Skocz do zawartości
katopo

Jak wymienić olej w turze

Polecane posty

katopo    5

Witam,

będę zakładał do swojego ursusa 4514 dodatkową pompę na wom w celu zasilania tura. I mam tytanie jak zlać/spuścić olej będący w turze żeby nie pomieszał się z nowym olejem od nowej pompy. Aktualnie w turze jest ten sam co w ciągniku czyli agrol U a nowa pompa z oddzielnym obwodem tylko do tura będzie chodziła na L-HV 46 więc nie chcę ich mieszać. I tu moje pytanie jak się pozbyć starego leju z układu tura.

kris14    259

Trochę roboty bo olej z siłowników usuniesz tylko grawitacyjnie tzn odkręcasz węże (które dodatkowo przedmuch*jesz powietrzem) a siłowniki trzeba będzie wymontować i ręcznie kilka razy rozsunąć żeby tłoczysko wypchnęło resztki oleju.

Innego sposobu nie znam :ph34r:

katopo    5

to jeszcze się upewnię jakbym poodkręcał węże i po spuszczał olej to większość powinna zlecieć? Dodam że siłowniki są dwustronnego działania. Jeśli troszkę oleju by zostało to chyba nic strasznego by się nie stało. Tylko tu mam pytanie czy układ sam się odpowietrzy?

Wiadomość z agroFakt.pl

simson2812    356

dokładnie sporo roboty ale cos kosztem czegoś

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Lynio    0

Trzeba trochę się pobawić,ale mus !Ja też takie coś robiłem w swojej prasie było to potrzebne ze względu na zaprawienie do innego ciągnika!Cel wiadomy,powodzenia!

kris14    259

Wszystko zależy jakie są siłowniki, ja mam w ładowaczu takie co same się odpowietrzają.

katopo    5

a po czym poznać że siłowniki same się odpowietrzają? Nie chcę sobie narobić bałaganu.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na moje to siłowniki powinny się same odpowietrzyć. Kilka ruchów rozdzielaczem i po sprawie tak przynajmniej było u mnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rutek22kret
      Witam wszystkich użytkowników:) Jestem nowy na forum ale liczę na wszą pomoc:) Posiadam MF 3060 o roku czasu i na koniec sezonu zapaliła mi się kontrolka od filtra skrzyni, okazało się że znajduje się w nim dużo opiłków takich mikroskopijnych, po wymianie oleju i filtra spokój był na dwa tygodnie a potem to samo i teraz już nie mogę nadążyć zmieniać filtrów. ogólnie wszystko działa tylko w ostatnim czasie zginęły hamulce nożne (ręczny jest) może wiecie co mu jest . Za dwa tygodnie jestem umówiony z mechanikiem ale czekam na waszą pomoc z góry dzięki Rutek
    • Przez 3060mm
      Proszę o pomoc, jaki można założyć zamiennik.
      Ktoś kiedys pisał, że od DAFa nadaje się ???

Do MF 3060
    • Przez sparta
      Witam. niedawo zmieniałem olej w mf 3095, dzisiaj dźwigając i spuszczając tylny podnośnik dziwnie skacze, wydaje mi się ze pompa hydrauliczna jest zapowietrzona? czy jest to mozliwe, jesli tak to prosze o jakąś radę jak temu zapobiec. pzdr:)
    • Przez Cineek
      Witam, zakupiłem niedawno MF 6180, i dziś podczas pracy, jak silnik już się dobrze rozgrzał, zdawało mi się jakby sprzęgło ciągło, nie szło włączyć czasami biegu, a jak już się właczył to mimo tego że trzymałem noge na sprzęgle ciągnik ruszał pomału. Co może być przyczyną no i jak to naprawić? Chciałbym najpierw może sprzęgło podciągnąć i zobaczyć co z nim, ale jak tam się dostać? Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi, bo praca czeka na niego.
    • Przez rafalpronar82a
      montuje sprężarkę w mf 3090 silnik perkins i nie wiem gdzie podłączyć obieg oleju powrót znalazłem ale skąd wziąści ciśnie myślałem o czujniku oleju wstawić trójnik ale czy nie spadnie mi ciśnie oleju w silniku skąd jest brany oryginalnie obieg oleju do sprężarki ?