chata1989

ciąża bliżniacza jest macica a brak odbytu?

Polecane posty

chata1989    0

urodziły się bliżniaki łałóweczka była pierwsza potem byczek minelo ponad 56 godz cieliczka stęka ,,ryczy' i okazało się że odbyt jest zarośnięty dzwoniłem do znajomych profesorów z uniwersytetow i mowili ze gdy prostnica jest wyksztalcona tak jak powinna to zabieg hirurgiczny wszystkiemu zaradzi tylko czy jest jakas gwaerancja bo koszty też nie małe . spotkaliście się z czyms takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

kiedyś u warchlak (maciorka) u nas tak miał z tym że nie jęczała urosła praktycznie tak samo szybko jak rówieśnicy.

zabieg zawsze warto zaryzykować zawsze to jakieś doświadczenie na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

ja miałem podobny przypadek, a mianowicie również urodziły się bliźniaki jałówka i byczek, i właśnie jałówka tak jakby nie miała pochwy, zarośnięte, tylko odbyt, żadnych problemów z nią nie było, teraz sprzedana będzie na mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Też miałem taki przypadek ,po około dwóch dniach od urodzenia cielak leżał wyciągnięty , stęka i beczy . Zadzwoniliśmy po weterynarza i nie bardzo wiedział co zrobić włożył palec przez macicę i coś tam poruszał i wypróżnił się .Po 3 dniach cielak znowu jakby osowiały nie chciał za bardzo wstawać i chodzić , czyli znowu nie mógł się wypróżnić .Następnego dnia go sprzedałem . Przepuszczam że leczenie i sam zabieg nie będzie tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Niestety kolego z ciąży bliźniaczej mieszanej jałóweczka i tak prawie na pewno będzie miała nie wykształcone (lub nieprawidłowo wykształcone) narządy płciowe, czego zapewne skutkiem jest również to zarośnięcie odbytu. Więc nie licz na to że będzie z niej krowa - nadawać będzie się jedynie na opas co musisz wziąść pod uwagę kalkulując koszty interwencji chirurgicznej.

Edytowano przez kalar

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waco78    2

A jak jest w przypadku byczków bliżniaków ?

Mają normalne przyrosty, czy są raczej nieco słabsze niż normalne cielaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Ogólnie problemy pojawiają się tylko w przypadku byczek-jałówka, bo testosteron od byczka w trakcie ciąży oddziałowuje na jałówkę i dlatego najczęściej mają problemy z macicą i płodnością. Jałówka -jałówka oraz byczek-byczek nie powoduje żadnych problemów. A na początku cielaczki mogą być trochę słabsze, bo taka ciąża zazwyczaj jest przez krowę noszona trochę krócej, ale potem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyrosły z nich porządne, dobre sztuki :)


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotaxdi    0

Ogólnie problemy pojawiają się tylko w przypadku byczek-jałówka, bo testosteron od byczka w trakcie ciąży oddziałowuje na jałówkę i dlatego najczęściej mają problemy z macicą i płodnością. Jałówka -jałówka oraz byczek-byczek nie powoduje żadnych problemów. A na początku cielaczki mogą być trochę słabsze, bo taka ciąża zazwyczaj jest przez krowę noszona trochę krócej, ale potem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyrosły z nich porządne, dobre sztuki :)

zgadzam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mati8991
      Witam,
      chciabym sie was zapytac co wyjdzie z krzyzówki samiec kalifornijski biały i samica nowozelandzak biała
       
      a moje 2 pytanie brzmi tak czy burak pastewny daje mlecznosc czy odwrotnie
      mam ich z 50kg i nie wiem czy dawacsamicy jak bedzie kotna
    • Przez gofiaczek
      Przeglądając forum nie znalazłam takiego tematu,a myślę że może niektórym się przydać
      Mianowicie chodzi mi o posiadanie dzieci (i ciążę) przez rolników.
      Tak wiem rolnik człowiek jak człowiek i dzieckiem zajmuje się jak każdy, jednak specyficzny czas pracy utrudnia trochę spędzanie czasu z dzieckiem.
      Czy i w jakim wieku zabieraliście swoje pociechy do obory albo w pole? Jesteście zwolennikami chowania dzieci przed całym światem czy, żeby ubrudziło sobie rączki?
      Ktoś pomagał się zajmować dzieckiem czy posłaliście do żłobka/przedszkola.
       
      Czy Panie pracowałyście w jakikolwiek sposób w gospodarstwie po tym jak dowiedziałyście się o ciąży? (chodzi mi o ciążę przebiegającą prawidłowo) Jeśli tak to co? Co na waszą sytuacje zalecił wam lekarz prowadzący?
      Pytania kieruję zarówno do Pań jak i Panów
    • Przez latka890098
      Czy po limousine zdarzają się bliźniaki ? Nasza krowa jest cielna po limousine 7 miesięcy, ale ma taki ''szeroki'',''gruby'' brzuch nigdy jeszcze takiego nie miała. (Nasza krowa tydzień po terminie takiego nie ma jak ta, więc po prostu nas to ''zaciekawiło'')Czy weterynarz zbada USG czy ciąża może być bliźniacza? 
    • Przez Marta2002K
      Krowa(pierwiastka) miała termin wcielenia na 10.04.
      Do dziś się nie ocielila . Boki ma zapadnięte , wymiona ładne , ma mleko. Co robić? wzywać weterynarza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj