margo22

Internetowa księga rejestracji świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
margo22    1

Witam, czy ktoś może gdzieś znalazł jakąś stronkę czy programik do prowadzenia księgi rejestracji świń. Nie da się tego zrobić w excelu żeby samo liczyło, dlatego pytam czy ktoś może już coś ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Czemu ma się niby nie dać ?

X czasu temu prowadziłem w exelu ale dziś prowadzę w wersji papierowej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Mam w excelu ale jest kolumna gdzie rzeba wpisać ilość szt o tym samym numerze identyfikacyjnym. To jak teraz można zrobić żeby excel liczył oddzielnie każdy numer, ale fajnie by było jakby była jakaś stronka najlepiej w necie, która sama robiłaby obliczenia, można sobie wpisywać kolejne przemieszczenia, wydrukować, byłby podgląd np sprzedanych czy kupionych od jednego gospodarza. Można byłoby jeszcze wprowadzić poprawkę np 30 wpisów wcześniej i samo wszystko by przeliczyło bo czasem się zdarzają pomyłki, a na papierze pisz od nowa albo kreśl a tak to klikasz print i poprawione.

Edytowano przez margo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Wszystko da się zrobić w exelu wystarczy troche podstawowej wiedzy o nim.

Jest też cała masa gotowych programów np ANA PIG i wiele wiele innych, wystarczy wygooglować, oczywiście co zrozumiałe płatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Nie da się w excelu żeby oddzielnie każdy numer wyliczał, bo rozchodzi się o to że jak się kupuje od kilku rolników to w książce trzeba wpisywać każdego oddzielnie i każdego oddzielnie trzeba liczyć. Jest rubryka stan przed i stan po ale jest taka rubryka jak liczba szt o tym samym numerze identyfikacyjnym, pozatym anapig służy do ustalania składu paszy dla świń a nie księga rejestracji świń. Prowadzę duże gospodarstwo i potrzebna mi jest koniecznie w wersji elektronicznej bo czasami arimr wyszukuje błędy z przed 2 lat i przeliczaj na piechotę od nowa bo się gdzieś tam cośtam źle napisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

anapig

 

Najważniejsze cechy:

 

 

-możliwość prowadzenia wielu stad w jednym programie,

-obsługa stad o różnych profilach produkcji, w tym stad zarodowych i towarowych a także pracujących w cyklu zamkniętym lub otwartym,

-prowadzenie indywidualnych kartotek loch, knurów, miotów, pokryć, zdarzeń produkcyjnych i hodowlanych, leczenia, zabiegów weterynaryjnych itd.

-wyliczanie wyników produkcyjności stada,

-szeroki zakres rejestrowanych informacji (pokrycia, oproszenia, poronienia, odsadzenia, zakupy, sprzedaże, przeklasowania, upadki, wybrakowania, odchów i tucz, koszty i przychody, choroby i zabiegi wet., praca hodowlana i wiele innych),

 

pokaż mi w którym miejscu program ustala skład paszy dla świń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Zwracam honor do kieszeni. Pomyliłem z evapig, ale jak zobaczyłem cenę to zaszło mi pięty.

 

zainstalowałem anapig demo ale to nie to co trzeba, księga jest ale nie według wzoru arimr

 

Przeglądając ten program mam wrażenie że trzeba byłoby zatrudnik kogoś do wklepywania danych. Dlaczego ktoś nie może zrobiś malutkiego programiku, żeby szybko i sprawnie zrobić wpisy i po robocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Witam.

Właśnie zacząłem robić taki rejestr na prośbę brata.

W zamiarze jest wykonanie takiego systemu internetowego, który będzie umożliwiał dostęp do bazy operacji przybycia/ubycia zwierząt

oraz będzie miał możliwość utworzenia poszczególnych kart wsadowych Księgi Rejestracji Świń - już wypełnionych i to będzie w formacie pdf, taki plik będzie można sobie zapisać na dysku i wydrukować poszczególne strony.

Karty wsadowe według aktualnego wzoru ARiMR.

 

Obecnie system w fazie końcowej. Jeszcze tydzień, dwa i będzie można go testować na prawdziwych danych.

 

System przeznaczony głównie do tworzenia księgi rejestracji świń i tylko tego, żadnych bajerów, dawek pokarmowych, liczenia kosztów itp.

 

Jakie dodatkowe funkcje powinien mieć ten system? Tylko takie niezbędne.

 

Możliwe, że niedługo udostępnię system na jakimś serwerze i link do testowania, oczywiście za darmo.

 

Jeśli macie jakieś uwagi do takiego systemu to piszcie.

Dodałem ten post do obserwowanych, jeśli coś napiszecie to od razu dostanę email z informacją o nowym wpisie.

 

Jak zechcecie to może wstawię kilka fotek systemu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Już prawie zrobiłem ten system.

Chciałem wstawić kilka fotek ale nie da się. Może ktoś wie jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

system już jest w internecie

www.ikrs.ugu.pl

 

Będzie przydatny zwłaszcza dla tych, którzy mają kilku dostawców i odbiorców.

 

1. na początek trzeba się zarejestrować

2. należy sobie dodać różne operacje - czyli zdarzenia - kupno, sprzedaż itp.

3. można edytować operacje

4. klienci to odbiorcy/dostawcy

5. można sobie wygenerować proste raporty

6. można sobie wydrukować karty wsadowe - wypełnione operacjami

 

System w fazie testowej.

Zachęcam do rejestracji i testowania, można wprowadzać różne operacje i sprawdzać czy dobrze liczy.

 

Jak wystąpią jakieś błędy lub coś nie działa to piszcie, postaram się szybko poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Sprawdziłem już twoją ikrs i powiem że jest zajebi...ta. Ma wszystko czego potrzebuje, przedewszystkim prostotę. Szybko można się w niej połapać o co chodzi. Wydruki czyli karty wsadowe do księgi są bardzo dobre. Dzięki wielkie że ktoś coś takiego zrobił i udostępnił za darmo! Ile teraz ułatwi mi to prowadzenie tej księgi. Dobre są też te raporty. Zachęcam wszystkich do kożystania bo ułatwia robotę i nic nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lnd15    0

Własnie też szukałem takiego narzędzia,/ starałem się sam zrobić w exelu ale mi nie szło ;P, / wygląda prosto i logicznie, w najbliższych dniach na pewno z niego będę korzystał,

mam jedno pytanie: czy strona wsadowa sama się generuje i można ją zapisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

mam jedno pytanie: czy strona wsadowa sama się generuje i można ją zapisać?

 

Tak. Strona karty wsadowej sama się generuje, za każdym razem po kliknięciu linku "karty wsadowe".

System wyciąga wszystkie dane z bazy i wypełnia tabele kart wsadowych.

 

Plik kart jest w formacie pdf, można go zapisać na dysku, drukować cały lub wybrane strony.

Jak otworzy się w przeglądarce strona z wypełnionymi kartami to po najechaniu myszą na dolny prawy róg powinny pokazać się ikony min. z taką dyskietką do zapisania pliku.

Można po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy na kartach, pokaże się menu podręczne i wybrać "zapisz jako", następnie wskazać miejsce na dysku, można zmienić nazwę pliku i "zapisz".

 

Jeśli wprowadzisz zmiany w operacjach to wyświetlone kary będą miały operacje po zmianach, czyli aktualne dane.

 

Jak macie jakieś uwagi to piszcie.

 

Myślałem o dorobieniu możliwości eksportu bazy do pliku xls - Excela, ale to w późniejszym terminie.

 

Zauważyłem, że kilka osób się zarejestrowało, zachęcam do wpisywania większej ilości operacji, łatwiej sprawdzić czy system dobrze funkcjonuje.

 

Zamierzam system udostępniać za darmo, bez opłat.

Pozostaną tylko reklamy.

 

Powodzenia w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwilkosz    0
Napisano (edytowany)

PYTANIE do autora!

 

Zarejestrowałam się i dla mnie to jest bomba. chciałam sobie wprowadzić księgo od początku czyli od 2006 r, ale pierwsza operacja (stan na poczaątek zrobiłam jako Do) zapisała się ale data jest 0000-00-00 i gdy próbuję edytować to wyskakuje komunikat nie wszystkiepola wypełnione itd (chociaż wszystkie z * są wypełnione) i nie edytuje się a usunąć też nie mogę. Proszę o odp. i pomoc

Edytowano przez mwilkosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

(stan na poczaątek zrobiłam jako Do) zapisała się ale data jest 0000-00-00 i gdy próbuję edytować to wyskakuje komunikat nie wszystkiepola wypełnione itd (chociaż wszystkie z * są wypełnione) i nie edytuje się a usunąć też nie mogę. Proszę o odp. i pomoc

 

Jeśli wybierze się operacje typu "Do" - przybyło do gospodarstwa, to należy wprowadzić adres dostawcy, jest to wymagane przez instrukcję wypełniania książki.

(we wzorze z ARiMR) napisano

"*) Należy wypełnić tylko jeden rodzaj zdarzenia PRZYBYCIA lub UBYCIA dla zwierząt oznakowanych tym samym numerem"

 

jeśli jest dostawa to muszą być dane dostawcy, jeśli odbiorca to dane odbiorcy,

puste pola tylko gdy:

pole (11) - "ubój w gospodarstwie" - UG

pole (7) - "nie wypełniać w przypadku zwierząt, dla których wpisano kod „U” - urodzenie

 

pola z gwiazdką muszą być zawsze wypełnione,

nie zrobiłem jeszcze weryfikacji wszystkich rodzajów danych.

 

Był jakiś nieustalony błąd w plikach, ale po aktualizacji już dobrze.

 

Proszę spróbować jeszcze raz poprawić i dopisać dane dostawcy.

 

Proszę pisać o wszystkich błędach i problemach, spróbuję w miarę możliwości szybko poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

poco się rejestruje świnie ?

 

ARiMR tego wymaga. Jest do tego odpowiedni formularz, czyli Księga Rejestracji Świń.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Wiatm. Mi znowu wyskakuje komunikat, że niepprawidłowa długość numeru identyfikacyjnego zwierząt a numer napewno podaje dobry. jakies sugestie????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Wiatm. Mi znowu wyskakuje komunikat, że niepprawidłowa długość numeru identyfikacyjnego zwierząt a numer napewno podaje dobry. jakies sugestie????

 

Cały numer powinien mieć długość 14 znaków.

 

Dlaczego cytujesz ostatni post?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
froniek    0

witam mam taki mały problem sprowadziłem świnie z zagranicy i gdy w polu tup operacji wybieram kod "P" zapisz to pojawia sie

Nie wypełniono wyszystkich pól formularza!

Wprowadź dane ponownie!

wszystkie pola z * są wypełnione co robir nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Przy przybyciu zwierzęcia do gospodarstwa należy podać dane dostawcy, przy zbyciu dane odbiorcy.

Tego wymaga ARiMR zgodnie z instrukcją wypełniania książki.

 

W formularzu nie wszędzie są gwiazdki, a mimo to pewne pola są wymagane, to zależy od rodzaju operacji jaką się wybrało.

 

W pewnych operacjach nie trzeba wpisywać danych dostawcy i odbiorcy - te sytuacje również opisane sa w instrukcji wypełniania księgi.

 

Proszę wprowadzić dane dostawcy.

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
froniek    0

dzięki już sobie poradziłem chodziło o długości numeru identyfikacyjnego i gospodarstwa były zakrutkie

proponuję aby niebyło ograniczenia 14 znaków ponieważ inne kraje maja dłuższe lub krutsze numery

naprzykład węgr maja nr gospodarstwa 7 znaków a nr identyfikacyjny 10 znaków

a litwa ma tak oznakowane

Numer gospodarstwa 10 znaków

Numer stada 11 znaków

Jest jeszcze numer miejsca trzymania (hodowli) 5 znaków

w tym momęcie tworzy się malutki problem z wpisaniem do książki

ale to tylko moje spostrzeżenie

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajargo    8

Dostałem takie polecenia, aby numer miał ograniczenie do 14 znaków i tak zrobiłem, jeśli faktycznie w innych krajach jest inaczej i trzeba to zmienić to wprowadzę taką zmianę, i nie będzie ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj