Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
maniekmaniek

heder samopoziomujacy ,kopiujacy teren

Polecane posty

Witam interesuje mnie model kombajnu JD 1470 lecz nie ma on kopiowania terenu ja chciałbym sie spytac co to jest i czy warto poszukac innego z ta funkcja samo poziomowania heder ma on 4,8 czy bez tej funki jest naprawde ciezko kosic ? Prosze o szybka odpowiedz przepraszam jesli temat był .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak sama nazwa mówi to komp steruje za ciebie hederem dostosowuje się do terenu jak masz dużo górek, dołków to chyba warto brać.

mariusz27    4

czy ja wiem czy warto....wszystko jest git poki dziala elektronika i poki jest rowne pole. a co jesli elektronika padnie a pogoda nie poczeka...

zetor team
ZIELONA STRZALKA

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No a za taki bajer na pewno trzeba słono dopłacić.

boku27    222

Ja mam NH TC5080 z takim bajrem :-) a czy JD 1470 można kupić tego nie wiem. A dlaczego akurat chcesz ten model JD skoro jest wycofany ze sprzedaży na Europę?

boku27    222

czy ja wiem czy warto....wszystko jest git poki dziala elektronika i poki jest rowne pole. a co jesli elektronika padnie a pogoda nie poczeka...

Awaria akurat tych czujników nie unieruchamia maszyny bo można kosić na innym systemie prowadzenia chederu wzg. ziemi

kristofus    7

Powiem tak: jeśli będziesz miał heder z samopoziomowaniem (seria 600R) to na pewno będziesz używał :)

Im szerszy heder tym funkcja poprzecznej regulacji bardziej przydatna jeśli np. kosisz wyłożone zboża. Pola nigdy nie są równiutkie jak stół, koło trafia w bruzdę i przy sztywnym układzie masz problem. Niski jęczmień, groch, jak się możesz dopasować do terenu to nie zostawiasz na polu. A automatyka wysokości pracy to po prostu wygoda.

Ja często wykorzystuję regulację poprzeczną na wąskich paskach zboża przy kończeniu pola, nie łykam dzięki temu ściętego pokosu, w rzepaku jak się ma jedną kosę pozwala to też puścić drugą stronę hedera ponad miedzą co znacznie ułatwia pierwszy przejazd.

Nie wiem czy 1470 ma te wszystkie układy co seria 9000 (regulacja pozycyjna, naciskowa, programowane pozycje/tryby pracy) ale jak mi się kiedyś wyłamał jeden z tych pałąków pomiarowych to tak jakby przesiąść się z wypasionego merca do malucha :) Niby jedzie ale komfort nie ten...

Elektroniki nie ma co się bać, układ można zawsze wyłączyć a od elektrozaworów hydraulicznych w kombajnach tej klasy raczej nie ma ucieczki. Na pewno słabym punktem układu w hederze są pałąki, które z czasem się wycierają, zmieniają charakterystykę sprężystości i w końcu łamią, jeszcze gorsze są przymocowane do nich specjalne potencjometry, z czasem się zużywają (coś jak trzeszcząca regulacja głośności w starych radiach) i układ może nie pracować dobrze a już na pewno nie przejdzie procesu kalibracji, jest na to bardzo czuły. Na moje oko taki potencjometr to ok. 3 sezony użytkowania.

Wybór należy do Ciebie. Jeśli 4,1m w tysiącach bizonów daje radę przy sztywnym układzie to pewnie przy 4,8 też się jakoś da ale komfort i jakość pracy w niesprzyjających warunkach to całkiem inna bajka.

wielkie dzieki kristofus ja mam problem bo został ostatni 1470 i nie ma on samopoziomowania a juz tych serii nie produkują a W jest droższa o 100 tys a czy samopoziomowanie da sie dokupic w sensie czy serwis domontuje czy tylko to jest montowane w produkcji seryjnej bo wydaje mi sie ze nie bo to juz inny gardziel itp

Tomek90    287

W hederze seri 600 masz poziomowanie, pisali wcześniej. Do serii 300 nieda sie zamontować.

ja wiem Tomek 90 ale heder to nie wszystko 616 R a 316 to tylko hedery .616R ma poziomowanie ja wiem ale nie zrozumiałes mnie czy jezeli kupie zwykły 316 a okaze sie ze h*jowo sie kosi i bede chciał zmienic na 616R czy sie da bo chyba to zalezy od podajnika pochyłego bo jest inny

kristofus    7

Przenośnik z hydraulicznie "gibaną" ramką to jedno, do tego hydraulika i elektrozawory tym sterujące, funkcja regulacji naciskowej wymaga akumulatora hydraulicznego, a do tego potrzebna jest jeszcze cała logika sterowania, odpowiednie połączenia w szybkosprzęgu, guziki do sterowania itd, itd... Krótko mówiąc kombajn musi mieć moim zdaniem konkretną opcję wyposażeniową wychodząc z fabryki (coś jak hillmaster czy autotrac) inaczej heder 600R możesz sobie co najwyżej powiesić na przenośniku choć i tego nie jestem pewien :) Nie sądzę aby dołożenie tego całego wyposażenia + heder to była korzystniejsza opcja niż dołożenie do "W" ;)

Heniekii    1

1470 z hederem 316 ma tylko poziomowanie wzdluzne a czujnik wysokosci jest na gardzieli bo ten heder nie ma palakow,jak nie masz gorek to wystarczy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Rafi1
      Witam ostatnio zalupilem claasa dominatora na vx z 1999 roku kabina lexionowska i mam problem bo nie moge wyłaczyc hedru bez wylaczenia mlocarni  najpierw wlaczam mlocarnie i moge wlaczyc i wylaczyc przyciskiem n jesli zalacze rowniez heder to potem samego hedra nie moge wylaczyc i teraz pytanie do was czy tak w tych mogdelach jest czy cos jest nie tak prosze o odpowiedzi i rady urzytkownikow takiej maszyny 
    • Przez michalzetor93
      Witam, mam pytanie czy nie macie problemu ze stawiaczem bel w prasoowijarce Claas Rollant 355 Uniwrap tzn czy zawsze stawia bele i czy nie rozrywa folii ? Może macie przeprowadzane jakieś modyfikacje aby lepiej spełniał swoje zadanie ? Stawiacz wykonany dokładnie na wzór oryginału przez firmę z Zambrowa.
    • Przez arsz63
      Witam mam pytanie odnośnie kombajnu Claas dominator 85 mam taki problem wczoraj jak wjechałem pierwszy raz w rzepak to obroty młocarni nie chciały zejść do 600 obr tylko zatrzymywały się na 700 obr i więcej już nie chciały iść co może być nie tak ? Drugie moje pytanie jest takie że nie wciąga rzepaku od razu mimo tego że mam założony stół co może być tego przyczyną dodam że rzepak kosze pierwszy raz ?
    • Przez LUKAS616
      Mam claasa dominatora 88s. Ostatnio popsuł mi się rozdzielacz. Rozebrałem go i okazało się, że był pęknięty talerzyk sprężyny. Włożyłem go i problem polega na tym, że jak przesunę dźwignię sterowania do przodu ( np. opuszczanie hederu) to drążek sam wraca na położenie neutralne (działa sprężyna), a jak przesunę dźwignię w drugą stronę (podnoszenie) to dźwignia pozostaje w tym położeniu i nie wraca do neutralnego położenia. Czy ktoś miał podobny problem i podzieliłby się co jest nie tak.
    • Przez abs100
      Przyszedł czas, że upatrzyłem sobie dwie kosiarki. Mianowicie mam na oku Pottinger Nova Car 290 na centralnym zawieszeniu oraz Claas Disco 3100 też na centralce. I tu moje pytanie która z nich jest wytrzymalsza? Macie jakieś opinie na ich temat?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.