Jarekb20

Claas Variant 180 RC pomoc przy obsłudze

Polecane posty

Jarekb20    1

Mam prośbę do użytkowników pras Claas Variant 180 RC. Chodzi mi o parę pytań dotyczących do czego co służy. I jak tą prasą prasować.

Zdjęcie 1 do czego służy to kółko z zapadką i w jakiej pozycji powinna być zapadka.

Zdjęcie 2 i 3 dlaczego te dwie zębatki są połączone ze sobą wężem olejowym.

Zdjęcie 4 do czego służy to pokrętło (domyślam się, że to jest ustawienie od kiedy ma być rdzeń ściskany, ale u góry nad siatką też jest ustawienie od jakiej średnicy ma być ściskany rdzeń).

Zdjęcie 5 czy muszą być podłączone 2 czujniki, bo w tej prasie jest jeden podłączony.

Zdjęcie 6 od czego jest ten czujnik.

Zdjęcie 7 do czego służy ta skrzyneczka z diodami.

 

A może ktoś z użytkowników ma instrukcję obsługi do takiej prasy. Chętnie odkupię.

post-15647-0-52014300-1364422113_thumb.jpg

post-15647-0-14842400-1364422369_thumb.jpg

post-15647-0-29659000-1364422498_thumb.jpg

post-15647-0-01759700-1364422645_thumb.jpg

post-15647-0-80826300-1364422906_thumb.jpg

post-15647-0-98943400-1364422986_thumb.jpg

post-15647-0-03714000-1364423078_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

witam kolego.za duzo ci nie podpowiem bo tez w tym roku dopiero kupilem CV180 ale tak:

zdj 4 to tu ustawiasz ogolny ścisk zgniot calej belki a wlasnie u gory nad siatka ustawiasz od kiedy ma zgniatac

zdj 7 to bd ci pokazywalo rownosc belki tzn czy na jednej ze stron nie jest za malo slomy(ja u siebie tego nie mam)chodzi o to zeby belka byla rowna

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Widzę koledzy że nie bardzo umiecie pomóc.

To znajomy dla którego wytawiłem to zapytanie bedzie zawiedzony. Ja w sumie posiadam Claas Rollant 46 RC. I mam takie zapytanie czy prasowanie (jeśli chodzi o sterownik) bedzie takie same jak w mojej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Widzę że to jest variant na sznurek, bo nie ma hamulca siatki, ale to co zaznaczyłeś to koło przeciążeniowe od gumowego walca podającego siatkę, więc pewnie będzie i na jedna i drugie.

2. To sprzęgło od rotora, a jest połączone z tym zaworem 3. i jak otwierasz klapę to rotor powinien się zatrzymać.

4. To pokrętło jest od ustawienia ciśnienia zgniotu i na tym terminalu z lewej masz taki psztryczek i napisane jest "Automatic" i "manual", tylko to chodzi o to że bierzesz go do góry i to jest ustawienie na sznurek i ona sama go załąncza do owijania, a jak masz siatkę to na dół i wtedy musisz sam załączać guzikiem na pilocie.

5. Powinny być oba podłączone.

6. Mi to się zdaję że to najprawdopodobniej będzie czujnik od równomierności rozłożenia masy w komorze, po drugiej stronie powinien być taki sam.

7. To jest wskaźnik równomierności rozłożenia materiału w komorze, są tam zielona, żółte i czerwone lampki i jak ci się zaświeci żółta z lewej to masz zjechać na lewo. Na nim masz jeszcze guzik "reset" to jest do kalibracji ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Zainwestuj w instrukcję obsługi. Ja kupowałem to coś koło 120 zł u Korbanków, nie wiem ile w tej chwili. Warto kupić ponieważ masz tam wszystko przejrzyście opisane łącznie z napięciem wszystkich spręzyn oraz wszystkich ustawień by prasa poprawnie funkcjonowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Witam - pozwolę sobie odświeżyć temat.

Mam do was parę pytań - jak ustawić tą prasę i co po kolei włączać przy owijaniu (manualnym gdy balot jest mniejszy)?? (variant 180 siatka sznurek z rotorem bez noży)

Wczoraj próbowałem tą prasę i ręcznie ją załadowałem dwa razy i próbowałem owinąć sznurkiem:

Za pierwszym razem owinęło pół balota ponieważ ręcznie przesunąłem owijanie że szło już w lewą stronę i po obcięciu sznurka otworzyłem (gdy przesuw wraca z lewej na prawo to obcina). Jaki przycisk na sterowniku trzeba wcisnąć (nie pełny balot) aby samo owinęło poprawnie i po ucięciu wyłączyło się.

Za drugim razem nie chciało się załączyć więc czarnym przyciskiem podałem sznurek ale nie ruszył przesuw sznurka na boki (możliwe że włączyłem wtedy na siatkę??), po wciskaniu co się dało ruszył przesuw i owinęło (troche to trwało)

Jak to powinno być ustawione aby na początku jakoś ruszyć??

Czy na środku u góry (tam gdzie pokazuje wielkość bala) ustawia się jego całkowitą średnicę???

Jak ustawić "miękki środek" bo było ustawione na "2" (zdjęcie nr 4 w pierwszym poście) a w bala nawet wideł by nie wbił

I ostatnie moje pytanie jak zluzować pasy ponieważ jeden pas muszę ponownie zakuć bo puszcza.

Z góry dziękuję za podpowiedzi a jeśli ktokolwiek posiada instrukcję obsługi to chętnie odkupię (np kopie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Ze sznurkiem Ci nie pomogę bo go nie mam w swojej prasie.

Co do wskazówek czerwonych o góry maszyny. Pierwsza z lewej służy do ustawiania całkowitej wielkości balota, druga od lewej służy do tworzenia tzw miękkiego rdzenia (np do prasowania siana) Ciśnienie prasowana w tym przypadku wynosi tylko 20 bar .. Trzecia wskażówka która się przesuwa informuje o stanie "nabicia" komory prasowania.

Pokrętło na 4 zdjęciu służy do ustawiania ciśnienie prasowania a do miękkiego rdzenie służy wskazówka wyżej opisana jeżeli cchesz miekki rdzeń do 60 cm to musisz ją ustawić na 60 cm.

By zluzować pasy musisz otworzyć tylną klapę maksymalnie do tył, następnie ustawić dzwignię blokadę po prawej stronie (stojąc z przodu) w położenie zamknięte (do tył odchylić a oprócz tego powinien być tam piktogram. Następnie rozdzielaczem w ciągniku podnieść tylną klapę co spowoduje zwolnienie pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

O i już coś wiem, to u mnie nie było nastawione na miękki rdzeń bo ta "czerwona wskazówka" po prawej była prawie na zero a ta z lewej była na 140.

Z tymi pasami pokombinuje jak zakupię spinkę i siatke. Dzięki za podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Kolega zaznaczył na fotce sterownik do ustawienia ciśnienia zgniotu beli (ten oznaczony skalą od 0 do 5)

img_20130317_124550b_min.jpg

 

Problem, w tym, że u mnie w Variancie 180 nie ma tego sterownika (przynajmniej w zaznaczonym w fotce miejscu). Gdzie w takim razie mam ustawić ciśnienie zgniotu?

 

Kolejna kwestia, to na pilocie (czy sterowniku - jak zwał, tak zwał) jest dodatkowy (piąty) przełącznik. Jest koloru niebieskiego i przełącza się go (prawo-lewo) - do czego on służy?

 

 

Ww. kwestie nie zostały poruszone w instrukcji, więc liczę na Waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

u mnie znajduje się z lewej strony prasy nad stopką. Jest ponumerowany 0 do 5. Zaznaczyłem czarnym kółkiem .post-62487-0-10211600-1404417952.jpg Tego przełącznika nie wiem bo nie mam takiego.

Edytowano przez Piotr190497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Zgadza się u mnie też trak jest. Wczoraj miałem trochę siana do zwinięcia i rzuciła mi się w oczy resztka niezdartej naklejki z podziałką.

 

Nie wiem co z tym przełącznikiem niebieskim na pilocie - co to za ustrojstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Panowie mam do was pytanie odnośnie zdjęcia nr II z pierwszego posta :

Otóż wczoraj pierwszy raz zapchała mi się prasa i zerwało zabezpieczenie, chciałem założyć korbę aby cofnąć prasę a tu zonk :blink: ta ośka co zakłada się korbę jest przy samym płaskowniku- blasze po lewej stronie pod zbiornikiem oleju (a nawet trze o niego) i nie da się założyć korby. Co może być przyczyną przesunięcia się całej oski i to aż o tyle????? Na tej ośce zauważyłem że chodzą łańcuchy.

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

CHodzą łańcuchy i jeden z nich jest już za długi i trzeba go skrócic, tą ośke można cofnąć rękami :) tam jest szpanowanie na sprężynie myśle że dwa ogniwka wystarczą

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam niedawno zakupilem prase variant 180 na sznurek i mam pytanie na czym polega automatyczne owijanie sznurkiem i do czego sluza to pokretlo ktorym wlacza sie sterownik (mozna przekrecic go 2krotnie) , czaerwony guzik z kontrolka oraz czarny guzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Automat masz do owijania śiatką a manual do sznurka, to czarne pokrętło przekręcasz 2 krotnie a czarny guzik wciskasz tylko wtedy gdy chcesz wcześniej owinać np jak juz nie masz co prasować :) Miłego użytkowania!


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanie czy jak zostanie wypelniona komora i zapali sie ta pomaranczowa lampa to czy sam musze cos wdusic czy sama powianna zaczac owijanie? wiazac zaczyna po wcisnieciu czarnego guzika, a co moze byc przyczyna ze nie chce sie zalaczyc rozprowadzanie sznurka? zakby elektromagnes nie mial sily zaskoczyc dopiero jak sie prznie reka to ciegno to rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Nic nie musisz robić wszystko samo sie uruchamia, u mnie ze sznurkiem też był taki problem ale po poruszaniu kablami przy sterowniku na prasie zaczeło działać


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego @wojtus przełącznik w prasie musisz mieć ustawiony na automatik a nie na manual i po napełnieniu komory zaczyna piszczeć i automatycznie włącza się owijanie a po chwili przesuw. Jeśli masz na manualu to tylko poda ci sznurek i nie będzie przesuwał na bok. manual jest do siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzic na sucho czy dziala ten automat? czy wystarczy tylko wdusic tren czujnik od pelnej komory czy jeszcze jakis oprocz niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie mam taki problem z moim variantem a wiec na niektórej siatce potrafi owinąć siatkę na tym walcu co wciąga siatkę te dwa gumowe walce wczoraj jedna siatkę to zostawiłem na polu bo mię ner woził z tym owijaniem zamiast balot siatka owijać to kuźwa się owijała w oku tych walców gumowych założyłem druga i wysiadłem z ciągnika dopiero jak siatka się skończyła co może być przyczyna czy siaka czy varant cos hzani co prawda parę tysięcy bel już zrobiłem i takie cos działo się pierwszy raz

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Skoro na jednej siatce tak się dzieje to pewnie z nią jest coś nie tak - jaką używasz siatkę bo mam prasę pierwszy sezon i na razie na sznurku jadę ale planuję spróbować na siatce. Na ile starcza ci siatka??? (Oczywiście jakiej średnicy bele i ile razy owinięte???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterr9    1

kolego @jan2130 jak wyjeżdzasz prasować posyp ten wałek talkiem,działa cuda.co do siatki to troche ich przeżuciłem i ci powiem ze najlepsza to claas roletex ale dojść droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Oryginalna siatka Claas czy John Deere produkowana jest w fabryce w Grecji i jest dużo zamienników, które można kupić na polskim rynku z tej właśnie fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj