Polecane posty

MarcinAG    0

Cześć,

 

Bardzo proszę wszystkich forumowiczów o pomoc. Właśnie piszę pracę na temat "Czynniki negatywnie wpływające na rozwój gospodarstw rolniczych w Polsce"

Czy możecie podzielić się własnymi przemyśleniami na ten temat. Uwagi będą bardzo cenne.

 

Dziękuję za każdą wskazówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Chyba głównym i najważniejszym czynnikiem są niskie ceny płodów rolnych, polityka rządu który nie dość, że nie wspiera rolnictwa to jeszcze utrudnia oraz wysokie koszty produkcji (nawozy, paliwo, śor). Jak rolnictwo ma sie rozwijać skoro dopłaty unijne mamy o połowę niższe niż w krajach zachodnich a ceny nowych maszyn na poziome zachodu. Dla mnie głównie pieniądze a raczej ich brak są głównym czynnikiem ograniczającym ale to tylko moja opinia inni forumowicze mogą mieć zupełnie inne zdanie :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

PK007 nie mówię ze nie masz racji tylko to co napisałeś przewija się od lat, mimo tego mogę ci wskazać wiele gospodarstw rolnych które działają w takich warunkach i świetnie sobie radzą.

Dla mnie największym ograniczeniem jest brak ziemi, brak ziemi, brak ziemi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

no tak dokładnie, wysokie koszta produkcji, ograniczone zasoby ziemi, biurokracja, nadgorliwość urzędasów, wszystko prawda

 

mnie wkurza np to, że ja sprzedając mleko do mleczarni dostaję 1,15brutto. A ten sam litr mleka, nie dosyć że znormalizowanego, odtłuszczonego, stoi na półce sklepowej za 2,5x więcej. Pośrednicy nabijają ceny na wszystkim. W mleczarni kg sera salami kosztuje 17zł. A w sklepach 20pare. Tak samo z nawozami. Jak pojade do Puław to kupię taniej, ale niestety transportu ni ma i trzeba dołożyć kilka stówek/tone dla pośrednika. Jak pojade na Bogdankę i wezme tone węgla, np groszku to zapłacę 500zł, a pójde do pośrednika to zapłacę 800.

 

tak to jest, od myszy do cesarza - wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYN    0

Mam kolege ktory ma ojca zawzietego ze sam nie zrobi i jemu nie odpisze i nie daje nic zrobic mieszka kolo mnie i codziennie widze jak on patrzy przez siatke ze ja mam wszystko nowe i ciagle sie rozwijam a on nic nie ma a tak bardzo jest pracowity bo nieraz mu cos pomagam a jego ojciec mnie wygania z jego posesji zebym mu nic nie pomagal a ja i tak mu pomagam na ile moge i na ile pozwala mi czas. I niech mi ktos powiem teraz jak taki mlody czlowiek ktory chce zostac rolnikiem ma sie rozwinac jezeli jego ojciec ma 30h i cala ziemie puscil w dzierzawe oczywiscie doploty on bierze i rete i twierdzi ze jemu starczy a on nich sie martwi o siebie? Moj rodzice oddali mi wszystko co mieli i powiedzieli tylko zebym sie nimi opiekowal i lzy mi czasem stoja jak wychodze z domu i widze mojego dobrego kumpla ktory ma takich rodzicow ktorzy go niszcza zamiast mu pomagac i go wspierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Tragedia z rodzicami na wsiach jest widze nie tylko u mnie i nie tylko w moich okolicach. NAJWIĘKSZYM czynnikiem ograniczającym rozwój na wsi jest to,że "starzy" rolnicy nie oddają Ziemi młodym tylko sami dudłają starymi metodami itp. A taki młody widzi to,że albo żyje na garnuszku u rodziców i się ich musi słuchać (często ten "młody" następca ma 30-40 lat!!!) drugie wyjście to takie uciec do miasta i mieć spokój i co najważniejsze SWOJE życie... Na 8 stronie w styczniowym  TopAgrarPolska jest o tym to ja pisałem do redakcji ten tekst i zgłaszałem ten problem.

Mam kolege ktory ma ojca zawzietego ze sam nie zrobi i jemu nie odpisze i nie daje nic zrobic mieszka kolo mnie i codziennie widze jak on patrzy przez siatke ze ja mam wszystko nowe i ciagle sie rozwijam a on nic nie ma a tak bardzo jest pracowity bo nieraz mu cos pomagam a jego ojciec mnie wygania z jego posesji zebym mu nic nie pomagal a ja i tak mu pomagam na ile moge i na ile pozwala mi czas. I niech mi ktos powiem teraz jak taki mlody czlowiek ktory chce zostac rolnikiem ma sie rozwinac jezeli jego ojciec ma 30h i cala ziemie puscil w dzierzawe oczywiscie doploty on bierze i rete i twierdzi ze jemu starczy a on nich sie martwi o siebie? Moj rodzice oddali mi wszystko co mieli i powiedzieli tylko zebym sie nimi opiekowal i lzy mi czasem stoja jak wychodze z domu i widze mojego dobrego kumpla ktory ma takich rodzicow ktorzy go niszcza zamiast mu pomagac i go wspierac.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj