margo22

Internetowa księga rejestracji świń

Polecane posty

azia_r    0

Próbowałam tą księgę i na moje rewelacja. Tylko czy istnieje mozliwość zrobienia takiej księgi np. w excelu tak żeby można było ją prowadzić dla kilku użytkowników. Jestem czymś takim bardzo zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

W odpowiedzi na pytanie azia_r dotyczące excel-a, to też o tym myślałem, i nie tylko ja, ale wiele osób informuję, że chyba to nie jest możliwe, aby excel wybierał sobie wartości konkretnych ostatnich rekordów z całej tabeli i do nich doliczał stan nabycia i zbycia.

A jeśli jest to bardzo, bardzo skomplikowane i jakoś sobie tego nie wyobrażam.

To typowe operacje dla bazy danych i dlatego było lepiej zrobić bazę danych niż bawić się w excela.

 

Gdyby, Agencja nie wymagała zliczania sztuk o poszczególnych numerach, tylko bieżący stan to w excelu byłoby dziecinnie prosto.

 

Chyba zaraz zablokują mi konto na tym forum;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azia_r    0

A jeśli chodzi o zrobienie tego w formie bazy danych dało by się to zrobić, bo powiem szczerze wolałabym prowadzic księgę w formie offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Ten system korzysta z bazy danych.

 

Takiej osobnej księgi do indywidualnego użytku offline nie próbowałem robić.

 

W Accesie można byłoby to zrobić ale można byłoby księgi używać na komputerach, które mają Accesa, a nie wszyscy go mają.

 

_________________

 

Księgi rejestracji bydła nie próbowałem robić, ale widzę, że byłoby to dużo prostsze, gdyż wpisuje się każdą sztukę osobno, nie trzeba pilnować stanów z poprzednich wpisów, tylko przybycie krowy do stada i jej ubycie, to wszystko w jednym rekordzie.

 

Taką księgę rejestracji krów można sobie w Excelu, czy Wordzie prowadzić bez problemu. To tylko tabelka, której strony się kopiuje i wpisuje, lub uzupełnia dane.

Nawet zwykłe papierowe wydanie nie jest trudne, tylko aktualnego stanu zwierząt nie da się tak łatwo sprawdzić i trzeba go ręcznie policzyć.

 

Z tymi świńskim rejestrem miałem dużo więcej kombinacji, aby to dobrze liczyło zwłaszcza stan przed operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikrs    0

gajargo lub koledzy napiszcie jak można znaleść ten program internetowa księga rejestracji świń w internecie

Edytowano przez ikrs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Można.

 

 

Przeczytaj temat od początku i po problemie, ale patrząc po nicku to troszkę reklamą mi to pachnie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To masz problem bo u mnie działa poprawnie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieslaw21    0

Witam dopiero dołaczyłem do forum. Interesuje mnie prowadzenie ksiegi rejestracji świń w formie elektronicznej gzie mogę ściagnąć taki wzór, lub jak go zdobyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

warto przeczytać post od początku;)

gdybyś nie znalazł to podaję link

www.ikrs.ugu.pl

 

Jak ktoś chce mieć cały rejestr w arkuszu kalkulacyjnym (np. Excelu) może na stronie zaznaczyć myszką całą tabelę z rejestrem,

skopiować ją do pamięci komputera, a następnie w arkuszu Excel-a wkleić zawartość,

skopiuje się całość, nawet z formatowaniem.

Można zapisać na dysku i bawić się z tym arkuszem dowolnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój odbiorca troszkę namieszał mi w KRS w agencji gdy wszystko wyjaśniłem mam problem z usunięciem z IKRS :

- niepotrzebnych operacje

- po wpisaniu operacje wcześniejszych nie układają się chronologicznie

 

Z góry dziękuje za podpowiedz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Niestety system nie pozwala na zmianę numeru pozycji.

W rejestrze operację są sortowane po numerze pozycji, a nie po dacie.

Samemu trzeba pilnować, aby data była prawidłowa.

Blokada edycji numeru pozycji wprowadzona była celowo, gdyż można byłoby sobie narobić bałaganu.

Jak ktoś wprowadza daty kolejno to nie ma problemu.

 

W przypadku pomieszanej kolejności dat lub dodawania nowych operacji ze starą datą należałoby każdy wpis poprawić ręcznie tj. wprowadzić od nowa każdą pozycję pilnując dat.

 

Problem MarcinAugustyniak poprawiłem ręcznie w bazie wpisując odpowiednie numery każdej operacji i teraz jest wszystko kolejno - numer i data.

Teraz system na nowo przeliczył ilość sztuk w stadzie każdego numeru zwierzęcia.

 

Wynik jest inny niż poprzednio. Trzeba to sobie zweryfikować!!!

 

Proszę pilnować samemu dat, bo więcej nie będę poprawiał, za dużo roboty.

 

IKRS działa prawie jak papierowy rejestr. Jak doda się jakąś operację na końcu, to do środka już nie da rady;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI BARDZO . WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT

 

Mogę zrozumieć Twój entuzjazm w podziękowaniach, bo ten rejestr to fajna sprawa, ale nie musisz zaraz krzyczeć Caps Lockiem +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Miło mi, że choć trochę pomogłem.

Ja również życzę wszystkim użytkownikom iKRS wesołych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Ale rozumiem ze ta ksiega nie wyrecza mnie w zglaszaniu przybacia/zbycia zwierzat do/z gospodarstwa w agencji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Nie.

 

Hodowca ma obowiązek prowadzić księgę we własnym zakresie i posiadać ją w domu.

Do ARiMR trzeba zgłaszać samemu.

Podobno można przez Internet, ale tamten rejestr nie liczy stanu.

Nie wiem jak to się robi bo tylko stworzyłem iKRS.

 

Może ktoś wie dlaczego nie przychodzą do mnie powiadomienia, że ktoś napisał coś w tym wątku?

Dodaję go do subskrypcji, a po jakimś czasie jakoś sam usuwa się z niej.

Już kilka razy go dodawałem do subskrypcji i nadal to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikrs    0

Ja nie mogę wprowadzić duńskiego numeru np: DK0112244 proszę o podpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Bo jest ograniczenie, że nr ma mieć 14 znaków, tak jak w Polsce.

Proszę dodać spacje na końcu lub _ (podkreślenie).

Powinno pomóc, tylko później trzeba o tym pamiętać bo system sprawdza każdy znak numeru gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikrs    0

gajargo stwórz program do rejestracji środków ochrony roślin bo ARiMR wymaga prowadzenia takiego papierowego zapisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrbz    0

Witam.

Nie mogę się zarejestrować w internetowej księdze rejestracji świń. Może ktoś pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj