90daniel

Gdzie najlepiej kontraktować. Firmy kontraktujące.

Polecane posty

90daniel    15

Witam nie znalazłem takiego tematu na forum więc postanowiłem dodać. Może już za późno na kontraktacje w niektórych firmach ale na przyszłość można było by dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego w twoim regionie tyle zakladow przetworczych a ty tu szukasz?pojezdzij po nich i moze gdzies wkrecisz.zalezy tez co uprawiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Temat założony chyba dla statystyk?Jeśli chcesz coś produkować pod zakłady trzeba się trochę po nich przejechać , popytać co kontraktują i na jakich warunkach , a co najważniejsze ustalić jak z wypłacalnością i traktowaniem dostawców.7 kilometrów od siebie mam przetwórnie pana O ,u niego normą jest płatność po 365 dniach ale są i tacy którzy i po 3 lata nie widzieli kasy za towar.Dużo rozwagi i wyszukanie pewnej firmy to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Zakład w Dobrzyniu i we Włocławku i Koszalinie ,ale są rolnicy którzy się z tym godzą i wliczają takie terminy w swój biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

I taki kupiec najlepszy kasa na rękę i po kłopocie , jeśli firma i na konto to tylko sprawdzona i rzetelna .Od kilku lat robię ogórek do Dawtony kasa po kilku dniach na koncie , kasa średnia ale firma płaci szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

no dawton atez bierze papryke a z jakiego jestes regionu?ja kiedys kupowalem ogorki ale teraz tylko owoce i papryke i ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Między Płockiem,Włocławkiem i Lipnem , na środku tego trójkąta ,ogórka zawsze kontraktuję cena wyższa niż na skupach i dochodzi vat ,jedynie problem z większym towarem bo oni biorą tylko 6-9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

w lipnie tez jest zaklad przetworczy.ja jezdzilem do takiej miejscowosci szpetal wielki po sadzonki pomidora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

1 zł 20 groszy za 6-9 ale w umowie już od 2 lat w wymaganiach surowcowych jest wpisane 5-8,kiszeniak cena tylko 40 gr, biorą go 10 % jedynki ,rozmiar 8-11 i musi być cienki.Zasadniczo to podają tą cenę za kiszeniaka bo jak dostajemy % z jedynki to liczą je po cenie dwójki .Jak jest oporowo ogórka to procenty dochodzą do 20 -30 z konserwy ,ale jak jest mało to na wadze słyszę "jaki piękny dziś towar pan przywiózł ".Niestety ostatnie lata to opór ogóra i potrafią nawet cenę z umowy obniżyć na kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

to tez robia jak chca.ale dobrze ze sa wyplacalni.a co jeszcze uprawiasz oprocz ogorka.jaki masz areal ogorka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Marchew,ćwikła, cebula,kapusta i ogórki,wszystkiego max 5 ha ,co roku w rożnych ilościach .Ogórki do 1 ha ,ale są coraz większe problemy z ludźmi do zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

no wlasnie zbior najgorszy.ja mam problem z ludzmi do polowkowania papryki ciezko znalesc chetnych,wola narezkac niz obierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

no ja tych trochę firm znam ale wiesz zawsze można coś nowego się dowiedzieć, 17 km ode mnie jest bonduelle ale tam bywa tak że jak się nie jest dużym to problem jest z dostaniem się no i czasami trzeba z kopertami (kilkoma) iść. Przetwórnia w Kwidzyniu też płaci po 360 dniach. Wierzchołki niby 60 dni ale tam to trzeba mieć cierpliwość do nich. zakontraktujesz 2 hektary marchewki wezmą Ci 2 przyczepy w odstępie miesiąca od pierwszy kurs od drugiego. A nasiona od nich to już całkiem porażka jak komuś się trafi 2 sort to jest cud a tak to wszystko w trzecim idzie. tak że też nie jest kolorowo. Znam przypadek duży dostawca około 1000 ton marchewki pod lublin pchał po pewnym kursie na samochodzie dali mu 28% zanieczyszczenia na samochodzie to facet w auto i do nich prawie 400km to podarli przy nim umowę i do widzenia. Więc warto czasem się dopytać gdzie kontraktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego daniel a co uprawiasz.moze w region czestochowy zacznij wozic.kwidzyn dobrze placi my do nich ciagniemy i do nowego tomysla tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Kolego gdybym miał możliwość zakupienia ziemi w rozsądnej cenie to tez może bym miał więcej. Ale u nas to co się teraz dzieje to jest tragedia. Rekord padł w listopadzie 85tyś za hektar. Powiedz kiedy to się wróci? Jeden przez drugiego się przebijają. W wrześniu lub październiku ma być przetarg na sąsiedzki dawny pgr w wiosce obok to już krzyczą że jeśli nie masz 100 tyś to hektara nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz88    1

85 tys. zł/ha ??? ---> Nikt, kto żyje wyłącznie z rolnictwa, nie jest w stanie kupić większej ilości gruntów rolnych w tej cenie. Wszystko przez nieudolne rządy sprzedające Nasz Kraj za bezcen obcemu kapitałowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

No są u mnie w okolicy tacy co kupują po tyle i uwierz że dochód to tylko z gosp. Ostatnim taki przykładem z tego rekordu to 10 ha jednorazowo a po cenie 74 tyś facet kupił 24 ha od razu. Ogólnie było tak iż było prawie 60 ha do podziału pierwsze klasy ziemi i dwóch się zmówiło i ziemia ich. Mają teraz więcej kredytu niż życia ale to inna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

u mnie max 30tys ha ale pgr nie ma.szkoda,jest jeden ale urzytkuje go polan ten od nasion.glod ziemi jest 30tys bym dal bez zastanowienia.mowie o regionie swietokrzyskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
    • Przez sajdi13
      witam mam takie pytanko zamierzam kupic wagę elektroniczną. Waga ma służyć glownie do wrażenia worków ze zbożem i do warzyw.
      Polecacie wagi jakiej konkretnej firmy?
      Za jaką cenę kupie dobrą wagę?
    • Przez luki9939393
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych moim tematem! Chciałbym aby wypowiedziały się osoby, które używają lub mieli styczność z sadzarką kubeczkową Agro-San lub bardzo podobną innego producenta. Podaje link do aukcji z Allegro:
      http://allegro.pl/sadzarka-rozsady-kubeczkowa-multiplaty-kostki-new-i5687384036.html  
      Chciałbym nią sadzić kapustę orac kukurydzę z multipłatów stożkowych. Jeśli miał ktoś styczność to proszę się wypowiedzieć na temat swoich spostrzeżeń.
       
    • Przez gawron323
      Witam, mam 4 ha ziem 6 klasy i chciałbym pójść w warzywnictwo. Dodam że okolice mojej wsi to sami badylarze(sałata, rzodkiewka, pomidory) i nie wiem co by się opłacało na takie ziemie. W planach mam nawieść te ziemie torfem . Myślałem o kapuście i potem ją szadkować.  Proszę o jakieś porady
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj