Zaloguj się, aby obserwować  
adam24121998

Osprzęt do MF 3060.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Chciałem się zapytać jaki osprzęt czyli agregat lub kultywator polecacie do 85 konnego MF. Chodzi mi przede wszystkim o szerokość itp.

Chciałem jeszcze zapytać jakie pługi: ilo skibowe, jakie odkładnie, fikane czy nie. :D

Z góry wszystkim dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Zależy jaka ziemia i MF 3060 nie ma 85 tylko 80 KM ;) ( mówię jak pisze w katalogu :P) . Ja swoim na ziemi kalsy 4 i niżej ciagam 4x 35 UG i przyznam że odkładnie 40 by były lepsze bo te są małe na niego. Jeżdżę na 2A i 1700 obr/min czyli predkość koło 8 km/h :) Agregatem robiłem nim Unia Kombi 3m to 4A na wzmacniaczu ( wolniej) latał i głebokość 5 cm czyli mógl by być większy ( myśle ze 3,6 by był w sam raz ) a tak to jeszcze robie nim w prasie Fort F 21-41 bele 140 robię i nie ma mowy ze przygaśnie :) A z maszyn takich to jeszcze mały kultywator mam po starym T 25 i włazi na 10-12 cm i tam go nie czuć no i talerzówka 20 talerzy też przydała by sie większa na tą moc :) Uciag zależy od obciażenia i ciśnienia w ogumieniu oraz jego stanu :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lukash3060 a KM pomyliłem masz rację 80 Km mój MF ma ale dzięki za odpowiedz.

 

A pługi może 3 skibowe i fikane byłeby lepsze? Jak sądzisz Lukash3060? A jeszcze chciałem zapytać jakim biegiem orasz i jakim biegiem jezdzisz z agregatem oczywiście w czasie pracy :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Nie ma za co :) Chyba nie dawno kupiłeś MF ? :)

Wyżej pisałem bieg w orce 2 A ( bo mam skrzynię 32x32) i 1700 obr/min to idzie spokojnie i prędkość jest super :)

W agregacie 3m ganiałem na 4A i też takie obroty jak wyżej i też było dobrze :)

Pług 3 obracany luksus by był do niego :D Równo na polu bez bruzd i przejazdów nie ma tylko zawracanie :) Sam też jak będę zmieniał to 3 obrotowy :)

Edytowano przez Lukash3060

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Jak masz skrzynię 32 x 32 to mamy ten sam sprzet ;) Mój też '91 rok i stan bdb :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A twój MF ma skrzynie 32x32 to znaczy z tym przyspieszaczem? Bo mój nie ma przyspieszacza to raczej moja skrzynia jest 16x16 ale i tak sprzęt podobny :D

 

Lukash3060 a ten MF co na zdjęciu profilowym masz to twój właśnie? Bo ja mślałem że moze też wstawie zdjecie ze swoim MF to będzie wiadomo o jakiego MF chodzi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Mój mój :) W galerii mam pełno zdjeć z nim :) Ty tez dodaj :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa sory ja liczby pomylilem moj MF z 1990r jest. A co do zdjec to tez powstawiam. Ale maszyny mamy prawie takie same jak cos to będę mógl liczyc na twoją pomoc przy MF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Pewnie że pomogę ale trzeba być dobrej myśli że ta pomoc będzie potrzebna tylko przy takich rzeczach jak wyżej a nie żadne awarie :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam nadzieję że tylko o takie rzeczy będę pytał jeśli będzie potrzeba.

Jestem dobrej myśli że nic w moim MF nie siądzie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Dziwne pytanie :D Zajeżdżasz na pole włączasz zakres A i jedziesz od 1 w zwyż do takiego na którym będzie w sam raz :) Ja tam swoim orałem na 2A bez wzmacniacza ( szybciej) i chodził a teraz jeżdżę na 3A ze wzmacniaczem :) Pług 4x35 UG a miałem przyjemność pracować z Unia TUR 3+1 40 podczas orki pastwiska i puki byłem na lżejszej ziemii to szło ok ale po wjechaniu na lepszą glebę zassaną i zwiezłą zeszłem do 4B bez wzmacniacza ( szybciej) na zółwiu :) Tak u mnie to wygląda a osobiście widziałem w galerii 3060 2wd z 5 skibami :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wuwo1
      Witam od jakiegoś czasu ciągnik pobiera olej w sporej ilości w orce ok 0.5l na hektar przykapca na bialo   .co morze byc przyczyną z odmy nie puszcza dymu ?
    • Przez Masejek3060
      witam wszystkich mam pytanie odnośnie ustawienia zaworów. Wiem jakie luzy powinny być tylko w którym momencie ustawiać luzy są jakieś znaki ???
    • Przez dereniek
      Witam chciałbym zapytać czy da radę włożyć joystick do mf-a 3060 zamiast dzwigien co są oryginalnie jeśli możecie to podajcie link do joya i napiszcie czy oryginalne linki będą pasować
    • Przez SzymonT532
      Cześć. Jakie macie opinie o MF 3060 ? Co się najczęściej psuje ? Na co zwracać uwagę przy kupnie ? Z góry dzięki
    • Przez dereniek
      Siema mam pytanie z jakiej blachy zrobić obciążnik do Mf 3060 i jaką wagę dobrać bo talerzowka waży tonę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj