Kuba1212

Renault 75.14 . Co powiecie o tym modelu.

Polecane posty

Kuba1212    14

Jest filtr mokry, zaglądałem i jest czysty, ale też bym wymienił.

 

Da się radę- popatrz w profilu:D


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Niby banalna rzecz wymiana oleju, a na tym właśnie mechanik popłynął. Może podszedł do tego zbyt rutynowo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

To niby czym się różni niż w standardowym silniku, ciekawy motyw bo raczej nie powinno się niczym różnić :D ? W weekend będę w domu to będę planował wymienić :D


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W sumie to niczym, tylko jedną czynność trzeba zrobić dwa razy.

Może Ty akurat o tym wiesz.

Podpowiem tylko obejrzyj miskę silnika. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Raczej trudno nie zauważyć że miska jest jakby dzielona na pół przez wał napędowy- ale 2 korki, olej zlewasz i po bólu. Myślałem że jakieś ciekawsze niespodzianki :D


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A widzisz dla niektórych to jest ogromna niespodzianka jak im się powie bo jednak tego nie widzą. :);)

A jak u ciebie było z filtrami? Bardzo brudne, a zwłaszcza powietrza? Za granica chyba ostatni raz do nich zagląda serwis na gwarancji. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14
Napisano (edytowany)

W filtrze pow. siatka była dość czysta, ale w oleju było syfu. Tak ogólnie to w tym ciągniku wsio zasyfione było, jakby od nowości nie widział wody i szmatki. Ale już jest dużo porobione, tylko z góry obicie mnie wkurza.

Nie wiem jak z resztą filtrów, opłaca się je wymieniać?

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Podsufitka :) ;[ mam co do niej mieszane uczucia. Dobrze że reszta ciągnika zrobiona lepiej. :)

Jak by nie było po kupnie trzeba wszędzie zajrzeć i wymienić co się da.

W nim jest z 6 filtrów.

Powietrza można rozebrać i wyczyścić choć niby jest nierozbieralny,(ale Polak potrafi OLE :P ) są w nim 4 warstwy siatki metalowej zwijanej.

Filtr oleju silnika wiadomo.

Filtr paliwa, potrafi działać na bardzo brudnym aż zgaśnie i już nie zapalić więc lepiej go co jakiś czas zmieniać.

Filtr kabinowy jak chcemy mieć czyste powietrze z nawiewu w kabinie.

Dwa filtry hydrauliki koszt coś około 150zł/szt. także nie wiadomo co w nich siedzi. Oleju w skrzyni nie zmieniasz? Mały wydatek jest :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frankoo    6

mam pytanko co do tego modelu, posiada ktoś rozpiskę układu hydraulicznego ??

Albo ktoś wie gdzie jest zawór trójdrożny jeśli taki jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Jak mozesz to udostępnij o znanych porach lub na innym nośniku (chomik, spedyshare)

 

Powiedzcie mi, gdzie w renówce jest czujnik stopu?


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

brak torrenta :)

 

czujnik powinien byc na pompce


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Rozwaliłem w ciągniku drzwi i muszę posklejać, tylko nie wiem jak i czym. Jest to jakby włókno szklane z plastikiem. Problemem jest to że musi to przenosić dość duże obciążenia.Może ktoś podpowie, mia taki problem i wie dobry sposób naprawy?

 

4sn0.th.jpg

0sie.th.jpg

blnx.th.jpg

4rms.th.jpg


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Popytaj w okolicy o fachowców od spawania plastików, popularna metoda naprawy zderzaków samochodowych, nie jest zbyt drogo a dobrze trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Też miałem tak pęknięte i wyciąłem kawałek i wstawiłem grubą pleksę i skręciłem i bardzo dobrze trzyma, wiec jak się nie chcesz pchać w koszty to też tak możesz zrobić.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Użyj żywicy epoksydowej + włókno, kleiłem tym kilka razy różne rzeczy i super zdaje egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Popytaj w okolicy o fachowców od spawania plastików, popularna metoda naprawy zderzaków samochodowych, nie jest zbyt drogo a dobrze trzyma.

 

Spawać się raczej tego ie da, ponieważ jest tam włókno szklane, ale jak się z tym do wieczora nie uporam to pojadę do niego, może coś wymyśli innego.

Z włóknem nie wiem czy to będzie dość sztywne połączenie, zależy jakbym to dobrze zrobił.

Też miałem tak pęknięte i wyciąłem kawałek i wstawiłem grubą pleksę i skręciłem i bardzo dobrze trzyma, wiec jak się nie chcesz pchać w koszty to też tak możesz zrobić.

mógłbyś zrobić zdjęcie tego miejsca?


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Spawanie to nazwa umowna raczej chodzi o topienie klejenie i wzmacnianie specjalną siateczką, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale widziałem jak sie to robi. Nie raz warto zwrócić się do fachowca niż się samemu męczyć nie wiadomo jak długo i jeszcze efekt marny, trzeba przynajmniej się zapytać czy jest to do zrobienia i za ile bo to nic nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kuba1212 nie można do Ciebie wiadomości na PW wysłać....

 

P.S. Sorki za OT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Już można. Jakby coś to na maila Kubalessini@gmail.com lub GG 902912.

Renault85-15TX Z góry dzięki :D

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek2424    0

mam pytanie na jakich obrotach silnika 75 14 uzyskać 540 na wałku lub inaczej na jakich obrotach kosicie rotacyjną kolega pytał o automat stop jest pod kierownicą przy bespiecznikch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj