Zaloguj się, aby obserwować  
annabiedronka

Czy jest sens robić mtz-a składaka

Polecane posty

Witam wszystkich , ostatnimi czasy ceny "rusłanów" poszły dość mocno w górę i zastanawiam się czy nie taniej będzie złożyć mtz-a z gotowych podzespołów ; silnik ok 12000 zł-16000 zł (turbo) kompletny, skrzynia 6000-8000 kompletna,przedni most 9000 zł bez felg kabina polska 4500 zł hydraulika 3000 zł + jakiś złomek na papier ,opony 4000 zł i inne pierdoły 10000 zł wychodzi tak 55000 zl góra 60000 zł czy warto się w to bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

lepiej poczekaj jeszcze i nazbieraj kasy i kup kompletnego......dla mnie pomysl nierealny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Myślę że nie warto, za 40-50tys znajdziesz kilkuletniego belarusa albo pronara . Ceny które podałaś to czysta teoria tak jak cena budowy domu w stanie surowym wyjdzie 100tys a w stanie do zamieszkania drugie tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Jeżeli masz czas, chęc i znasz się na tym, to śmiało próbuj!

Tylko potem się nie zniechęcaj : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również nierealne. Jeszcze elektryka, felgi, obciążenie, kabina to tylko blacha wiec gdzie zegary, dźwignie..... aj szkoda gadać. Zrób jak koledzy piszą..


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny brałem z najbliższej hurtowni a elektryka to dwa dni roboty, na silnik sprzedawca daje roczna gwarancje a dziesięcioletni mtz potrafi mieć ponad 5000 mtg i z czego się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nigdy składak z nowych części nie wyjdzie taniej niż nowy. Nie ma takiej opcji. Tylko wtedy może wyjść taniej jak włoży się połowę części z odzysku i drugą połowę nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek kiedyś składał Jumza, niestety nie zdążył go skończyć. To był jednak wekowy już ciągnik, a w tym przypadku też chyba byłbym za tym, żeby kupić nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzeski
      Witam
      Otóż mam problem z pewnym panem M. który wykradł mi drzewo z mojego lasu. Kiedyś pytał mnie sie ten pan o granice naszych lasow bo mamy obocznie pokazalem mu dokladnie co i jak drzewa byly pooznaczane no i nikt nie mial nic przeciwko. po jakims czasie dziadek poszedl do lasu a tam pracownicy pana M. wycieli nasze drzewa i mowia ze pan M wymiezyl tak miarka i tak jest granica. oczywiscie pojechalem do pana M. z pretensja ze wyciął mój las a on na to ze taka jest granica i nie ma innej opcji. w niedziele po obiedzie przyjechal do mnie z mapkami i próbował wmowic mi ze granica jest tak a nie inaczej. po dlugiej rozmowie postanowilismy wezwac geodete. a ja w poniedzialek z rana wezwalem policje. Policja (znajomi pana M.) przyjechala w poniedzialek i powiedziala ze nic nie moze zrobic. a to przeciez byla kradziez! W sobote przyjechal geodeta wymiezyl oczywiscie na nasza kozysc w wyszlo ze pan M. wyciaol nam ok. 26sztuk drzew roznych brzozy olsze i sosne. za geodete pan M. zaplacil. przyjechal dzisiaj do nas i za te drzewa co nam wyciol przywiozl nam 1200zl. to jest jakas kpina chyba! a kto to zalesi? oczywiscie sie z tym nie zgodzilem a on ze jak nam ta kwota nie odpowiada to do sądu. ale za bardzo nie chce mi sie ciagac po sądach nie chce. ale tu moje pytanie co z tym gosciem zrobic? co mu moze grozic? jak to zalatwic?
    • Przez kuba063
      Witam. Mam następujący problem. Kupiłem od Leśnictwa C 385. W ciągniku niestety przez tyle lat pozrywano gwinty w otworach gdzie znajduje się 12 śrub które trzymają dekiel podnośnika. W moście trzyma 6 albo 7 śrub a reszta jest pozrywana. Podpowiedzcie mi jak to rozwiązać. Prze gwintować na większe? Założyć szpilki? Słyszałem też o jakiś sprężynach ale się nie znam na tym za bardzo ;/ Pozdro
    • Przez zgrywus
      Witam
      Posiadam troche więcej jak 10 ha.Aktualnie chodze do technikum rolniczego i bez obaw dostane dotacje dla młodego rolnika.Nie posiadam bydła ani trzody.Pytanie do was jak rozbudować gospodarke bym miał więcej ha i sie dalej rozwijał, może kredyt bym wziął, co byście mi poradzili.Z góry wielkie dzięki
    • Przez KILEROW2
      Cześć mam 14 lat na roli żyję od urodzenia,a moja rodzina zajmuje się tym od 3-4 pokoleń. Gospodarstwo mojego taty ma 8 ha. 4 ha to pola,a reszta to łąki.Gospodarstwo jak większość chyba to poniemiecki dom i zabudowania. Kilka krów mlecznych i świń.Maszyny to ciągnik ursus c 360 i dobre 30 letnie maszyny takie jak siewnik,pług itp.Sprzedajemy mleko mój tata ma stałych klientów i się żyje.Co raz częściej mam pytania w szkole kim chcesz zostać itp.Teraz się nad tym zastanawiam.Mama mówi żebym to rzucił i poszedł na architekta,historyka lub coś podobnego.Szczerze mówcie czy opłaca się to ciągnąć dalej.Chyba nie muszę mówić jak wyglądają takie poniemieckie farmy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj