Skocz do zawartości
margo22

Internetowa księga rejestracji świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gajargo    6

nie wiem co to za rejestr środków ochrony, jeśli chodzi o to http://piwsochaczew.pl/pliki-do-pobrania/doc_download/8-ewidencja-stosowania-rodkow-ochrony-rolin-oraz-stosowania-preparatow-biobojczych

to jest to jego wypełnianie jest dziecinnie proste, nie wymaga żadnych obliczeń.

Takie tabelki można sobie przekopiować do Worda i bez problemów wypełniać.

Nie ma potrzeby tworzenia do tego programu.

WITAM. PROGRAM NAPRAWDĘ SUPER TYLKO JEST JEDEN MAŁY PROBLEM- A MIANOWICIE JAK PRZEZ NIEUWAGĘ WPISZE SIĘ DWA RAZY TEN SAM NUMER I PÓZNIEJ SIĘ GO POPRAWI WPISUJĄC POPRAWNY TO Z AUTOMATU STAN PRZED OPERACJĄ SIĘ ZWIĘKSZA I NIE IDZIE TEGO OBEJŚĆ. JAK CHODZI O 1 SZT TO JESZCZE OK BO WPISZE SIĘ 0 I JEST DOBRZE ALE PRZY INNYCH ILOŚCIACH JUŻ NIE MOŻNA

gajargo    6

nie bardzo wiem o co chodzi, według moich testów wszystko było ok. musiałbym to sprawdzić na konkretnym przykładzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

gajargo    6

Nadal nie wiem o jaki błąd chodzi.

Proszę podać konkretny przykład albo których operacji problem dotyczy, sprawdzę to w bazie.

Program po każdej edycji danych ponownie przelicza wszystkie wpisy i stany zwierząt danego użytkownika.

Przejrzałem bazę i chyba znalazłem błędy, operacja nr 600 zawiera same zera czyli było 0 sztuk, sprzedane sprzedane 0 sztuk i stan na koniec 0 sztuk.

Matematycznie jest OK, ale nie logicznie.

W miejsce tej operacji trzeba wstawić dane następnej operacji poprzez edycję, i kolejne przepisać dane z kolejnej operacji, aż do końca.

W operacji 559 przybyło (Do) (-1) sztuk - Błąd!

Błędy polegają chyba z wprowadzenia niewłaściwych danych.

Więcej błędów nie chciało mi się szukać, za dużo tych operacji.

Uwaga - nie można usuwać operacji, które zostały wprowadzone do bazy. Jeśli dane są złe to należy wprowadzić na jej miejsce nowe dane.

Tak przy okazji, w bazie jest już około:

110 użytkowników

7000 operacji.

gajargo    6

Zmodyfikowałem nieco widok listy operacji.

Teraz gdy ilość operacji przekracza 100 zaczynają się pokazywać na stronach max 100 operacji.

Pokazują się numerki ze stronami list operacji.

Jeszcze tego dobrze nie przetestowałem, ale chyba działa dobrze.

gajargo    6

Za czekoladki od Pani Magdaleny dziękuję bardzo, a zgrzeweczka też by się do nich przydała;)

ikrs    0

Ja testowałem z instadb.com i nieporównywalnie lepsza jest z ikr.ugu.pl zalet nie będe wilicza jednym słowem jest prosta i przejrzysta

gajargo    6

Nie można odzyskać hasła, nie zrobiłem takiej opcji, może będzie ale trochę później bo chwilowo nie mam za wiele czasu.

Proszę wysłać do mnie osobistą prośbę to skasuję hasło.

corbolo    0

Podoba mi się ta księga. Jest prosta i przejrzysta. Jej Główną zaletą jest automatyczne przeliczanie. Wadą natomiast jest brak segregacji według dat zdarzenia co uniemożliwia łatwe poprawianie różnych błędów i jak w papierowej księdze trzeba wszystko wprowadzać od początku.

gajargo    6

Fakt, nie ma takiej opcji, nawet gdyby była to i tak pewnie trudno byłoby znaleźć błędy, gdyż trzeba będzie sprawdzać czy numery są kolejne, czyli prawie to samo.

