Skocz do zawartości
3Perkins

Amazone D7 30E czy D7 Super S ?????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
3Perkins    0

Witram wszystkich AGROFOTOWICZÓW. Koledzy mam pytanie bo zastanawiam sie nad zakupem siewnika i znalazłem dwa takie jak w tytule i nie wiem który wybrac ceny sa praktycznie takie same i wyposarzenie równiez (tzn: hydrauliczne znaczniki, ścieżk i docisk redlic). Jakie są róznice pomiędzy tymi dwoma siewnikami poza tym ze w D7 30 E pierwszy rząd redlic jest duzo bardziej oddalony od drugiego rzędu. Jakie są pojemności koszy na zboże w tych siewnikach?? Dodam ze ten siewnik miał by wspólpracowac z agregatym uprawowym biernym. Koledzy prosze o jakieś rady z góry Dziękuje.

malopolanin64    392

Ta bardzo dobra rada kup talerzowy któy juz zasiał bóg wie ile a regeneracja takich tarcz to pół siewnika... fakt dobre są talerzowe ale drogie i dużo cięzsze a co jak co w amazonkach nawet z redlicami normlanymi sieje sie bez zapchań, wybierz ten który jest w lepszym stanie technicznym, zwróć głównie uwage na skrzynie napędową i stan kółek wysiewających.

Wiadomość z agroFakt.pl

3Perkins    0

No talerzowy przekracza troche moj fundusz:/ stan obu siewników oceniłbym na dobry+ a własnie ten D7 30E ma duzo wieksze przeswity miedzy redlicami i mysle ze tam nie bylo by problemu z zapychaniem sie, tylko jak go ogladalem to pierwszy raz widzialem taki wynalazek co do ukladu tych redlic :P i dlatego zalozylem ten post ze moze ktoś miał z podobnym takim siewnikiem doczynienia i moze by wyrazil swoje zdanie na ten tamat i chyba on zostanie bo wiadomo wiekszy przeswit to mniej zapychania sie

Michalmeer    366

ja mam prześwity prawie poł metra pierwszy rząd od drugiego zapchać sie nie zapcha ale pod redliczkami sie ciagnie

Darpol    16

To dwa różne siewniki model 30E to siewnik z 4-rzędami redlic najczęściej 35szt który sieje co 8,5cm bez prostej możliwości zmiany rozstawu międzyrzędzi, duża skrzynia zasypowa ok.400kg. siewnik cięższy od specjala czy supra o wartość tych 10 aparatów wysiewających .szczególnie polecany do siewu traw, ale i zboża sieje bez problemu ,rzepak można siać zatykając co drugi aparat wysiewający(rozstaw co 17cm). Musisz tylko przyuważyć żeby miał skrzynkę przekładniową od D8 taką z przekładnią zewnętrzną do zmiany górny-dolny wysiew.Zwiększa to zakres wysiewu.

D7super to ostatni model "7" przed samą D*8rocznik 86-88 karoseria identyczna jak w "E"różnica tylko w redlicach- mocowane na jednej belce w dwóch rzędach,rozstaw i ilość ich można zmieniać do max 25szt reszta taka jak w innych amazonkach.Głowna różnica to waga i szerokość międzyrzędzi ,który jest lepszy to trudno określić jest sporo wad i zalet w jednym i drugim rozstawie.

3Perkins    0

W tym 30E to byly 2 rzędy redlic i bylo ich 22sztuki, tak szczerze powiedziawszy to jakoś bardziej mi podchodzi i skrzynie ma od D8. No i skrzynia zasypowa w nim równiez chyba jest wieksza od Super S co tez jest dla mnie jego zaleta

misiek38    1

mój super s ma wkładki pomagające w prawie całkowitym wysiewie zboża ale b.dobrze sprawdza się w wysiewie rzepaku bo zostanie w siewniku0k 0,5 kg rzepaku ima redliczki z dodatkowym otworem jak fiona

ale obecnie jest na sprzedaż 6200

-kuzyn przywiózł mi z talerzykami z zachodu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Witam Jestem zainsteresowany taimi siewnikami tej marki ale nigdzie się nie spotkałem z opiniami o tych maszynach. Chciał bym aby tutaj użytkownicy tych maszyn opisali jak się nimi pracuje jakie maszyny posiadają ich wady zalety. Dzięki wielkie:D
    • Przez oFsik
      Witam, na ile wyceniacie Bizona 1988r. z nową sieczkarnią(nie używaną, dopiero co założoną :rolleyes:), bez kabiny, pozdro
    • Przez Qba1
      AMAZONE ZA-M 1201 SPECIAL
        - maszyna fabrycznie nowa - pojemność 1200 litrów, możliwość rozbudowy do 3000 L - szerokość wysiewu 18-24 m, możliwość wyboru innej szerokości pracy - hydrauliczne otwieranie komór - talerze oraz dół rozsiewacza wykonane ze stali nierdzewnej - w komplecie wałek, sita, oświetlenie - system SBS   Promocyjna cena, ostatnia sztuka 2015!   CENA NETTO: 18 700 zł    Odbiór pod Płockiem.   Po zdjęcia i więcej informacji proszę na priv. tel. 500 401 523
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Od tygodnia jestem szczęśliwym lub nie szczęśliwym posiadaczem siewnika zbożowego Amazone DL 225. Może ktoś z was posiada tabele wysiewu do tego siewnika? Ile wykonuje obrotów na hektar koło? Gdzie bym mógł dokupić jakieś części?
    • Przez Michal984
      Mam do sprzedania Amazone ZAF-804R W bardzo dobrym stanie, brak śladów korozji, zadbany, garażowany, więcej informacji na PRIV