu. Czy występuje tam owijanie materiału na wałki? Czy ma problem z pobieraniem materiału? (te dwie kwestie mnie najbardziej nurtują). Z góry dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem. Założyłem ten temat, bo być może dojdzie do zakupu czegoś takiego i chcę jak najwięcej o tym wiedzieć. Na co zwracać uwagę przy zakupie? A i jeszcze jedno, proszę także nie pisać komentarzy typu "lepiej dołożyć i kupić JD", gdyż na dobrego JD mnie za bardzo nie stać i interesuje mnie Hesston. B)
    • Przez filp3090
      mam okazje kupic tanio prase jd, ale dochodzi do tegodlugi transport i trzeba wymienic pasy i nie wiem jaka jest cena tych pasów , czy moze dac sobie spokój i kupic gdieś w poblizu trochę drozszego hesstona. Nawet nie wiem która jest wydajniejsza. Z częściami raczej nie będzie problemu. Dodam że cena jd to 5300 zł;a z ogloszenia, ze zdjęc i z rozmowy ze sprzedającym wnioskuje ze stan jest dobry . Ale przez transport + pasy moge nawet więcej niż za hesstona Jeśli ktoś wie cos na ten temat to proszę o pomoc. Z góry dzięki :rolleyes:
    • Przez c385
      Pierwszy problem to bardzo ciężko chodząca prasa bo c385 nie daje sobie z nią rady i muszę jeździć 2 terenową.
      Drugi to to że słomę czy siano wywala ponad pasy i nabija się pod te 2 wałki na klapie na dole i pod listwę po między nimi, która rozdziela pasy.
      Proszę pomóżcie bo nie mogę sobie z tym poradzić.
    • Przez przemekk800i
      witam wszystkich
      mam mały problem z swoja presa hesston 5650 która nie dawno kupiłem a mianowicie jeden z problemu jest taki ze sznurek jest podawany za blisko konca balotu i u cieka przez co bala sie rozwala i sznurki sie popuszczaja czy jest jakis sposób aby ja ustawic zeby tak z 5 centymetrów zostawiała marginesu w beli dodam tylko ze na komputerze ustawialem i nic to nie daje. drugi problem jaki ja boli jest to ze musze czesto czysc prese bo słoma sie zawija w pasy i strasznei sie grzeje np ostatnio musiałę mczyscic co 3 bele bo juz było słomy pełno czy to jest normalne w tych presach?
      pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???