Z założenia działa tak jak księga papierowa, dopisujemy operacje na końcu, bez możliwości dopisywania gdzieś w środku.

Może kiedyś jak będę miał więcej czasu to coś poprawię i zmodyfikuję.

Piszcie dalej uwagi, mogą się przydać w modyfikacjach księgi.

gajargo    6

Kto ma konto w ARiMR i coś wie na temat elektronicznego zgłaszania zmiany stanu stada świń?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam i tak zgłaszam, a co by Cię interesowało?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz mi wytłumaczyć jaśniej, o co to chodzi? to wygląda tak jak na papierowej wersji.

gajargo    6

Skoro na stronie ARiMR jest taki wzór to chyba znaczy, że jest jakaś możliwość wczytania zgłoszenia d systemu z jakiegoś pliku.

Myślałem o dodaniu opcji w księgi, która generowała by taki pliczek, który można sobie wczytać do systemu w ARiMR.

Nie mam konta w ARiMR i nie mogę tego sprawdzić.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem dokładnie czy by można, ale dodaj a ja mogę to sprawdzić, nawet mogę zapytać w samej Agencji, ja w sumie akurat rzadko zgłaszam zmianę, bo robi to kupujący i dwa razy to jest bez sensu, ale zgłaszam urodzenia.

gajargo    6

Zanim coś zrobię wolę wiedzieć czy zadziała. Może ktoś robił?

Z bazą ARiMR nie da się testować, trzeba wprowadzać prawdziwe dane.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To się zgadza że testować nie można, na tym koncie tam nawet hasło trzeba co trochę zmieniać bo system to wymusza, ani w bankach tak często nie potrzeba, tylko tam wpisy są bardzo proste w tych formularzach, może ktoś robił wstawiając plik, ja nie, ale jakby co to mam gościa w Agencji od tych spraw i mógłbym zapytać.

Edytowano przez KORSARZ1

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma sprawy, ja im już dawno pokazywałem IKRŚ, to byli pod wrażeniem że ktoś coś takiego stworzył, a mógłbyś mi podać linka do strony Agencji gdzie jest o tych plikach?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateuszpies
      chciełbym hodowa świnie na wolnym powietrzu i tylko latę. prosiaki bym kupował. hodowla znajdowywała się by 1km od gospodarstwa. moje pytania to takie:
      - czy by to się opłacało.
      -czy świnie muszę zgłośi do rejestru
      -
    • Przez yacenty
      Zapraszamy na naszą relację z targów.

• Przez Famer21
      Panowie ma ktoś jakąś stronę z której można dowiedzieć się wszystkich podstawowych informacji odnośnie uprawy i pielęgnacji rzepaku? Przejżałem wiele stron i ta:
      http://www.kws.pl/aw/KWS/poland/Produkty/~zun/Rzepak/
      czy ma zawarte większość informacji, które powinno się wiedzieć? Czy może jest jakaś inna z której większość korzysta?
    • Przez Sadek
      Od kilku lat jestem losowany do badania pogłowia trzody, i mam takie pytanie czy wy też jesteście do tego "losowani" i traf jest taki że od kilku lat trafia na wasze gospodarstwo.?

Informacje staram udzielać się sumiennie ale czy ma to sens jeżeli badane są te same gospodarstwa ?
    • Przez Theprzemo205
      Witam!! Prosze o szybka pomoc! Problem polega na tym ze własnie u prosiaków okoó 30kg zauwazyłem u uszach taką narosl.Wyglada to tak samo jak parch w uszach u królików. Prosze o szybką pomoc. Jak to wyleczyc?? czy to grozne?? I skąd to sie bierze u swin?? Z góry dziekuje!!