Admiral150

Witam :)) Mam dylemat między agregatem uprawowo siewnym czy agregatem uprawowym

Polecane posty

Admiral150    0

Witam:)

 

Mieszkam na Podkarpaciu i mam ok 10 hektarów pola. Posiadam c-330 a w jesieni kupiłem sobie MF 698 .Poszukuje do MF jakiś agregat bierny bo nie mam to niego żadnego sprzętu tylko pługi obrotowe 4 skibowe.Chciałem się poradzić bo mam taki dylemat czy kupić agregat uprawowo siewny 2,5m z hydropakiem do tego mój poznaniak czy agregat uprawny 3m lub 3,2m. Jeżeli uprawowo siewny to jaki talerzowy czy sprężynowy i z jakimi wałami? Który robi w polu lepiej??? Chciałem się zapytać czy te agregaty uprawowo siewne dobrze robią w polu czy opłaca mi się kupować agregat uprawowo siewny do MF czy nie będzie za mały ?? A może lepiej kupić agregat uprawny 3 m lub 3,2 m i siać c-330 .Może mi ktoś doradzi co mam kupić do MF?

 

Ps. Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam

Edytowano przez Admiral150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

dla mnie to sa jakieś jaja zeby do 10 ha mieć takie delematy jak ja miał bym 10 ha to na twoim miejscu dalej bym obrabiał to c330

 

jeszcze brakuje zebyś sobie nowy kombajn kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

bocecek087@ Ty chyba dawno ciapkiem nie orałeś!!!... Jeśli nie planujesz zwiększyć areał to "lukas1988" dobrze ci radzi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ja to na jego miejscu kupił albo c 360 albo c360 3P i swiat i ludZie dla 10 ha a te pieniądze wydał na zakup nowych działek a nie zainwestowac w sprzed a dopiero potem powiekszac gospodoarstwo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bocecek jakie jaja pytam się ??? ja mam ciut więcej od admirala a sprzęt mam na 100 150 ha kogo stać to ma sprzęt dobry i pracuje w komforcie twoj post nic nie wniósł do tematu a jak będzie go stać to i sobie kupi nowy kombajn żeby tobie zal d*pę ściskał tyle ci powiem. A i powiedz mi jaki ogrom ziemii kupisz za cene tego MF ??? pół hektara może trochę więcej weź ty się człowieku zastanów co piszesz bo się ośmieszasz tylko...

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

lepiej zawsze miec sprzet za duzy niz za maly , ja bym kupil do tego mf uprawo siewny , poznaniak ma 2, 70 metra szerokosc , nie masz duzo ha to i mniejszym agregatem szybko uprawisz , raz bez siewnik , drugim razem z siewnikiem


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Ja polecam zdecydowanie agregat uprawowo-siewny. Nie ugniatasz gleby ani jej niepotrzebnie nie przesuszasz, oszczędzasz paliwo i czas. Bez zastanawiania się bierz uprawowo- siewny. Ja polecam na zębach sprężystych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admiral150    0

bocecek087

Kupiłem MF żeby mieć komfort jazdy miałem zetora 5011 sprzedałem go. Wkurzał mnie bo nie miał przyczepności.Przy oraniu mnie ściągało wkurzyłem się i go sprzedałem Miałem kupić zetora 5245 ale tak wyszło że kupiłem MF bo się nadarzyła dobra oferta. zetora zamieniłem za MF i nic dopłacać nie musiałem "łeb za łeb" to chyba dobry interes :D

 

 

mariusz0209

Dlaczego polecasz na zębach sprężystych a nie talerzowy ?? i z jakim wałem polecasz ten agregat na zębach sprężystych. ??

 

mariuszmtz

Poznaniak owszem ma 2,7m ale od koła do koła a od leja do leja ma 2,5 m te z 78 r więc potrzeba do niego agregatu 2,5 m

Edytowano przez Admiral150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor85    2

Ja polecam ci agregat uprawowo-siewny z wałem packera ponieważ szybciej wykonasz zasiewy i zaoszczędzisz paliwo. Jeżeli chcesz tylko wykonywać uprawę to na zębach sprężystych a jak chcesz uprawiać jeszcze ścierniska to talerzowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczędzi paliwo to fakt. Uwzględnił ktoś koszt zakupu uprawowo-siewnego względem uprawowego? Kiedy mu się zwróci różnica w cenie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admiral150    0

zetor85

Szybciej wykonam uprawę okey masz rację. A szybkość idzie w parze z jakością w tym agregacie ?? Mi chodzi o to żeby było w polu dobrze zrobione ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

polecam na zębach sprężystych gdyż talerzowy jest bardzo ciężki i twój ciągnik może tracić stabilność przy takim ciężarze na TUZ. a co do wału to zależy jaki masz ziemie i musisz go dobrać wedle potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Proszę o podpowiedzi jaki agregat i z jakim wałem z hydropakiem do siewnika Polonez 3/550 (pusty waży 680kg).??? Posiadam ciągniki JD 6210 PREMIUM, JD 5090R, który z tych dwóch ciągników będzie lepszy do takiego zestawu.? Liczę na waszą pomoc,,, Pozdrawiam. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Lepszy będzie oczywiście cięższy ciągnik. A co do agregatu, to wybrałbym gotowy zestaw uprawowy-siewny, a dokładniej poszukałbym przodka kuhna integry, logiseme, 3m 10 letni można wyrwać za 10 -15 tysięcy z agregatem aktywnym lub biernym. A jakie zalety takiego agregatu? Skrzynia nasienna oraz siewnik bliżej ciągnika, bardziej kompaktowa budowa, lepsza możliwość ustawienia siewnika niż w polonezie; wada: trzeba siać razem z agregatem. Użytkownik Yacenty ma taki zestaw, możesz popatrzeć w jego galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem odświerzyc troche temat ponieważ jak widzicie ostatni wpis byl prawie rok temu a wiec technologia troche sie zmienila caly czas wprowadza sie jakies nowe udogodnienia a czy wasze zdanie jakos sie zmienilo? a wiec jaki agregat wybrac tak do 40ha ziema raczej lekka wiec bierny? uprawowo siewny czy uprawowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

ja mam uprawowo-siewny ale jak teraz bym kupował na taki areał a mam 30 ha to kupiłbym sobie konkretny uprawowy coś w stylu Expom Wicher, Unia Max lub Mandam Flex, Lemken i Farmet troche za drogie na taki areał...Jak dobrze pójdzie to wkrótce to sobie tak wlasnie zmienię. Ale to jest tylko moje zdanie. Inni mogą myśleć inaczej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

kup sobie agro maszu za 9 tys brutto a z wałem to nawet rurowym bo mysle że pakera bendzie za cięszki a ten mf ma 88 km waży 4 tony z hakiem no chyba że masz 4x4 to inna sprawa to akurat 2,5 m będzie akurat a co do zwykłego to 3,40 bo ja 2,80 ciagam urusem 4512 i daje rade spokojnie i ma 66 km sprawdz sobie podnośnik czy podosi ładnie pług i bież pod uwage czy na rozłożonym sprzegu nie bendzie podnosiło traktora żeby na każdym poprzeczniaku nie składać najlepiej do kogos podjechać i sprubować podnieść rozłożony sprzęg z siewiniem i zobaczyć co bendzie się działo bo mf 595 to to samo co 698 to 3 metrowy ze sprzegiem to złozony podnosił ale przód lekko się unosił no wiadomo można jakąś skrzynke zamątować i zalać betonem a co do tych co myslą że 10 h to sobie 30 obrobi to niech sobie robi a jak kolega sobie kupił to ma kofort pracy i nie orze 2 hektarów dziennie i nie narzeka na ręce czy plecy że bolą bo ja osobiście bym nie orał 30 bo to nie traktor na 10 ha do orania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup sobie agro maszu za 9 tys brutto a z wałem to nawet rurowym bo mysle że pakera bendzie za cięszki a ten mf ma 88 km waży 4 tony z hakiem no chyba że masz 4x4 to inna sprawa to akurat 2,5 m będzie akurat a co do zwykłego to 3,40 bo ja 2,80 ciagam urusem 4512 i daje rade spokojnie i ma 66 km sprawdz sobie podnośnik czy podosi ładnie pług i bież pod uwage czy na rozłożonym sprzegu nie bendzie podnosiło traktora żeby na każdym poprzeczniaku nie składać najlepiej do kogos podjechać i sprubować podnieść rozłożony sprzęg z siewiniem i zobaczyć co bendzie się działo bo mf 595 to to samo co 698 to 3 metrowy ze sprzegiem to złozony podnosił ale przód lekko się unosił no wiadomo można jakąś skrzynke zamątować i zalać betonem a co do tych co myslą że 10 h to sobie 30 obrobi to niech sobie robi a jak kolega sobie kupił to ma kofort pracy i nie orze 2 hektarów dziennie i nie narzeka na ręce czy plecy że bolą bo ja osobiście bym nie orał 30 bo to nie traktor na 10 ha do orania

 

w ramach sprostowania mam MF 6160 chyba ze ta odpowiedz nie byla kierowana do mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

witam Patryk to nie była do ciebie a tobie to radzę uprawowo siewny bo to oszczędność w paliwie jest duża jak masz troszkę dalej pola i oszczędność czasu tylko bruzdy musisz robić 2 razy ale pozatym fajnie sie robi i przynajmniej 3 żędy łap weś sobie to lepij rozbije i wał jakiś dobry np: pakera bo jak sucho to ładnie będzie rozbijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1m    2

mariuszmtz

Poznaniak owszem ma 2,7m ale od koła do koła a od leja do leja ma 2,5 m te z 78 r więc potrzeba do niego agregatu 2,5 m

Witam

 

mam poznaniaka, który ma 25 redlic wysiewających - szerokość redlic 2,50, szer. od koła do koła 2,70 - jaki agregat uprawowo siewny 2,5 czy 2,70?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mad
      Panowie, jak duże są różnice miedzy  aresami serii 6x0 a 6x6?
       
       
    • Przez oreo97
      Witam sprzedam lub zamienię opryskiwacz więcej informacji pod tel 533588788 lub na priw

    • Przez Michal5
      Jakom prasę rolującą wybrać do Ursusa C330M żeby sobie dawał w miarę radę z nią i czy jest do niego sens kupować prasę rolującom prasa kostkująca odpada 
    • Przez Nikita_Bennet
      Witam ponownie.
      Dopiero co przyszły świece żarowe i miałem się do tego brać ale najpierw chcieliśmy coś z pszenicy zasiać. Skończyliśmy sianie kawałka (jesteśmy w połowie) ale już zjeżdżając z pola (4km) było słychać tak jakby stukanie między silnikiem a skrzynią biegów. Słychać po obu stronach ciągnika, bardziej metalicznie po prawej tam gdzie jest ten element/obudowa w który wchodzi dźwignia załączania przedniego napędu. Najgorsze że ostatnio musieliśmy kończyć talerzowanie MTZ952 a nie Zetorkiem 10145 bo tam padł mi alternator. Wyszło wtedy że trochę słabo napęd w MTZcie ciągnie ale człowiek pomyślał że pewnie tarczki trza dociągnąć.
      Co może być?
      Ogólnie na jutro plan jest taki aby spuścić olej ze skrzyni i zobaczyć czy nie ma opiłków lub śmieci, spróbować przez otwór z lewej strony, ten od smarowania sprzęgła zobaczyć czy coś nie walnęło przy sprzęgle choć tam niewiele widać, zwalić prawe koło i zdjąć tą przystawkę od napędu, sprawdzić czy tarczki są dokręcone bo to i tak muszę zrobić.
      Jakieś inne sugestie??
    • Przez szczurek05w
      Szukam agregat uprawowo siewny 2,5 z hydropakiem najlepiej ares L w podstawowej wersji ? Lubelskie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj