margo22

Internetowa księga rejestracji świń

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ok, ja to sprawdzę po niedzieli w Agencji, bo aż takim komputerowcem to nie jestem, chyba że ktoś się odezwie kto to już robił, to jeszcze raz to chodzi o to czy można by wstawić z KRS-u plik w te formularze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok, zaraz po niedzieli to sprawdzę i się odezwę do Ciebie, a tak przy okazji ta KRŚ  to coś pięknego, teraz mam to prowadzone wzorowo.  Wielkie dzięki za to.      :)

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A więc jest tak, ten wzór  został stworzony z myślą o dużych ubojniach które zgłaszają na raz tysiące sztuk, do tego i tak bez pracownika Agencji nic tam samemu nie zrobi, jest on w formie XML,  w innej nic nie zrobi. Ale można by zrobić taki pliczek w IKRS, tylko musiał by być kopiowany z okienka do okienka. Nie wiem czy napisałem to zrozumiale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Tak myślałem.

Da się zrobić taki pliczek. Najłatwiej byłoby dla jednej operacji.

Tylko jak się go wczytuje to ARiMR? Prawdopodobnie wybiera się plik z dysku, który jest w odpowiednim formacie xml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No najlepiej tylko dla jednej operacji, tam maksymalnie można wysłać za jednym razem pięć czy sześć, tylko kto tyle wysyła na raz, zazwyczaj po jednym.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz może gg? to podaj numer na chwilę i możesz go wykasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok, mam, zaraz się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

ulepszyłem trochę system, mam nadzieję, że na lepsze.

 

Można już drukować zgłoszenia do ARiMR

2 rodzaje:

przybycie do stada i ubycie ze stada.

 

Przed wydrukiem należy uzupełnić kilka danych i dopiero można zobaczyć zgłoszenie.

 

Zapraszam do testowania, bo jeszcze tego wymaga.

 

W planach mam jeszcze modyfikację bazy o rodzaj oznakowania tatuażem lub kolczykiem, ale może niedługo. 

 

Do dzieła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Działa ładnie, tylko strony adresowej nie ma, ładnie się mówi nie ma, tylko to chyba nie takie proste zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

własnie nie ma,  bo po co ta strona adresowa?

chyba się tego nie wypełnia, bo i tak zgłoszenie jest chyba w kopercie wysyłane lub osobiście noszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie koniecznie, może być wysłane jako kartka pocztowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Taki zamysł był w ARiMR tylko trzeba by było drukować to na twardym papierze i tak aby trafić obie strony.

 

W praktyce ja bym nie wysłał takiej karty bo wtedy każdy na poczcie i listonosz może zobaczyć moje dane osobowe tj.

- numer gospodarstwa (po numerze może znaleźć dane adresowe),

- ilość świń, które kupiłem i od kogo

- i na koniec mój czytelny podpis:(

 

A co będzie, gdy wpiszę zły adres ARiMR?

karta nie wróci do mnie bo na niej nie ma mojego adresu.

 

Wolałbym takie zgłoszenie wsadzić do koperty i wysłać do ARiMR, poza tym do koperty mogę wsadzić kilka zgłoszeń, a na karcie było by tylko jedno.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest adres zwrotny, ale zgadzam się z Tobą, kiedyś po prostu wypisywałem, ale zawoziłem osobiście, bo takie kartki poczta może sobie wsadzać już nie będę się wyrażał gdzie.        :P

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Wprowadziłem kolejne zmiany:

- dodałem nowe pole do operacji czyli rodzaj oznakowania kolczyk/tatuaż - domyślnie ustawiłem dla wszystkich operacji - tatuaż

- musicie sobie zmienić na odpowiedni znak - ważne tylko do drukowania zgłoszeń.

 

Dodałem pozostałe opcje związane z oznakowaniem numeru tj. dodawanie, edycja, raporty.

 

zapraszam do testowania.

 

I jeszcze trochę zmniejszyłem czcionkę w tabeli operacji, bo już miejsca brakuje na wszystkie dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikrs    0

gajargo może zajmiesz się numerami zagranicznymi np DK 112233 bo są za krótkie i przy wpisie nie przyjmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Już wcześniej pisałem, że przy takich zagranicznych numerach trzeba na końcu wpisać spację lub _ (podkreślenie) tak aby razem było 14 znaków.

Może niedługo zajmę się weryfikacją numerów gospodarstw, będzie trochę lepiej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konji    0
Napisano (edytowany)

Gdybyś tylko poprawił układanie wpisów po dacie a nie po kolejności wpisów to byłoby super. Bo program nie przewiduje pomyłki (usunięcie, wykreślenie wpisu) ani nie jest funkcjonalny dla osób odtwarzających księgę na nowo (mam sprzedaże ale musze dopasować kupna czy urodzenia, jak wpiszę najpierw sprzedaż do już idzie w minus i nie da nic jak dodam urodzenie bo wpisy idą chronologicznie) Trzeba to zmienić na wzór bazy ARiMR, czyli ukladanie po datach zdarzeń a nie po kolejności wpisów, bo jak sie doniesie do nich urodzenie to stan się wyrównuje. NO i jeśli pomyłkowo wpisze zdarzenie to nie mogę go usunąć i rozjeżdża się cała partia oznaczona tym numerem. Ale i tak program jak dla mnie bomba

Edytowano przez konji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Wyświetlanie musi być po numerze. Tak jest w księdze ARiMR.

Baza ARiMR to nie to samo co księga rejestracji świń.

Program liczy stany na podstawie numeru operacji, a nie daty operacji.

Gdyby sortowanie było po dacie to nr musiałby być wpisywany ręcznie, a wtedy mogłoby być wiele błędów typu brak odpowiedniego numeru.

Jak program miałby numerować wpisy, gdy tego samego dnia jest wiele operacji i kilka z tym samym numerem? Kto decyduje o kolejności?

 

Trzeba pilnować kolejności wpisywania operacji. Wiem, że to zmusza do uważnego pilnowania wpisów ale za to mamy większą poprawność całej księgi.

Jeśli ktoś nie wstawił na czas operacji a później chce ją dodać to musi poprawiać wszystkie następne wpisy.

 

Może niedługo będę miał trochę więcej czasu wtedy dorobię sortowanie według daty ale tylko dla potrzeb wyświetlenia tabeli.

Pomyślę nad wstawianiem operacji do środka lub usuwaniem ale to trochę skomplikowanie aby ponownie ponumerować i sprawdzić poprawność wszystkich wpisów.

Z takimi modyfikacjami musicie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Uzyskałem informacje, że wolno dodają się operacje.

Czy ktoś jeszcze ma problem z szybkością dodawania operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Witajcie.

Poprawiłem księgę.
Dodałem taką opcję przy dodawaniu operacji, aby nie przeliczał wszystkich operacji w bazie. Ma to na celu przyśpieszenie dodawania, gdy ktoś ma bardzo dużo operacji w bazie.

Wystarczy zaznaczyć "nie przeliczaj", wtedy operacja tylko zostanie dodana, ale księga nie będzie przeliczona.

Gdy domyślnie zaznaczone jest "przelicz", wtedy operacja zostanie dodana i księga będzie przeliczona.

Aby później przeliczyć księgę wystarczy wejść do edycji dowolnej operacji i kliknąć zapisz. Nie trzeba nic zmieniać. Księga automatycznie przeliczy się.

Mam nadzieję, że teraz będzie szybko działało;) 

Możecie to sprawdzić i dać znać, czy jest wszystko OK.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj