Jarekb20

Claas Variant 180 RC pomoc przy obsłudze

Polecane posty

Kamil0012    2

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem prasy claas variant 180 rc. Mam mały problem, chodzi o to ze wtyczka (ta na 3 bolce) ktorą sie wtyka do ciągnika jest wykrecona( zostały tylko wsówki). Sa tam 4 kable, jeden żołto zielony i 3 czarne. Te czarne kable są ponumerowane 1,2,3. Teraz moja prośba, czy któryś z kolegów mógłbym rozkecić tą wtyczkę która się wtyka do ciagnika i zerknać jak to powinno być podłączone do wtyczki? wydaje mi sie że zero powinno być na jednym bolcu z kablem oznaczonym nr.1 ,ale wolabym być pewny. Z góry dzieki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz111    0

Witam!! Mam pytanko odnośnie tej prasy. Niedawno ją kupiłem i wczoraj zacząłem prasować. niestety zaczeły mi wychodzić różne wielkości belki. Czy jest jakis czujnik, jakas kontrolka się zapala czy jakiś sygnał jest podawany gdy komora wypełni się do ustawionej wielkości belki?? bo nic mi takiego nie załącza się. Jeśli jest jakas kontrolka to gdzie to widac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

przecież na  górze jest czerwona wskazówka która przemieszcza się po skali. skala odpowiada wieloksci beli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0
Napisano (edytowany)

Witam. mam pytanie od czego jest ten czujnik. I jeszcze jedno pytanie do czego był przykręcony ten pręt od tego czujnika bo u mnie jest przywiązany drutem. post-62487-0-66429600-1432490798_thumb.jpg

Edytowano przez Piotr190497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Ten czujnik informuje, że bela jest na rampie. Ten pręt ma był właśnie przymocowany do rampy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0
Napisano (edytowany)

kolego możesz zrobić zdjęcia jak to jest przymocowane do odrzutnika bel. Bo ten czujnik był by przydatny bo nie raz bela lubi stanąć na odrzutniku.

Edytowano przez Piotr190497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

Z tego co wiem to zageszczenie beli reguluje się tylko pokrętłem z prawej strony prasy stojąc do niej przodem (tak jest w mojej).

 

Czy wymieniacie pręty w spinkach pasów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Co do prętów to ktoś mi kiedyś mówił aby je zastąpić żyłką bo nie wycierają spinek i częsciej je tylko zmieniać, wymiana żyłki to grosze w porównaniu ze spinką. Jednak nadal mam te pręty....może tu ktoś coś dopowie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

Macie  orginalne pasy czy stare pasy transmisyjne, które przerabiają do pras ? Bo są znacznie tańsze, a podobno też wytrzymałe i mniej się grzeją ? Może ktoś wie wiecej i się podzieli ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

panowie jakie maksymalne cisnienie uzyskujecie w swoich variantach? Mam problem z hakami, siłowniki same się wydłużaja i tym samym zwalniaja haki. Ma ktoś jakiś pantent na to..?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Szanowni koledzy,Ma ktoś może instrukcję obsługi do varianta 180 RC.Kupiłem tą prasę i mam problem z owijaniem siatką tzn.przy załączaniu siatki nie może załapać siatki na balota,a gdy balot wyleci jest nieładnie owinięty i siatka poszarpana a w momencie kiedy uniosę trochę ten hamulec co dociska rolkę siatki wtedy porywa ją i jest OK ,wygląda na to że ten hamulec za mocno sciska całą rolkę, problem w tym że nie ma już możliwości poluzowania docisku bo brakuje gwintu na tej srubie rzymskiej która trzyma sprężynę z jednej i z drugiej strony.Co robić?Gdyby ktoś miał instrukcję obsługi byłbym wdzięczny.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

ja mam instrukcje możesz na priv. a czy to nie bedzie problem z siatką bo ja tez czasami mam ze nie chce się "kulać" siatka ale wychodze delikatnie ją pociągne i raczej pomaga. A zadziorów nie ma na docisku, ani na blasze gdzie siatka leży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

sprawdz czy ten wkład papierowy siatki nie klinuje sie na bokach o te blachy ograniczajace. U mnie tak było. Jak tam jest ok, to mozesz polać rozpuszczalnikiem te sprzegło elektryczne ktore napędza pasek od siatki, trochę je przeczyścić, moze sie ślizgać bo zbiera się tam pył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

jeszcze warto posypać wałek ciągnący siatkę talkiem jak zaleca producent lub poprosu mąką ziemniaczaną (ja tak robię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

nie wie nikt ile powinno wynosić maksymalne cisnie zgniotu w variancie? albo chociaz co zrobić żeby haki sie nie zmykały z rolek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

ma ktoś może instrukcje do tej prasy na kompa,zakupiłem taką prase i chce zacząć sianokiszonke robić a nie chce się szarpać z balotami że nie wyszły. tzn chodzi mi jak ją ustawić na 120cm do sianokiszonki, ten zawór 0-5,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

W instrukcji Ci nie napiszą jak ustawić żeby wyszły tylko musisz wypraktykować sobie, ja mam ustawione na 4 otwór od dołu i ciśnienie jest na połowie zielonego i jest super a najważniejsze żeby pokosy były równe i szerokie bo inaczej to chociażbyś nie wiadomo ile ustawiał to tak lipa będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Wie ktoś może gdy w sytuacji np koniec siatki i balot jest niedowiniety jak powtórzyć proces owijania?

Z tego co myślę trzeba tylko naciągnąć nóż ale jest tam sprężyna po byku....:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Nóż musisz podnieść (nie jest tak ciężko, trzeba trochę techniki :) ) bo inaczej nie utniesz drugi raz a podnosi sie on sam dopiero przy otwieraniu komory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Może się sprężyna trochę wyciągnie bo aktualnie to samemu nie da rady chyba że jakaś breszka xD
Ps za co ciagniecie ja raz tylko próbowałem (na sucho bez siatki) za ten drut który rozciąga siatkę po szerokości

A takie zapytanie wszystkie owijaja siatką manualnie (sterownik bodajże v180 żółty długi pilot) gdy wezmę auto mat siatka i sznurek idą razem

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj