Zaloguj się, aby obserwować  
Cichy1925

maszyna do uprawy po orce

Polecane posty

Cichy1925    1

mam bardzo gliniaste pole i mimo że po orce jest jeszcze dodatkowo talerzowane to i tak po zasianiu agregatem aktywnym z wałem packera pozostają dość duże spore grudy. Macie jakis sposób na uprawe takich ciężkich ziem jakiesz maszyny uprawne po orce? co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

ciężka brona kompaktowa z wałem pierścieniowym.


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Wapnowanie, dobry płodozmian z dużym udziałem roślin o silnych korzeniach (polecam wykę) które pozostawiają dobrą strukturę i najważniejsze to uprawa w odpowiednich warunkach wilgotnościowych, ważne żeby gleba nie była za mokra bo wtedy się zbija i jak wyschnie to zostają takie "skalne grudy"

a z maszyn to brona aktywna i wał.

Ja mam 80% gleby to takie gliny i jak coś źle zrobisz (np. orka na mokro) to później żadną maszyną tego nie doprawisz.

Ale jak już i u mnie coś spieprzę to po orce bronuję - talerzówka później wał (mam taki 3 metrowy mówią na to wał z kół od deta) ciąga to c330 i jak z wierzchu to zbiję to brona aktywna nie za głęboko aby grud nie wyciągać.

Edytowano przez sim0n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

wał cambella od razu z orką ja bym to tak widział a potem dwa razy aktywnym


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mireek111
      witam , czym kosicie trawe w ziemniakach? chodzi mi o jakaś samoróbkę a dokładniej o obroty przekładni czy 1;1 wystarczy? z jakiej maszyny była by taka przekładnia odpowiednia, co powiecie na coś takiego ?
       
       

    • Przez Marecki2922
      Witam kolegów
      Mam taki zamysł aby połączyć kosiarkę rotacyjną z sieczkarnią jednorzędową do kukurydzy , zdemontować rozdzielacze i tak blisko zamontować kosiarkę aby masa skoszona (konkretnie to lucerna) wpadała do sieczkarni, no i nie wiem jak sieczkarnia poradzi sobie z taką masą zamiast kukurydzy czy potnie i czy wyrzuci bo to będzie bardzo mokre i ciężkie trochę inne niż kuku
      Więc proszę o podpowiedzi porady i sugestie
    • Przez czysty26
      Witam!
      Zastanawiam się nad kupnem maszyny do obierania ( łuskania ) bobu. Do tej pory obierałem ręcznie (a raczej obierało 50 ludzi ) zaczęło mnie to już męczyć i zastanawiam się nad maszyną. Produkuje bób do sieci marketów i musi on wyglądać bardzo dobrze bo inaczej zwrot . Widziałem filmiki z takimi maszynami i mam wątpliwości co do jakości takiej obróbki. Dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z taką maszyna, czy bób tak obrany nadaje się do sprzedania na świeży rynek, czy nasiona wygniatane przez wałki nie zmieniają koloru po paru godzinach itd. itp.
    • Przez kamcio15
      Jaki polecacie sposób efektywnego oczyszczania maszyn przed malowaniem podkładem z rdzy i starej farby (oprócz piaskowania ) .Najlepiej jak by to były sprawdzone sposoby
      POZDRAWIAM
    • Przez R0l
      Witam wszystkich
       
      mam gospodarstwo z ursusami c-360, c-385 ok. 50 ha
       
      chodzi o sensowną modernizację z uprawy tradyjnej z bronowaniem, siew Poznaniak itd/
       
      na agregatową - najlepiej z hydropakiem..
       
      temat trochę się pojawiał, przykład
      http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1201526617/gallery_1146_73_28157.jpg
       
      CO można dostawić z agregatów do tych maszyn, żeby uprościć (przede wszystkim skrócić czas i koszty uprawy zboża)?
       
      jakie w miare lekkie konstrukcje pasują do parametrów tych ciągników?
       
      C-385 to 76 KM, pompa 31 l/min i udźwig na końcach 1700 kg
       
      a C-360 jak wiadomo ok 50 KM, 20 l/min i ostatnie 1200 kg
       
      może lepiej coś samemu wykołować?
       
      ktoś słyszał o powodzeniu u kogoś takich maszyn w polu?
       
      pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj