Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszmtz

Powtorki u lochy

Polecane posty

mariuszmtz    70

Jedna z moich loch ma niereguralne ruje , ciagle sie ja inseminuje bez skutku , locha jest mloda dopiero miala 1 miot , prosze pomozcie co jej podac , po odsadzeniu nie miala ruji , ruje wywolalem dopiero zapahem knura , inseminator byl u niej 4 razy juz


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Podaj hormony w zastrzyku ,skontaktuj sie z weterynarzem dobierze jej odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

z reszta nie ma wiekszego problemu , ona troche dostala w kosc przy prosietach ale juz dawno przytyla i doszla do siebie


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

locha może mieć cystę na jajniku z tąd na początku brak rui a teraz nieregularne ruje. Wezwij weterynarza niech jej USG zrobi i zobaczy co z jajnikami i niech ją leczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego zastanów się poważnie nad jej sprzedażą ja miałem podobnie kilka lat temu że locha dość schudła przy prosiakach i nie mniała rui więc po kilu miesiącach ją sprzedałem dodam że była po pierwszym wyproszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jak kto uważa. Moim zdaniem leczenie nie jest opłacalne. To nie jest krowa warta kilka tysięcy złotych, tylko locha którą można sprzedać niewiele taniej niż tucznika. Mój znajomy brakuje już po pierwszym nieudanym kryciu. Policzcie sobie ze każdy miesiąc jej bezproduktywnego żywienia kosztuje około 80-90 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

@lukaczmarek ja tylko tak zaproponowałem, normalnie leczenie cyst u loch przynosi mierny efekt. Jeżeli są to małe cysty to normalnie pasza z podwyższonym białkiem oraz witaminami powinna pomódz. Ale w sumie jak to nie jest jakiś wypasiony DanBreed lub inny PIC to ja bym się w to nie bawił, tylko na szynkową by pojechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Kup najlepiej lochom coś z wyższej półki, z wysokimi dawkami witamin i mikroelementów. Zwracaj także uwagę na jakość pasz, bo zawarte w złej jakości zborzu mikotoksyny są przyczyną cyst.

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

mytoksyny watpie , bo zboze bylo suchutkie zbierane i w zniwa bylo malo deszczu , co innego bylo w 2011 roku


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mentor2
      Czy poprzez głodówkę można wywołać ruję?? jeżeli tak to jak
    • Przez Robertkpa
      Witam,mam pytanie
      czy jeśli zaszczepię stado podstawowe(lochy) glewaxem 6 przeciw biegunce u prosiąt,to czy mogę nastepnego dnia zaszczepic je porcilisem ART przeciwko nosoryjówce,czy może musi być jakis czas odstepu miedzy tymi szczepieniami, z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj