Skocz do zawartości
dareq

siew burka cukrowego coraz gorsza sytuacja

Polecane posty

Camry    9

buraki skończyłem siać dzisiaj ,pogoda super ,wilgoć w polu też super ,teraz tylko dużo ciepła i przelotne opady,jeśli tylko ładnie poschodzą to tragedii z plonem nie będzie

Wiadomość z agroFakt.pl

Alio    61

Tak wszyscy panikowali, narzekali a przynajmniej u mnie sytuacja niemal wzorcowa. Nikt się chyba nie spodziewał tak idealnych warunków do siewu i wschodów. Ja wsiałem buraki 17 kwietnia, gdzie jeszcze tydzien wcześniej leżały resztki śniegu na polach. Warunki były idealne. Wilgotny spód, lekko przesuszona góra. Pierwszy raz siałem buraki bez kurzu. jako że stosuję randapowanie to 7 dnia przyglądam się plantacji i jestem w szoku. Wszystkie ziarenka mają już nawet 2 Cm korzenie. Szybko robię zabieg bo na polu mnóstwo siewek rzepaku. Wczoraj (10 dzień) już 80% buraków wyszło spod ziemi! Dziś w nocy poszedł piękny spokojny ciepły deszcz. Czego chcieć więcej? Jutro pierwszy zabieg na chwasty bo też już się pokazały.

Sprzedam tegoroczne nasiona facelii tanio. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

Camry    9

ja takze byłem lekko zdziwiony ,bo na czarnej ziemi zawsze nie było problemu ze wschodami ,natomiast na glinach opóźnienie było tygodniowe albo i dłużej a tu zaskoczenie :blink: , wszystkie razem zastartowały i są na wierzchu,a jak myślicie jak to wyjdzie? bo zasiałem buraki na próbę na jednym kawałku co 16 cm ,tam zawsze były słabe wschody a zapowiada się idealnie , nie będzie teraz za gęsto?kopię kombajnem stollem v-100 to raczej ze zbiorem nie będzie problemu ,tylko mnie martwi czy nie będą za drobne, zawsze siałem co 18 cm

Alio    61

Ja już 3 rok sieję co 16 cm. Zrobiłeś bardzo dobrze z tym siewem. Jak pole dobrze wynawożone i odpowiednie pH będziesz miał plon wyższy lekko o 5-10T/ha jak u mnie. Równy siew i wschody to lepsze i dokładniejsze kopanie. U mnie w ubiegłym roku obsada polowa grubo przekraczała 100 tys na Ha. Nie będziesz żałował gęstrzych siewów, zobaczysz.

• Like 1

Sprzedam tegoroczne nasiona facelii tanio. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

adamgaleon    4

Koledzy pomóżcie mi, mianowicie byłem dziś przy burakach i jest super ładnie poschodziły ale i chwasty atakują bo mają ku temu dobre warunki chciałbym jutro wjechać z pierwszym opryskiem ma kupiony betanal tylko tu moja prośba bo mam kilka placów gdzie pokazała się mi między burakami rzodkiew świrzepa czym to dziadostwo potraktować aby się pozbyć na stronie cukrowni pokazał się mi herbicyd Goltix 700 S.C. czy można by go już teraz zastosować jak buraki mają 2 listki

Edytowano przez adamgaleon

bialy25    1

bez problemu możesz 1l na ha zastosować nic nie powinno się dziać kiedyś tak robiliśmy i było ok

szumi    5

ochrona plantacji oparta wyłącznie na zabiegach nalistnych

Zabiegi wykonywać niezależnie od fazy rozwojowej buraka każdorazowo na chwasty w fazie liścieni:

pierwszy zabieg

Goltix 700 SC 0,8-1 l/ha + Betanal Elite 274 EC 0,8-1 l/ha

Ja zawsze daję 1 litr i nic się nie dzieje!

Camry    9

u mnie pierwszy zabieg to rofosat drugi kemiron,kemifam i goltix, następny zabieg to kemiron kemifam goltix venzar i pyramin i jeszcze raz to samo ,mam u siebie dużo rdestów ale nie z nasion tylko z rozłogów i nie mogę tego wytępić do tego jest sporo szarłatu a jak się buraki połączą i w zasadzie są gotowe do kopania lubi się pojawić i wyjść nad buraki żółtlica drobnokwiatowa dlatego te kombinację stosuję i jest oki,cenowo nie wychodzi to drogo ponieważ dawki poszczególnych środków w tej mieszaninie są obniżane

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemo93pl
      witam posiadam oferte nasion z h.r smolice na sezon 2011
      blask,bosman,vitaras-160,65
      reduta,san,dumka-145,95
      bułat,buran,fido,glejt,niba,prosna,wiarus-135,45
      sorgo monori-210 na ha
      a teraz mam do was prośbe jak macie też oferty handlowe innych firm to prosze o podanie gdyż przyda się to nam wszystkim i porównamy sobie cene do jakości .
    • Przez kriss_222
      Witam wszystkich. Mam do Was pytanie. więc tak we wtorek czyli 18 września posiałem żyto ozime na glebach klasy IV jestem początkującym rolnikiem więc muszę zasięgnąć rady bardziej doświadczonych użytkowników. Pytanie dotyczy tego czy po siewie zabronować, ponieważ siewnik nie przykrył większości ziaren. Nie chce robić w ciemno aby sobie nie pogorszyć.
    • Przez MonkeyPL
      Jak uprawiacie jęczmień jary?

- uprawa przedsiewna
      - ilość na hektar/odmiana
      - dożywianie
      - ochrona

i jaki rezultat?
    • Przez crystal169
      Witam, zakupiłem , siewnik Kverneland Accord 3 m, pneumatyczny, który posiada komputer odpowiedzialny za włączanie ścieżek, i gdzie przy nowszym ciągniku działa super, ponieważ ciągnik ma gniazdo na wtyczke od komputera, to Ursus 1634 jej nie posiada, co w tej sytuacji mam zrobić?. Czy musze przerobić wtyczke od komputera na zapalniczkę, czy może są jakieś przejściówki, ?
      Proszę o pomoc.
       I z góry dziękuję.
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi