Zaloguj się, aby obserwować  
maniekmaniek

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren

Polecane posty

Witam interesuje mnie model kombajnu JD 1470 lecz nie ma on kopiowania terenu ja chciałbym sie spytac co to jest i czy warto poszukac innego z ta funkcja samo poziomowania heder ma on 4,8 czy bez tej funki jest naprawde ciezko kosic ? Prosze o szybka odpowiedz przepraszam jesli temat był .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak sama nazwa mówi to komp steruje za ciebie hederem dostosowuje się do terenu jak masz dużo górek, dołków to chyba warto brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

czy ja wiem czy warto....wszystko jest git poki dziala elektronika i poki jest rowne pole. a co jesli elektronika padnie a pogoda nie poczeka...


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No a za taki bajer na pewno trzeba słono dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

I nie łatwo znaleźć model z takim hederem.

Edytowano przez gospodarz97



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja mam NH TC5080 z takim bajrem :-) a czy JD 1470 można kupić tego nie wiem. A dlaczego akurat chcesz ten model JD skoro jest wycofany ze sprzedaży na Europę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

czy ja wiem czy warto....wszystko jest git poki dziala elektronika i poki jest rowne pole. a co jesli elektronika padnie a pogoda nie poczeka...

Awaria akurat tych czujników nie unieruchamia maszyny bo można kosić na innym systemie prowadzenia chederu wzg. ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Powiem tak: jeśli będziesz miał heder z samopoziomowaniem (seria 600R) to na pewno będziesz używał :)

Im szerszy heder tym funkcja poprzecznej regulacji bardziej przydatna jeśli np. kosisz wyłożone zboża. Pola nigdy nie są równiutkie jak stół, koło trafia w bruzdę i przy sztywnym układzie masz problem. Niski jęczmień, groch, jak się możesz dopasować do terenu to nie zostawiasz na polu. A automatyka wysokości pracy to po prostu wygoda.

Ja często wykorzystuję regulację poprzeczną na wąskich paskach zboża przy kończeniu pola, nie łykam dzięki temu ściętego pokosu, w rzepaku jak się ma jedną kosę pozwala to też puścić drugą stronę hedera ponad miedzą co znacznie ułatwia pierwszy przejazd.

Nie wiem czy 1470 ma te wszystkie układy co seria 9000 (regulacja pozycyjna, naciskowa, programowane pozycje/tryby pracy) ale jak mi się kiedyś wyłamał jeden z tych pałąków pomiarowych to tak jakby przesiąść się z wypasionego merca do malucha :) Niby jedzie ale komfort nie ten...

Elektroniki nie ma co się bać, układ można zawsze wyłączyć a od elektrozaworów hydraulicznych w kombajnach tej klasy raczej nie ma ucieczki. Na pewno słabym punktem układu w hederze są pałąki, które z czasem się wycierają, zmieniają charakterystykę sprężystości i w końcu łamią, jeszcze gorsze są przymocowane do nich specjalne potencjometry, z czasem się zużywają (coś jak trzeszcząca regulacja głośności w starych radiach) i układ może nie pracować dobrze a już na pewno nie przejdzie procesu kalibracji, jest na to bardzo czuły. Na moje oko taki potencjometr to ok. 3 sezony użytkowania.

Wybór należy do Ciebie. Jeśli 4,1m w tysiącach bizonów daje radę przy sztywnym układzie to pewnie przy 4,8 też się jakoś da ale komfort i jakość pracy w niesprzyjających warunkach to całkiem inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki kristofus ja mam problem bo został ostatni 1470 i nie ma on samopoziomowania a juz tych serii nie produkują a W jest droższa o 100 tys a czy samopoziomowanie da sie dokupic w sensie czy serwis domontuje czy tylko to jest montowane w produkcji seryjnej bo wydaje mi sie ze nie bo to juz inny gardziel itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

W hederze seri 600 masz poziomowanie, pisali wcześniej. Do serii 300 nieda sie zamontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiem Tomek 90 ale heder to nie wszystko 616 R a 316 to tylko hedery .616R ma poziomowanie ja wiem ale nie zrozumiałes mnie czy jezeli kupie zwykły 316 a okaze sie ze h*jowo sie kosi i bede chciał zmienic na 616R czy sie da bo chyba to zalezy od podajnika pochyłego bo jest inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Przenośnik z hydraulicznie "gibaną" ramką to jedno, do tego hydraulika i elektrozawory tym sterujące, funkcja regulacji naciskowej wymaga akumulatora hydraulicznego, a do tego potrzebna jest jeszcze cała logika sterowania, odpowiednie połączenia w szybkosprzęgu, guziki do sterowania itd, itd... Krótko mówiąc kombajn musi mieć moim zdaniem konkretną opcję wyposażeniową wychodząc z fabryki (coś jak hillmaster czy autotrac) inaczej heder 600R możesz sobie co najwyżej powiesić na przenośniku choć i tego nie jestem pewien :) Nie sądzę aby dołożenie tego całego wyposażenia + heder to była korzystniejsza opcja niż dołożenie do "W" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

1470 z hederem 316 ma tylko poziomowanie wzdluzne a czujnik wysokosci jest na gardzieli bo ten heder nie ma palakow,jak nie masz gorek to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez calverdu
      Posiadam Claas Ares 657 z 2007 roku, od nowości u mnie (2600mtg) . Natomiast w ostatnich dniach dzieje się coś dziwnego, w trakcie oprysku rozłącza mi wałek i całkowicie jazdę, deska zaczyna swiecić, pikać. Zgaszenie na minute załatwia sprawę i moge jechać dalej. Druga kwestia jest taka, że jadę w transporcie i rozłącza skrzynie na 2-3 sekundy po czym znowu zaczyna "ciągnąć". Występuje to czasami, lecz coś mi się wydaje że coraz czesciej i trzeba coś z tym zrobić, tylko pytanie co ?
    • Przez sylwek23111
      Witam, przez deszczową pogodę oraz brak chętnych do wymłócenia mojej fasoli zmuszony jestem do przrobienia mojego kombajnu do omłotu fasoli- jaśka półtycznego. Parę lat temu próbowałem wymłócić, ale aby zmniejszyć obroty młocarni musiałem zmniejszyć obroty silnika, co powodowało z kolei zapychanie sit.  Macie jakieś patenty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj