Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mataxenon    19

Witam. w związku z tym że nie mogłem nic znaleźć na forum, muszę założyć nowy temat. wiec tak przy moim ursusie nie ma w ogóle siłownika wspomagającego podnośnik, i chce go podłączyć ale nie moge się domyślić gdzie podłączyć zasilanie, proszę więc o pomoc, mogą być zdjęcia. czekam na odp.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

było, słabo szukasz.

A wiem że było bo sam szukałem i jak się ociepli to też maleńkie modernizacje będę robił w swoim Z10145 i takowy siłownik będzie dołożony.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

siłownik wspomagający to kwestia założenia ramienia czopem na siłownik ale to mały problem musicie mieć pompkę wspomagającą w skrzyni pośredniej bo to ona go zasila noj skływ zrobić na ten tylny korek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

Przeczytałem ten temat i tam sprecyzowane nie jest gdzie podłączyć zasilanie siłownika. nie wiem czy to będzie od rozdzielacza czy jest jakieś wyjście z podnośnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

na tym zdjeciu widać gdzie trzeba podłączyć siłownik wspomagający można kupić taki metalowy przewód i będzie dodatkowe wyjście lub bezpośrednio gumowym wężem z oczkiem do siłownika. co do powrotu od siłownika nie potrzeba podłączać bo i tak nie będzie działać a jak zacznie olej przepuszczać to i tak siłownik do regeneracji trzeba oddać i przynajmniej widać kiedy zaczyna przepuszczać (zdjęcie nie jest moje i z góry przepraszam za przywłaszczenie ale dodałem go tylko aby pomóc w tym temacie :) )

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a272c39c1a7abbb.html

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W swoim ciągniku mam zdemontowany siłownik pomocniczy a podłączony był pod kostkę oznaczoną czerwoną strzałką, przecieki były podłączone pod wyjście oznaczone zółtą strzałką.

85878493807314806126.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

tam gdzie ta czerwona strzałka ??? u mnie tam w ogóle olej nie leci bo sprawdzałem ... albo mam rozdzielacz na nic i przez to olej nie idzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, tam gdzie ta czerwona strzałka. U mnie tym szybkozłączu i kostce panuje takie samo ciśnienie jakie jest w cylindrze podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

no to musze jeszcze dokładnie sprawdzić ale u mnie tam cisnienia nie było w tym złączu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak podłącz {fotka z netu}

post-30296-0-49280600-1364508463_thumb.png

 

Ciśnienia jak opuszczony podnośnik nie będzie, jak podniesiesz sam podnośnik i naciśniesz kulkę, to powinien lecieć lekko olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

dobra to spróbuje tak zrobić, zobaczymy jaki będzie efekt. A może mi ktoś wytłumaczyć jak działa to złącze gdzie ma być podłączony ten siłownik, jak bym na przykład chciał tam podłączyć przyczepę i kiprować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do wywrotek używasz prawych gniazd,Czyżbyś nigdy nie pracował tym ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

kolego tym ciągnikiem pracuje już ponad 7 lat :). a siłowniki chce zamontować bo planuje kupić pług obracalny. tylko ktoś mi kiedyś mówił że pod to gniazdo mogę podłączyć przyczepę i że najpierw podniesie podnośnik a później przyczepę, nie wiem czy to prawda a nigdy tego nie sprawdzałem i dlatego pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To Ty zamierzasz podłączyć wywrotkę pod wyjście hydrauliki podnośnika ciągnika?

Tak działać nie będzie i nie może, jak podnośnik osiągnie zadaną wysokość to zostaje odcięty dopływ oleju przez rozdzielacz, zatem jakim cudem ma dalej pompować.

Do wywrotki są inne gniazda, nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

ja nie wiem, nigdy mnie nie interesowało to wyjście ale ze muszę założyć siłowniki to się tym zainteresowałem. wiec to co słyszałem okazuje sie totalną bzdurą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rjurczyk    7

z przyczepą to nie wypali bo rzeczywiście jak podniesie ramiona to odetnie dopływ, ale np z agregatem z hydropakiem to najpierw podniesie siewnik bo potrzebne jest mniejsze ciśnienie a potem cały zestaw.

A siłowniki właśnie tam też są podpięte, może najpierw sobie sprawdz, odkręć i ustaw dzwignie na podnoszenie i zakręć silnikiem wtedy powinien polecieć olej. Jak będzie grać to zakładaj. Górne ramiona z uchwytem na siłownik z tego co pamiętam najtańsze były w Grene, siłowniki chyba z resztą też. Dolny bolec musisz dospawać jak nie masz...

 

zenekbizon - nie masz racji, pompka wspomagająca nie jest potrzebna, ona daje ciśnienie również do głównego cylindra, tak samo jak pompa główna również do pomocniczych, po prostu układ jest połączony równolegle.

Edytowano przez rjurczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

no i właśnie tak słyszałem jak kolega "rjurczyk" napisał. tylko myślałem że jak hydropak podniesie to i przyczepę będzie kiprował :) . ja mam wszystko przystosowane na jeden siłownik tylko jak kupiłem ciągnik to siłownika nie było. narazie założę jeden i zobaczę jak będzie to pracowało, bo żeby założyć drugi to musze kupić prawe ramię i tak jak kolega mówi dospawać na dole uchwyt ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

ja właśnie tam zamawiałem bo szukałem na internecie i jeździłem po okolicznych sklepach to nawet i o 150 zł różnicy na siłowniku było i 120 zł na ramieniu, także każdy "żyd" chce dodatkowo zarobić kilkadziesiąt złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tylko że ten siłownik ma średnicę tłoczyska 28 a nie 32mm.

Też sporo szukałem i ten wychodził najtańszy ale 4 mm cieńsze tłoczysko więc już wiecie czemu jest tańszy.

Ze średnicą tłoczyska 32mm to cenowo agroma sznajder i grene mają najtaniej i w tej samej cenie.

 

Jak coś kupujecie to dobrze dopytać się kto jest producentem, i jakie są parametry danego elementu a nie tylko cena i oszczędności ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Przemix
      W moim MF 255 prawdopodobnie czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej (przestał podnosić, a wcześniej, na rozgrzanym oleju, robił to dość wolno). Byłem na dwóch różnych składnicach maszyn i spotkałem się z dwiema opiniami. Pierwszy sprzedawca polecił mi samodzielną regenerację pompy zestawem naprawczym, drugi natomiast stwierdził, że lepiej wymienić całą pompę (na stanie miał bodajże jakąś turecką za 900 zł).
      Chciałbym zapytać co w tej sytuacji wybrać? Może ktoś z forumowiczów remontował podnośnik w MF i mógłby coś polecić?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj