Polecane posty

maniekcool    0

Witam!

Mam problem w c 902 !! Chodzi mianowice o to ze po nacisnieciu pedala hamulca nie siweca sie lampy,,,

wymienilem czujnik na nowy.. odpowietrzylem uklad... i dalej nic....

dodam ze czujnik ma 2 wyjscia okragły pin.... po zwarciu 2 przewodow zapalaja sie swiatla....

w czym problem ktos pomoze????

brakuje mi jeszcze lewego postoju zarowki ok .. co to moze byc???

oraz brak postojow na wyjsciu do przyczepy .....????????????

 

 

p.s stawiam duze piffko za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Jak zwierasz przewody od czujnika i stop świeci to albo czujnik albo brak płynu pod czujnikiem (jeżeli czujnik hydrauliczny), co do światła jeżeli żarówka ok to sprawdź bezpieczniki liub połączenie przewodu z skrzynką bezp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekcool    0

Tak czujnik hydrauliczny... zaraz odkrece spr czy oby "dziurka" nie zapowietrzona

przy czujniku z kabiny wychodza 3 kable

2 ida do czujnika a jeden luzem :wisi: do czego ten trzeci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek12    1

Witam kolego kup sobie czujnik elektryczny ja maiłem taki sam problem w c-360 dopasowałem od poloneza i działa bez zarzutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie ma potrzeby przerabiania na jakiś inny,oryginalny jest dobry.Sprawdź płyn, a jak nie będzie dalej to wymień czujnik. :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroszymon    0

Moim zdaniem to wina czujnika. Teraz robią indyjskie badziewia. Jak cylinderki chodzą i dobrze odpowietrzyłeś to raczej czujnik. Sprawdź też czy masz czujnik na 12V. Ten trzeci przewód jest wolny(podobno niektóre miały jeszcze dodatkowy czujnik w skrzyni). Co do świateł radze wszystko poczyścić + WD40 na styki + miernik i po kolei sprawdzać jak daleko prąd dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam kolego kup sobie czujnik elektryczny

 

 

A ten to niby jaki jest? Na parę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek12    1

Wiem ze źle sie wyraziłem obydwa zamykaja obwód elektryczny i swiatła swieca ;) Ale chodziło mi o czujnik mechaniczny.

Edytowano przez Jurek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Oryginalny jest dobry.Mi ostatnio w 1214 wsuwka się ułamała to zeszlifowałem i dolutowałem kawałek kabelka i już :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekcool    0

czujnik jest nowy!!

plyn nowy odpowietrzone dobrze

spr kable ale czekam az sie ociepli

 

ten trzeci kabel to nie jest czasem od czujnika spadku cisnienia powietrza??

Edytowano przez maniekcool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czujnik jest nowy!!

To nie znaczy, że dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekcool    0

To nie znaczy, że dobry.

 

kupimy nowy spr moze ten wadliwy jest!!!

a mozna go sprawdzic w jakis inny sposob? np.miernikiem, ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

można sprawdzić miernikiem, ustawiasz go na sprawdzenie diody-test obwodu (po zwarciu końcówek miernika, miernik piszczy) i przykładasz końcówki miernika do końcówek włącznika stopu, włączasz miernik,wciskasz stop i teraz powinien piszczeć miernik. :)

Edytowano przez kubaguzik

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

W ten sposób sprawdzasz instalacje. Nie będzie piszczeć zarówno jak czujnik jest wadliwy jaki i układ nie odpowietrzony, przewód uszkodzony itp. Koledze potrzebne raczej sprawdzenie samego czujnika


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

będzie piszczeć, pod warunkiem że wyjciągnie kable z czujnika.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

no dobra ale jeżeli ciśnie nie daje lub zapowietrzone to tez będzie tak samo jak przy uszkodzonym czujniku


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

że hamulce działają nie pisałeś. Skoro cały układ jesteś pewien że jest ok to tylko czujnik pozostaje, wymieniaj w sklepie aż trafisz na dobry


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekcool    0

że hamulce działają nie pisałeś. Skoro cały układ jesteś pewien że jest ok to tylko czujnik pozostaje, wymieniaj w sklepie aż trafisz na dobry

 

 

Trace cierpliwosc do tej maszyny...

czujnik kupilem nowy zamontowany odpowietrzony uklad... i dalej nic.....

pytanie co robic????

kupic nowe pompki hamulcow\e z wyrownywaczem cisnienia????

czujnik mechaniczny???

Edytowano przez maniekcool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pytanie co robic????

 

Coś co powinno być zrobione na samym początku zamiast pisania postów, czyli pomiar ciśnienia na wyjściu pompy, oraz sprawdzenie czujnika przy jakim ciśnieniu zwiera styki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Moim zdaniem to wina czujnika. Teraz robią indyjskie badziewia. Jak cylinderki chodzą i dobrze odpowietrzyłeś to raczej czujnik. Sprawdź też czy masz czujnik na 12V. Ten trzeci przewód jest wolny(podobno niektóre miały jeszcze dodatkowy czujnik w skrzyni). Co do świateł radze wszystko poczyścić + WD40 na styki + miernik i po kolei sprawdzać jak daleko prąd dochodzi.

 

 

WD 40 to izolator, więc styku nie poprawi chyba że przez "usunięcie" korozji.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

WD 40 to izolator, więc styku nie poprawi chyba że przez "usunięcie" korozji.

Co do WD 40, to odradzam jego zastosowanie w jakichkolwiek układach elektrycznych i elektronicznych. Chyba zmienili jego skład, bo niszczy wszelkie miedziane elementy w układzie. Miałem przypadek body komputera od ducato po zalaniu kabiny. Właściciel wysuszył układ, spryskał WD i jeździł tak jakieś 3 dni. Po tym czasie samochód już nie chciał odpalić. Okazało się, że ścieżki i wyprowadzenia układów scalonych zostały w większości "zjedzone". Nawet nie dało się podłączyć do pamięci żeby odczytać wsad. A nowy body komputer to jakieś 2500 PLN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj