Skocz do zawartości
Majjdann

Zetor 5211 Co jest powodem wypadania biegów szosowych na reduktorze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer7745    19

A co już wymieniłeś?

Ja bym na początek wymienił, albo "podciągnął" bezpiecznik.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Wiadomość z agroFakt.pl

Majjdann    93

Bezpieczniki wymieniłem i dalej to samo sie działo . Zamówiłem dziś wodzik Reduktora i 2 i 3 Biegu bo był do wymiany może to pomoże a jak nie to tylko rozpoławianie mnie czeka.

prorok    809

Czyli już remontujesz... Niby na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok. No właśnie a jak próbujesz ruszać wałkami to jest luz? U mnie wodziki są jeszcze biedniejsze ale o wybijaniu biegów nie ma mowy. Może jak założysz nowe wodziki z nowymi widełkami to wszystko wróci do normy..jak nie to będziesz dalej kombinował.Ile Cię będą kosztować nowe wodziki?

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Majjdann    93

Prorok luzu niema u mnie wodzik od reduktora jest biedniutki widełki wytarte i od 2 i 3 biegu też nie ma rewelacji wymienie to i mam nadzieje że pomoże .

prorok    809

W zetorku wszystkie są chyba spawane. Pierwsze co jak rozebraliśmy u sąsiada to właśnie myślałem że ktoś pospawał(bo w ursusie są nitowane) ale po oględzinach okazało się że wszystkie są spawane,wygląda na to że fabrycznie.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Radekk    156

W zetorach tej serii i tych trochę starszych wodziki są spawane oryginalnie. Wg mnie jest to super rozwiązanie nic się nie zluzuje tak jak na nitach w c 360. Chociaż miałem już przypadek w skrzyni która była z ciągnika z zachodu widełki odpadły od listwy. Ale pewnie coś cię zblokowało lub na siłę ktoś włączał bieg.

Co do wypadania biegów to pierwsze trzeba sprawdzić te zatrzaski czy dobrze trzymają w swoim położeniu,lub tak jak wyżej @URSUS16 napisał ,że tryb jest wyjechany chociaż na foto to najgorzej nie wygląda,lub widełki zużyte. Warto sprawdzić też czy wał na którym jest reduktor nie ma czasem luzu na łożyskach.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Majjdann    93

Panowie wymieniłem widełki od reduktora bo były wytarte założyłem nowe i teraz jak przełączam reduktor chodzi ciężej i pasowanie dawniej był luz lekki na redukotrze może to pomoże powiem po pierwszych testach ale sprawdziłem łożysko na wałku sprzęgłowym i pod lewarkiem zmiany biegów na tym łożysku bodajrze igiełkowym jest lekki luz jak to nie pomoże to wymienie tamto łożysko i powinno pomóc bo koła zębate i inne rzeczy są w dobrym stanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ursus485
      Witam ostatnio pracowałem trochę w lesie MF-em 3060 i podeszła mi gałąź pod spód zahaczając o czujnik ciśnienia oleju. Tu moja prośba o zweryfikowanie czy to jest na pewno czujnik ciśnienia oleju w skrzyni biegów oraz podesłanie linków gdzie można go kupić. Po tym zdarzeniu nie da się zmienić żółw - zając i rozłączyć przedniego napędu . Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi . pod spodem zdjęcia owego czujnika . Pozdrawiam   

• Przez pawel6200
      Witam,
      Podczas wciśniętego sprzęgła gdy na biegu włączam rewers do przodu ciągnik robi szarpnięcie do przodu ok kilku cm, (co może być przyczyną, czy miał ktoś podobną sytułacje???)
      Zetor forterra 115 z 2012 roku 1200 motogodzin link do opisu ciągnika...     https://www.agrotesty.pl/zetor-forterra-115-dane-techniczne/
    • Przez disel16v
      Witam . Poszukuje ciągnika na areał około 15 ha . W przyszłości może więcej . Obecnie pracuje na zetorze 7211 i Ursusie 3P . Sprzęt wysłużony i potrzebuje czegoś mocniejszego do orki  głownie , agregatu , transportu zboża i cięższych prac . Budżet to 100 tyś a moc to około 120-130 koni . Co polecacie ? W grę wchodzą tez nowe ale słabsze sprzęty aczkolwiek boje się serwisowania i kosztów z tym związanych. Celowałem w MF bądź nowego ursusa ale nie sugerujcie sie tym ... Sam juz nie wiem . 
    • Przez Mateusz_320
      Witam. Panowie mam problem w swoim zetorze. Założyłem niedawno wspomaganie orbitrol. Przy jeździe 25-30km ciągnik z maszyną na tyle goni tańczy po drodze. Dodam że os remontowana żadnych luzow nigdzie. Da się skasować gdzieś luz lub coś żeby nie gonił tańczył. Kolumna wyrzucona. Proszę o pomoc. Dodam ma oś miękka i ma 50 kg tylko obciążenia. 
    • Przez mateuszm
      Witam, 
      Od niedawna jestem posiadaczem zetora 3320, mam problem z hydraulika zewnętrzną. Przy kiprowaniu przyczepy na z dolnego wyjścia wszystko pięknie działa, natomiast po podpięciu pod wyjście górne mogę podnieść przyczepę ale już nie mogę jej opuścić. Jeszcze mam pytanie od czego jest dekiel z prawej strony ciągnika obok zaczepu polowego.
      Z góry dziękuję za odp.
      Pozdrawiam.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.