Zaloguj się, aby obserwować  
asdafi

MF 698 wyjścia hydrauliczne

Polecane posty

asdafi    0

Witam serdecznie!

Posiadam mf'a 698 z ładowaczem czołowym i zakupiłem teraz prasę Claas Rollant 46 rc. Do ładowacza wymagane są dwa wejścia hydrauliczne a do prasy aż trzy z czego jedno do podnoszenia podbieraka. Z tyłu mam 4 wyjścia i jedno u góry lecz nie działa. I mam pytanie do użytkowników tego ciągnika, od czego jest dźwignia która znajduje się przy dźwigni od podnośnika. Wydaje mi się, że jest od tego piątego wyjścia hydraulicznego lecz gdy poruszam ta dźwignia nic się nie dzieje i nawet nie czuć żadnego oporu gdy nią poruszam.

Edytowano przez asdafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdafi    0

aha dzięki.a nie da radę dorobić wyjście czy pozostaje wypinanie przewodu od tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Przypadkiem nie chodzi Ci o wyjście do hydraulicznych hamulców. Normalnie to tura podpina się pod osobny rozdzielacz i wtedy masz 4 wolne gniazda. Jakiego masz tura - jedno czy dwu lub więcej sekcyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdafi    0

tura mam faucheux f3 trzysekcyjny na elektrozaworach. i od niego wychodza 2 przewody które właśnie wpinam z tyłu. i zostaja mi tylko 2 wolne gniazda.

 

edit

od hamulców są inne wyjscia a to jest hydrauluczne i raczej jest dorabiane

Edytowano przez asdafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz65896    25

Zawsze możesz przed gniazdem założyć trójnik zawór i na to dodatkowe gniazdo i tak samo przy drugim wyjściu i podłączyć pod te gnida tura i wtedy jak będziesz podłączał prasę zamykasz tura na zaworach i prasujesz z sztywnym turem. :)

Edytowano przez tomasz65896

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdafi    0

no to nie rozwiązuje problemu:/ najwyżej będę odpinał od tura węża.trzymają go elektrozawory więc nie opada...

do sianokosów jeszcze czas i spróbuje cos wykąbinowac bo nie widzi mi się takie ciągłe przepinanie węży.

 

To piąte gniazdo to najprawdopodobniej wolny wpływ.

no z tym masz rację

Edytowano przez asdafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Czyli do tura potrzebujesz zasilanie i powrót ( przynajmniej tak mi się wydaje). Może wystarczy jeden z przewodów od tura podłączyć w to dodatkowe gniazdo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdafi    0

Też się nad tym zastanawiałem lecz odpada takie rozwiązanie. Siłowniki pracują w dwie strony np przy krokodylu przy podnoszeniu jak i przy dociskaniu. Ma ktoś pomysł jak z tym sobie poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Zawsze możesz przed gniazdem założyć trójnik zawór i na to dodatkowe gniazdo i tak samo przy drugim wyjściu i podłączyć pod te gnida tura i wtedy jak będziesz podłączał prasę zamykasz tura na zaworach i prasujesz z sztywnym turem. :)

Tu dobrze Ci podpowiedział,kupujesz zawór ręcznie sterowany taki co ma jedno wejście a dwa wyjścia i wajchę do kierowania gdzie chcesz póścić ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdafi    0

a daloby rade kupic taki trojnik z jednym wejsciem,jednym wyjsciem normalnym-euro i jednym wyjsciem na elektrozawor ktory bym sobie podpial pod joystic bo akurat mam jeden wolny przycisk. oplaca sie takie cos? czy lepiej dac sobie spokoj z tym i wstawic zawor mechaniczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel131
      można kupić jakąś przejściówke aby wyjście hydrauliczne z mf-a 3080 pasowało do polskich przyczep?
    • Przez lasku124
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie szybkozłącza pod kiper. Mianowicie.. jakie najlepiej wybrać, bo jest ich sporo różnych.
      Myślę o złączu push-pull np, https://sklep.mizar.com.pl/szybkozlacze-euro-gniazdo-m18x1-5-gz-push-pull-p-16035.html ale nie wiem, czy da radę podpiąć pod nie zwykłe stare złącza z autosanek ?
      Liczę na szybką podpowiedź jakie kupić, by było uniwersalne i trochę posłużyło.

      PS, na jaki rozmiar gwintu wchodzi złącze w 360 ?
    • Przez drozd82
      witam ,posiadan df 2008r,wersja profiline,mam problem z hydraulika,na 4 pary wyjsc działą tylko jedno,co moze byc przyczyna moze ktos miał juz taki przypadek?
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania posiadam prawie nowe siłowniki do ładowacza czołowego T25 / C330 / C360 / MF 255.
       
      Używane niecałe 7msc. 100% sprawne.
       
      Specyfikacja techniczna:
      Długość siłownika złożonego 870 mm
      Całkowita długość siłownika po rozłożeniu 1500 mm
      Średnica tłoczyska 40 mm
      Średnica zewnętrzna siłownika 60 mm, mm
      Łożysko fi 25 mm ( otwór na sworzeń), mm
      Skok tłoka 630 mm
      Wyjście na króciec M18 x 1,5 M16 x 1,5( zewnętrzny gwint) mm
       
      Cena 150zł/szt
      Koszt wysyłki 35zł/komplet
       
      Zapraszam do zakupu

    • Przez groszek
      Czy ktoś z was orientuje się czy można w jakiś sposób ustawić hamulce hydrauliczne w ciągniku ponieważ ciągnik hamuje wcześniej niż przyczepa a powinno być odwrotnie. Dodam ze ciągnik to mc cormick mtx 175 z instalacja hamulców hydraulicznych 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj